معرفی انواع زاموفیلیا

انواع زاموفیلیا در الی ماما

مقدمه

گیاه زامو مورد گیاه علاقه بسیاری افراد است، شاخ و برگ های زیبا و مراقبت آسان آن، این گیاه را به یکی از بهترین گیاهان در لیست علاقه مندی های افراد زیبا دوست تبدیل کرده است. در این مقاله قصد داریم انواع زاموفیلیا را به طور کامل تشریح کنیم.

Zamicolous zamifolia یک گروه نسبتا کوچک است، و در حال حاضر، انواع زیادی از گیاهان ZZ وجود ندارد. اما مانند همه گیاهان، گونه های جدید به طور مرتب کشف و کشت می شوند، بنابراین امیدواریم در آینده نزدیک و دور شاهد گونه های بسیار زیبا و هیجان انگیز بیشتری نیز باشیم.

انواع زاموفیلیا

مراقبت از همه زاموفیلیاها آسان است. اما در مجموع گونه های متنوع کمی حساس تر از یک گیاه معمولی ZZ زامو هستند، اما در مقایسه با بسیاری از گیاهان آپارتمانی دیگر هنوز هم نگهداری آسانی دارند.

در حالت کلی چه زاموی معمولی چه سایر گونه های آن آبیاری کمی نیاز دارند.

نحوه مراقبت از زاموفیلیا

زاموفیلیاهای معمولی – رایج ترین گونه گیاه ZZ

انواع زاموفیلیا در الی ماما

انواع معمولی که می توانید در بسیاری از گلخانه ها و حتی در فروشگاه های معمولی مشاهده کنید. دارای  رنگ سبز هستند و بسیار فراوان تر از سایر گونه ها هستند.

برگها به رنگ سبز متوسط تا تیره دوست داشتنی هستند. این یک گیاه کند رشد است و معمولاً به صورت خاردار رشد می کند. این گیاه برای مدت طولانی رشد چندانی ندارد سپس برای مدتی نیز تعداد زیادی رشد جدید را تجربه میکند. رشد جدید زاموفیلیا به رنگ سبز روشن کم رنگ است و این تضاد رنگی سبز تیره و روشن گیاه زی زی را جزو محبوب ترین گیاهان میکند.

 

ZZ Raven – The Dark Beauty یا زاموفیلیا بلک

انواع زاموفیلیا در الی ماما

یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است. رنگ سبز تیره متمایل به بنفش روی برگها تأثیر بسیار زیادی می گذارد. مانند انواع معمولی، مراقبت از این یکی نیز آسان است.

برگ‌های جوان سبز روشن‌تر هستند، اما وقتی بالغ می‌شوند سبز تیره و تقریباً سیاه به نظر می‌رسند.

این نوع نسبتاً آسان یافت میشوند. شما اغلب آنها را در فروشگاه های گیاهی و نهالستان ها خواهید دید. البته قیمت آن ها کمی بالاتر از معمولی است.

خرید انواع زاموفیلیا ارسال مستقیم

Zamioculcas Zamiifolia Variegata

انواع زاموفیلیا در الی ماما

در حالی که لکه های برگی زرد روی گیاه زاموی معمولی باعث نگرانی میشود، اما مشاهده رنگ‌های زرد-سفید فوق‌العاده رنگارنگ روی این نوع زامو، جای تمجید دارد! گیاهانی با تنوع جزئی و آنهایی که دارای برگهای تقریباً کاملاً زرد مایل به زرد هستند و نزدیک به این گروه هستند (مانند زامیا آلبینو) وجود دارد.

وقتی صحبت از گیاهان رنگارنگ به میان می‌آید شما باید یک نقطه عالی برای رشد آن ها پیدا کنید زیرا برگ های رنگارنگ در فتوسنتز کارایی زیادی ندارند. این بدان معناست که انواع زاموفیلیا رنگارنگ نسبت به یک گیاه معمولی ZZ به نور بیشتری نیاز دارد. نور مستقیم خورشید برای انواع زاموفیلیا مضر است و رشد آن ها را مختل میکند البته به برگ‌ها آسیب وارد نمی‌کند.

این نوع زاموفیلیا نسبت به سایر موارد کمتر یافت میشود و تا حدودی نادر است.

خرید عمده زاموفیلیا

ZZ Dwarf Zenzi

انواع زاموفیلیا در الی ماما

گیاه ZZ زنزی که یک گونه عجیب‌ زامو است. شاخ و برگ سبز تیره متراکم آن، با برگ های کمی پیچ خورده، این نوع زاموفیلیا را خاص می کند.

این نوع زاموفیلیا یک نوع کوتوله است، بنابراین رشد برگ های آن زیاد نخواهد شد.

مراقبت از این گیاه مانند گونه های معمولی گیاه زامو است.

اگر به ظاهر Zamioculcas Zamiifolia معمولی علاقه دارید، اما فضای کافی برای آن ندارید، می توانید انواع کوتوله ای را انتخاب کنید که تقریباً نیازمند به همان شرایط مشابه است.

زامیکرو همان برگ های مومی سبز تیره متوسط ​​را دارد که گیاه معمولی دارد، اما به بلندی آن رشد نمی کند. برگ های این یکی نیز بسیار کوچکتر از چیزی است که زاموفیلیای معمولی دارد.

Zamicolous zamifoliais ZZ Lucky Classic Plant

انواع زاموفیلیا در الی ماما

متفاوت ترین گونه از سایر گونه های گیاهی ZZ، Lucky Classic است . این گونه دارای برگ های کمی گرد است. رنگ سبز متوسط ​​تا تیره شبیه به انواع معمولی است.

زاموفیلیای لاکی غول پیکر گونه‌ای است که بلندتر است و برگ‌های باریک‌تری دارد. همچنین گونه ZZ Lucky White  نیز از انواع این گونه است.

کدام نوع زاموفیلیا برگ های دارای لکه های زرد رنگ و طلایی دارد؟

Zamioculcas Zamiifolia Variegata

کدام انواع زاموفیلیا کوتاه قد است؟

ZZ Dwarf Zenzi

اگر جای محدودی داشته باشید بهتر است کدام نوع زاموفیلیا را پرورش دهید؟

زنزی

آیا در حال حاضر خرید زاموفیلیا در فروشگاه الی ماما انجام میشود؟

بله در تمامی سایزها

2.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *