معرفی کلی کاکتوس

کاکتوس ها دسته ای از گیاهان آپارتمانی و صحرایی و از دسته گیاهان “کاکتاسه” هستند. کاکتوس ها سخت جان هستند و به دلیل قسمت گوشتی و ضخیمی در اکثر آن ها وجود دارد تحمل کمبود آب بالایی دارند. ریشه اصلی کلمه کاکتوس یونانی است و به عنی گیاه دارای خار است.

نیازهای کاکتوس برای رشد

بیشتر کاکتوس ها با توجه به زیستگاه های طبیعی و خشکی که در آن رشد میکنند نیاز آبی چندانی ندارند. این گونه های گیاهی به دلیل بخش های خاردار و ضخیم میتوانند آب را در خود ذخیره کنند و در مواقع کم آبی مورد استفاده قرار دهند. کاکتوس ها شباهت بسیار زیادی به ساکولنت ها دارند. تفاوت اصلی این دو معمولا در تیغ و خارها است. ساکولنت نیز مانند کاکتوس دارای بخش ضخیم و گوشتی است. این دسته نیز مانند انواع کاکتوس توانایی بالایی در ذخیره آب دارد. کاکتوس دارای خار است ساکولنت معمولا خار ندارد. همچنین در یک کاکتوس ساقه بخش حیاتی است و بیشتر فرآیندهای گیاه در آن بخش انجام میشود. همچنین کاکتوس ها دارای برگ های اصلاح شده هستند و اکثراً برگ ندارند. با توجه به اینکه این گیاهان دارای برگ نیستند کار فتوسنتز توسط ساقه یا ارگان اصلی گیاه انجام میشود.

کاکتوس دی اسید کربن را در ساقه خود ذخیره میکند و تا پایان روز آن را در خود ذخیره میکنند. عامل اصلی فتوسنتز در یک کاکتوس همین دی اکسید کربن است. خار یا تیغ در یک کاکتوس نیز عامل اصلی برای جلوگیری از هدر رفت آب در این گیاه است.

امروزه تنوع بسیار زیادی در گونه ها و اندازه های کاکتوس ها وجود دارد. همچنین بسیاری از آن ها را از طریق پیوند با هم ادغام میکنند و به این تنوع اضافه میکنند.

موارد مصرف کاکتوس ها

بسیاری از کاکتوسها در حال حاضر به عنوان یک گیاه زینتی مورد استفاده قرار میگیرند. برخی دیگر از کاکتوس ها به عنوان کاکتوس علوفه ای شناخته میشوند. این نوع به مصرف دام میرسند و به شوری خاک و بستر کشت حساس هستند. همچنین برخی دیگر برای مصرف میوه آن ها پرورش داده میشوند.

فروش کاکتوس در ایران

در حال حاضر فروشگاه گل و گیاه elimama بستر مناسبی را در گلخانه های خود فراهم آورده است. شما عزیزان میتوانید خرید انواع کاکتوس (سن پدرو، آستروفیتوم، لوفوفورا، ژمینو و..)، کاکتوسهای پیوندی، ساکولنت، آئونیوم، افوربیا و … را با اندازه های متنوع در الی ماما تکمیل کنید.

نکته بسیار مهم :

به ازای خرید کاکتوس و ساکولنت تا 200 هزار تومن الی ماما به شما دو هدیه ویژه میدهد:

مرسوله شما به همراه یک یادگاری از الی ماما به شما تحویل داده میشود.

یک ماه مشاوره رایگان برای تمام گل های آپارتمانی منزل خود از کارشناسان ما دریافت خواهید کرد 😊

الی ماما مرجع فروش انواع کاکتوس

برای

خرید انواع کاکتوس ارزان در تمامی اندازه ها کلیک کنید: