آگلونما برفی (بهترین تصفیه کننده های هوا)

معرفی کامل آگلونما برفی

مقدمه

از آنجایی که آگلونماها گیاهانی با نگهداری آسان هستند، برای یک اتاق نشیمن یا دفتر کار مدرن، اتاق خواب کم نور یا اتاق مطالعه دنج کاملا مناسب میباشند. به دلیل تحمل آنها در هر دو شرایط مرطوب و خشک، و این واقعیت که آنها با نور کم رشد می کنند، آنها یک انتخاب عالی برای شرایط نوری کمتر از ایده آل و مناسب برای صاحبان گیاه فراموشکار هستند!

معرفی کامل آگلونما برفی

در این مقاله تصمیم داریم شما را با شرایط کلی نگهداری یک آگلونما به خصوص آگلونمای سفید برفی یا چینی معروف به آگلونمای ارتشی یا همیشه سبز (ever green) آشنا کنیم. با دقت هرچه تمام تر با elimama همراه باشید:

چطور از آگلونمای برفی خود مراقبت کنم:

در زیر تمامی شرایط از قبیل نور، دما، رطوبت و هرگونه مراقبت اضافی که برای آگلونمای ارتشی یا به طور عمومی اغلب آگلونماها لازم است آورده شده است:

نور

طبیعتاً، آگلونماها در مکان‌های با نور مناسب مانند کنار پنجره با نور شرقی بهترین عملکرد را دارند. نور خورشید روشن، اما غیر مستقیم برای نگهداری این گیاهان مناسب است. مراقب باشید که آگلونما برفی خود را در آفتاب کامل قرار ندهید، زیرا برگ ها می سوزند. اگر مکان ایده آلی برای آگلونما ارتشی خود ندارید، از نور مصنوعی یا ( grow light) استفاده کنید. در کل آگلونمای برفی مناطق کم نور را تحمل می کند و حتی در این مناطق رشد نیز می کند. در بیشتر موارد، نور مصنوعی موجود در دفاتر بدون پنجره برای این گیاه سخت جان کافی است.

 

خرید انواع آگلونما برفی

 آب

زمانی که 50 درصد بالای خاک خشک شد، آگلونما برفی را آبیاری کنید. آبیاری کنید تا آب از سوراخ زهکشی گلدان عبور کند و آب جمع شده در ظرف را دور بریزید.

 رطوبت

این گیاه می‌تواند در محیط‌هایی با رطوبت کم زنده بماند، اما با رطوبت بالاتر رشد بهتری دارد. برگها را مرتباً با استفاده از مه پاش مه پاشی کنید تا رطوبت را افزایش دهید.

 درجه حرارت

آگلونما برفی دماهای 30-18 درجه سانتیگراد را ترجیح می دهند. از بادهای سرد و تغییرات ناگهانی دما اجتناب کنید. در دمای کمتر از 15 درجه نیز احتمال آسیب به گیاه آگلونمای ارتشی وجود دارد.

کود دهی

برای بهترین نتیجه، یک بار در ماه از کود گیاهان آپارتمانی در طول بهار و تابستان مانند کود همه منظوره (20-20-20) استفاده کنید.

 سمیت

نسبتاً برای حیوانات خانگی و انسان سمی است. به طور معمول، بلع باعث تحریک دهان و معده و استفراغ احتمالی می شود.

مراقبت های اضافی

معرفی کامل آگلونما برفی

نوک برگ‌ خشک و قهوه‌ای، یک مشکل رایج در آگلونما برفی است. این مشکل می تواند ناشی از مسائل مختلفی مانند آبیاری بیش از حد، کود زیاد و غیره باشد. شایع ترین علت آب لوله کشی است که حاوی نمک، کلر و فلوراید است. اگر سیستم آب حاوی فیلتراسیون ندارید، قرار دادن آب لوله کشی در یک ظرف باز یک شب قبل از آبیاری می تواند به حذف مقداری از کلر و فلوراید کمک کند. اگر آگلونما برفی شما نیاز به اصلاح دارد، گیاه خود را با استفاده از قیچی استریل و تمیز و تیز هرس کنید.

مشکلات رایج آگلونماها

رطوبت نامناسب

شایع‌ترین علت زرد شدن برگ‌ها در میان آگلونماها، رطوبت نامناسب خاک به ویژه آبیاری بیش از حد است. فقط زمانی به آگلونما برفی آب دهید که 2 تا 3 اینچ بالای خاک خشک شده باشد. خاک باید مرطوب بماند، اما خیس نباشد. در زمستان می توانید بین دو آبیاری اجازه دهید گیاهتان کمی بیشتر خشک شود.

هنگامی که آگلونما برفی را آبیاری کردید، مطمئن شوید که گلدان بحد کافی سوراخ دارد تا مایع از سوراخ زهکشی در ته گلدان خارج شده و جاری شود. بسیار مهم است که آب اضافی ته گلدان را دور بریزید، زیرا آگلونما برفی شما به خوبی دچار باعث پوسیدگی ریشه ها و در نهایت مرگ میشود.

تامین رطوبت مناسب و ثابت خاک در مراقبت از آگلونما مهم است. تناوب بین خاک خشک و خیس ناشی از آبیاری های نابهنگام می تواند در گیاه استرس ایجاد کند و باعث زرد شدن گیاه شود.

سطح رطوبت کم

رطوبت کم و خاک خشک باعث قهوه ای شدن برگ ها در لبه های آنها می شود و منجر به زرد شدن کامل گیاه می شود. مه آلود کردن برگ های آگلونما ارتشی یا برفی اغلب باعث افزایش رطوبت و بهبود حال گیاه میشود.

نور نامناسب

به طور کلی، آگلونما ها زیر نور غیر مستقیم روشن و کم خورشید نیز رشد میکنند. هنگامی که برای مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید، شاخ و برگ می سوزد. آگلونما برفی می تواند خود را با مناطق بسیار کم نور سازگار کند، بنابراین از قرار دادن آن در یک گوشه تاریک اصلا نترسید! شاید این همان چیزی باشد که دلخواه گیاه شما است!

آفات آگلونما

حتما توجه داشته باشید که آگلونماهای ضعیف یا تحت شوک بیشتر مستعد هجوم حشرات می شوند.

حشرات مکنده شیره مانند کنه های عنکبوتی می توانند رطوبت گیاه شما را تخلیه کنند. این مشکل به سرعت خود را با زرد شدن برگچه ها و برگ ها نشان می دهد. فلس، شپشک آردآلود و کنه های عنکبوتی اغلب در شرایط داخلی خانه ایجاد میشوند. اگر این آفات زودتر از بین نروند، تکثیر می‌شوند و در تمام قسمت‌های برگ به گوشه‌ها و گوشه‌های ساقه و برگ حرکت می‌کنند. دهان سوراخ‌کننده حشرات گیاه شما را خالی می‌کند و زردی را سرعت میبخشد؛ به‌ویژه اگر آگلونما برفی شما قبلاً به دلیل نور ضعیف، کمبود مواد مغذی یا رطوبت نامناسب خاک ناسالم باشد.

جمع بندی

مفیدترین مطالب پیرامون نگهداری و رشد، عادت های گیاه آگلونما بخصوص آگلونما برفی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت.

در کل آگلونما به ویژه آگلونما برفی گیاهی نیست که نسبت به دریافت نور حساسیت داشته باشد. البته در صورتی که این گیاه را در معرض نور مستقیم قرار ندهید در شرایط نوری مختلف میتواند رشد خوبی داشته باشد.

در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه انواع گیاهان آپارتمانی دارید با ما درتماس باشید.

برای رفاه حال شما مشتری گرامی الی ماما شرایط ویژه ای در نظر دارد: لطفا شرایط برخورداری از مشاوره گل و گیاه آپارتمانی به مدت یک ماه را نیز مطالعه کنید:

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *