زیباترین نوع زاموفیلیا (زاموفیلیا ابلق)

زاموفیلیا ابلق

 مقدمه

زاموفیلیا ابلق از انواع زاموفیلیا می باشد که ظاهر بسیار دلچسب و زیباتری نسبت به دیگر انواع این گیاه دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با این نوع از گیاه آشنا کرده و روش های کاشت و نگهداری آن را بیان کنیم. با فروشگاه گل و گیاه الی ماما همراه شوید.

بطور کلی زاموفیلیا از جمله گیاهان سازگار می باشد. این گیاه میتواند در شرایط نوری کم به همراه رطوبت کم و آبیاری منظم سالم و سرزنده بماند. ظاهر زاموفیلیای ابلق برگ های سبز تیره به همراه رگه های طلایی می‌باشد. برای اشخاصی که تایم زیادی برای مراقبت از گل های خود ندارند زاموفیلیای ابلق انتخاب مناسبی خواهد بود‌.

شرایط نگهداری

نور

زاموفیلیا را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا سبب سوزاندن برگ ها خواهد شد. نور کم آسیبی به گیاه نمی زند صرفا سبب کندی رشد آن خواهد شد.

آبیاری

در واقع زاموفیلیا ابلق یک گیاه بومی مناطق آفریقا می باشد‌. با آبیاری کم سازگار است و خللی در رشدش وارد نمیشود. بهترین میزان آبیاری به گیاه حدودا هفته دو هفته ای یکبار می باشد. البته اگر هوا گرم باشد و مکان روشن آبیاری به گیاه بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید گیاه را بیش از حد آب ندهید. بیش از حد آب دادن به گیاه سبب پوسیده شدن ریشه آن خواهد شد. بهتر است اجازه دهید خاک زاموفیلیا ابلق شما کاملا خشک شده و بعد آن را آبیاری کنید.

دما

مناسب ترین دما برای زاموفیلیا ابلق  از ۱۶ الی ۲۴ درجه خواهد بود. هرچه هوا گرم تر باشد رشد گیاه بهتر خواهد بود. اگر در محیط و شرایط دمایی سرد زندگی میکنید بهتر است از کاشت زاموفیلیا ابلق خود داری کنید زیرا این گیاه در دمای کمتر از ۶ درجه طاقت نمی آورد.

خاک

بهترین نوع خاک برای زاموفیلیا خاکی با مخلوط پرلیت و ماسه می باشد. بهتر است ته گلدان سوراخ هاقی ایجاد کنید تا آب اضافه از آن خارح شود‌.‌البته ترکیب خاک، کوکوپیت، خاک بسیار مناسبی برای زاموفیلیا خواهد بود.

کود

برای گیاه زاموفیلیا ابلق تنها مقدار کمی کود نیاز است. رشد این گل بسیار آرام است، اما اگر می خواهید رشد آن بیشتر شود، می‌توانید از کود مایع استفاده کنید. البته توصیه می‌شود این کار را در فصلی که گیاه رشد بهتری دارد، انجام دهید. زمان مناسب برای کود دهی به گل پس از آبیاری می‌باشد.

 

خرید عمده زاموفیلیا

مهم ترین ویژگی های زاموفیلیا ابلق

یکی از مهم ترین خصوصیات زاموفیلیای ابلق تصفیه کنندگی هوا می باشد. و علت محبوبیت آن نیز:

سازگار بودن آن با شرایط مختلف و محیط

زیبایی منحصر به فرد این گیاه همراه با رنگ های دلنشین

شما می توانید زاموفیلیا ابلق را در دو شرایط نوری مستقیم و مصنوعی بکارید. جالب است بدانید حتی برای آنکه گیاهتان برگ های زیبایی داشته باشد لازم نیست آن را در معرض نور شدید خورشید قرار دهید. این گیاه فراموشی شما در آبیاری را می بخشد و در آن شرایط هم زنده می ماند.

تکثیر زاموفیلیا ابلق

این گیاه با اندکی تلاش و مراقبت به راحتی تکثیر خواهد شد. قبل انجام دادن هرکاری بایستی ابزار خود را به خوبی ضد عفونی کنید. شما برای تکثیر زاموفیلیا ابلق هم از قیچی و هم از چاقو می‌توانید استفاده کنید. به دو روش این گیاه تکثیر خواهد شد. سریعترین و بهترین روش قلمه از طریق آب خواهد بود.

مرحله اول

ابتدا بایستی یک شاخه از گیاه را بریده و آت را به قطعات مختلف تقسیم کنید.

بسیار مهم است که هر ساقه دارای دو برگ باشد.

خوبی این روش آن است که هم در آب و هم در خاک انجام پذیر خواهد بود.

مرحله دوم

بایستی قلمه ها را در خاک قرار دهید.

خاکی که قلمه ها را درون آن می کارید بایستی به مقدار مناسبی مرطوب باشد.

بهتراست قلمه ها را دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید.

جمع بندی

در این بخش از وبلاگ گل و گیاه الی ماما شما را با شرایط نگهداری گل بسیار زیبای زاموفیلیای ابلق و نحوه تکثیر آن آشنا کردیم. شما به راحتی می توانید این گیاه زیبا را در خانه نگهداری کنید. چنانچه سوالی درباره این گیاه دارید می‌توانید در بخش “دیدگاه شما” با ما در میان بگذارید. کارشناسان الی ماما در اسرع وقت پاسخ شما عزیزان را خواهند داد.

خرید زاموفیلیا با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت و کوتاهترین زمان ارسال

 

بارزترین خصوصیت زاموفیلیا ابلق چیست؟

تصفیه کردن هوا

بهترین دما برای پرورش زاموفیلیا ابلق حول و حوش چه دماهایی است؟

دماهای معمولی رو به گرم

مناسب ترین خاک برای پرورش زاموفیلیا ابلق چه خاکی است؟

خاکی مختلط با پرلیت و ماسه

آیا نور کم باعث پژمردن زاموفیلیا میشود؟

خیر نور کم تنها رشد این گیاه را کمتر میکند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *