نگهداری کراسولا مخملی از سیر تا پیاز

نگهداری کراسولا مخملی

فهرست مطالب

مقدمه

کراسولاها گونه هایی از ساکولنت ها هستند. این گونه به تنهایی خود 350 نوع جداگانه دارد. مامن اصلی کراسولا افریقای جنوبی جایی روی دامنه ها، تپه ها و حتی صخره هاست.

از آن جا که محیط اصلی رشد این گیاه گرم است؛ در صورت فراهم شدن شرایط مناسب ممکن است حتی به یک درختچه نیز تبدیل شود.

یکی از انواع کراسولاها کراسولا مخملی است. این گیاه ظاهر و برگ هایی شبیه مخمل دارد. کراسولا مخملی نیز از انواع قد کوتاهی است که قابلیت رشد تا اندازه بلند تر را دارد. این گیاه در حالت معمول به دلیل رشد کم نیاز به هرس چندانی نیز ندارد.

برای نگهداری کراسولا مخملی نیاز به شرایط پیچیده ای نیست. الی ماما در این مقاله مهم ترین عوامل برای رشد این گیاه را برای شما عزیزان گردآوری کرده است:

نور

کراسولا مخملی نیاز به نور فراوان و غیر مستقیم خورشید دارد. کراسولا مخملی باید در روزهای گرم تابستان از نور شدید خورشید دور نگهداشته شود. ترجیحا نور صبحگاهی و نیم سایه بعد از ظهر برای رشد این گیاه فوق العاده است.

رطوبت

رطوبت مورد نیاز برای رشد این گیاه ترجیحا بین 40 الی 50 درصد است. البته این گونه در هوای بدون رطوبت و خشک هم رشد دارد.

دما

کراسولاها به تغییر دمای مداوم بسیار حساس هستند. تا جای امکان سعی کنید آن ها را در یک دمای مناسب نگهداری کنید. این گونه در هوای گرم و معمولا در فصل بهار به خوبی رشد میکند. در فصول سرد نباید گیاه را در دمای بیش از 12 درجه نگهداری کنید. کمترین دما برای رشد کراسولا مخملی نهایتا 8 درجه است.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما رو همین الان ببین

خاک

خاک مناسب برای رشد این گیاه باید زهکشی فوق العاده بالایی داشته باشد. دلیل اصلی این نیاز خشک شدن سریع خاک است. برای انتخاب خاک میتوانید مخلوطی از خاک های حاوی ماسه با تخلخل بالا استفاده کنید. همچنین خاک باید حاوی مواد مغذی مورد نیاز گیاه شما نیز باشد.

آبیاری

در کل ساکولنت ها به آب دهی زیادی نیاز ندارند. سعی کنید دقیقا زمانی به کراسولا مخملی خود آب دهید که نیاز داشته باشد. این نیاز از روی مواردی مانند خشک شدن خاک قابل مشاهده است. البته نیاز به آبدهی گیاه به طور معمول دو هفته یا 10 روز یک بار است. این نیاز در فصول گرم سال بیشتر و در فصول سرد سال کمتر خواهد شد. هنگام آبیاری از ریختن آب روی برگ کراسولا خودداری کنید.

 

خرید انواع کراسولا اواتا

کود دهی به گیاه

بهتر است گیاه را در بهار هر سال از کود های ارگانیک و حاوی پتاسیم تغذیه نمایید.

زمان تعویض گلدان

از آن جا که این گیاه رشد چندان زیادی ندارد بهتر است هر دو یا سه سال یک بار گلدان آن را فقط یک سایز بزرگتر کنید. اوایل بهار که زمان اوج رشد این گیاه است بهترین زمان برای تغییر گلدان گیاه است.

جمع بندی

در این پست ما سعی کردیم شما را با طبیعت ذاتی و طریقه زندگی کراسولا مخملی آشنا کنیم. در کل امید است که این نوشته توانستته باشد به شما کمکی هرچند اندک در نگهداری از این گیاه مناطق گرم و مرطوب کرده باشد. درصورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید حتما با همکاران ما در میان بگذارید. حتما ما را از نظرات و پیشنهادات خود برای بهتر کردن عملکرد در مجموعه گل و گیاه الی ماما در انتهای این پست مطلع کنید.

 

خبر خوب برای ایرانیان خارج از کشور:

در اقدامی بی سابقه elimama در نظر دارد تا حامی شما برای خرید گیاهان آپارتمانی عزیزانتان در ایران باشد؛ جهت دریافت جزئیات بیشتر کلیک کنید:

 

ارسال گیاه آپارتمانی به ایران

نیاز کراسولا مخملی به آب چند وقت یک بار است؟

10 روز تا دو هفته

بهترین خاک برای کراسولا مخملی چیست؟

خاک دارای تخلخل زیاد

بهترین زمان برای تعویض گلدان کراسولاها چه زمانی است؟

اوایل بهار

بهترین دما برای رشد کراسولا مخملی چند درجه است؟

20 الی 25 درجه

4/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه برای “نگهداری کراسولا مخملی از سیر تا پیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *