فیکوس سرده‌ای از حدود 850 گونه درختان چوبی، درختچه‌ها، تاک‌ها، اپی‌فیت‌ها و همی‌پیفیت‌ها و از خانواده موراسه است. در مجموع آن ها با نام درختچه انجیر شناخته می شوند، آنها بومی سراسر مناطق استوایی هستند و تعداد کمی از گونه های آن در مناطق معتدل نیمه گرم گسترش یافته اند.

توصیف فیزیکی فیکوس

اکثر گونه های فیکوس همیشه سبز هستند. تعداد کمی از اعضای خزان کننده در مناطق غیر گرمسیری وجود دارد. برگها معمولاً ساده و مومی شکل هستند و اکثراً هنگام شکستن ماده شیره ای سفید یا زرد تراوش می کنند. بسیاری از گونه ها ریشه های هوایی دارند و تعدادی اپی فیتی هستند. ساختار میوه غیرمعمول، که به عنوان سیکونیوم شناخته می شود، توخالی است.

اعضای این جنس با یک سندروم گرده افشانی منحصر به فرد مشخص می شوند. این سیستم گرده افشانی قابل توجه، تأثیر اساسی بر اکولوژی جنگل های استوایی دارد. هنگامی که زنبور گرده‌دار گیاه فیکوس را ترک می‌کند، محصول میوه به سرعت می‌رسد و میزبان آن پستانداران و پرندگان است. علاوه بر این، در نتیجه عمر کوتاه زنبور بالغ (در حد دو روز)، درختانی وجود دارند که هم زنبورهای انجیر را در طول سال دریافت می‌کنند و هم آزاد می‌کنند. این الگو منجر به عرضه ثابت میوه می شود و میوه های فیکوس را به منبعی حیاتی برای بسیاری از حیوانات در زمان کمبود غذا تبدیل می کند. اگر قرار باشد گیاهان از یک جنگل بریده شوند یا زنبورهای انجیر به نحوی از بین بروند، تقریباً به طور قطع کاهش چشمگیری در زندگی حیوانات رخ می دهد، همانطور که تراکم جمعیت کمتر پستانداران میوه خوار در جزایر کوچک نشان می دهد.

فیکوس ها انواع بسیار متفاوتی دارند اما گونه هایی که در حال حاضر طرفداران ویژه ای دارند عبارتست از: انواع فیکوس لیراتا ، فیکوس شرابی بلک وارداتی آلمانی، فیکوس های بنجامین در انواع مختلف، فیکوس های یاقوتی به خصوص رنگ های سرخ و زرد.

خرید عمده فیکوس یاقوتی زرد خرید عمده فیکوس یاقوتی زرد

خرید عمده فیکوس یاقوتی سرخ خرید عمده فیکوس شرابی بلک آلمانی خرید عمده فیکوس شرابی بلک آلمانی

نشاء فیکوس لیراتا در الی ماما فروش عمده فیکوس لیراتا الی ماما

فروش عمده فیکوس الی ماما در سراسر کشور

در حال حاضر گلخانه های الی ماما فروش عمده فیکوس الاستیکا در انواع مختلف را در دستور کار دارند. ارسال از گلخانه های الی ماما به سراسر کشور انجام خواهد گرفت. همکاران عزیز توجه داشته باشید که کیفیت تمامی فیکوس های عمده این گلخانه ها تضمینی است. در صورتی که گیاه دریافتی مورد تایید کیفی شما نباشد از طریق ارتباط با خط زیر به همکاران اطلاع دهید تا مراتب لازم صورت گیرد.

فروش عمده فیکوس شرابی اصل

فروش عمده فیکوس لیراتا

فروش عمده فیکوس های یاقوتی در رنگ های زرد و سرخ

خرید عمده انواع فیکوس اصل با کیفیت

 

برای خرید با شماره :

09917956978

 تماس حاصل کنید