7 تا از بهترین ساکولنت ها برای پوشش زمینی باغچه

ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی

مقدمه

هنگامی که به دنبال گیاهی برای استفاده در یک نقطه آفتابی و خشک در باغ هستید، دنیای ساکولنت ها را دریابید. ساکولنت ها برخی گل دارند، در حالی که برخی دیگر در قلمرو شاخ و برگ‌های رنگی گرم یا سرد می‌درخشند. گل رز خزه و گل شبنم رویال از انواعی هستند که شکوفا می شوند. سدوم خزنده به رنگ‌های طلایی، سبز و قرمز در می‌آید و برخلاف بسیاری از ساکولنت‌های دیگر که در مناطق عاری از یخبندان رشد می‌کنند، نسبت به سرما مقاوم است.

 به طور کلی، در خاک با زهکشی خوب، یک ساکولنت یک پوشش زمینی عالی ایجاد می کند. این گیاهان می توانند ظاهری بافت دار و منحصر به فرد به هر باغی ببخشند. در اینجا فروشگاه گل وگیاه الی ماما 7 ساکولنت که برای پوشش های زمینی مناسب هستند آورده شده است:

خزه رز

ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی

خزه رز (Portulaca grandiflora) می تواند به 20 سانت قد و نیم متر عرض برسد. شاید چنین ارتفاعی ایده آل شما نباشد. البته این در واقع یک پوشش زمینی است. گل های ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی به رنگ های پاستلی وجود دارند. واریته ها دارای شکوفه های تک، نیمه دوتایی و دوتایی هستند. این گیاه در آفتاب کامل رشد می کند به طوری که گل ها در روزهای ابری باز می شوند و در شب بسته می مانند. مانند بسیاری از ساکولنت ها، رز خزه نسبت به خشکی و گرما بسیار متحمل است و این گیاه در خاک هایی شبیه به بومی آمریکای جنوبی خود که شنی یا صخره ای با زهکشی خوب هستند، رشد می کند. بین صخره ها یا روی دیوار دیگر مکان ها برای رویش آنهاست. نام های رایج دیگر این پوشش آبدار عبارتند از خرفه، خرفه، خزه رز و گیاه خورشید.

انواع رنگ: قرمز، نارنجی، زرد، سفید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: آفتاب کامل

نیازهای خاک: شنی یا سنگی با زهکشی خوب

خزنده سدوم

ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی

ساکولنت خزنده سدوم با نام سنگ‌زار قفقازی (Sedum spurium) نیز شناخته می‌شود. این ساکولنت بومی منطقه قفقاز در اروپای شرقی است و در دمای 40 درجه فارنهایت رشد می کند. اندازه بالغ آن 7 الی 15 سانتیمتر ارتفاع و تا نیم متر عرض دارد. برگ های پیچ خورده محکم، پوشش زمینی جذابی را تشکیل می دهند و به گل های صورتی ستاره ای شکل که پروانه ها را جذب می کنند، جان می بخشند. S. spurium “Red Carpet” برگهای قرمز رنگ و S. reflexum “Blue Spruce” آبی مایل به خاکستری است. S. rupestre ‘Angelina’ دارای شاخ و برگ های طلایی سیخ دار با رنگ های قرمز و نارنجی است. در حالی که sedum آفتاب کامل را ترجیح می دهد، S. makinoi، گونه ای برگ سبز، و رقم طلایی آن، S. makinoi “Ogon” سایه و رطوبت بیشتری را نسبت به دیگران تحمل می کند. نام رایج “stonecrop” به توانایی گیاه در ادامه حیات، حتی بین شکاف های دیوار سنگی که در آن برگ ها آب را در محیط های گرم و خشک ذخیره می کنند، اشاره میکند.

انواع رنگ: آبی خاکستری، سبز، طلایی، قرمز

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: آفتاب کامل تا نیمه سایه

نیازهای خاک: زهکشی خوب ضعیف یا متوسط

اچوریا

ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی

اچوریا گل رزهای ضخیم برگ ایجاد کنید. برگ های گوشتی دارای کوتیکول مومی شکل در قسمت بیرونی هستند. این ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی به آرامی تا 30 سانتیمتر ارتفاع یا عرض رشد می کند. از 150 گونه کشت شده اچوریا، رنگ های زیادی برای انتخاب وجود دارد. به عنوان یک پوشش زمینی، انواع مختلف می تواند به رنگ علاقه ایجاد کند، در حالی که انتخاب تنها یک نوع منظره آنچنانی ایجاد نمیکند. این گیاه بومی تگزاس و آمریکای مرکزی است، در شرایط بیابانی رشد می کند و تنها در صورتی رطوبت را تحمل می کند که بتواند در این بین خشک شود. در آفتاب کامل و خاک با زهکشی خوب به خوبی رشد میکند. در میان ساده ترین ساکولنت ها برای رشد، آنها به دلایلی محبوب هستند. هر کدام افست یا گیاهان بچه تولید می کنند که در اطراف “رزت مادر” جمع شده اند. نوزاد را جدا کنید، دوباره بکارید و به شکل گسترده آن را رشد دهید.

انواع رنگ: سبز، بنفش، قرمز، آبی و غیره

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: آفتاب کامل

نیازهای خاک: ترکیبی از شن، خاک سطحی و کمپوست با زهکشی خوب

 

گیاه روح یا شبح

ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی

ساکولنت روح (Graptopetalum paraguayense) شبیه به رزت Echeveria است، اما مقاوم‌تر است و در دماهای پایین 10 درجه فارنهایت زنده می‌ماند. این ساکولنت بین 15 تا 30 سانتی متر رشد می کند و به صورت دسته هایی به عرض 35.5 تا 50 سانت رشد می کند. پوشش پودری معروف به “پروینوز” برگ ها را می پوشاند. این پوشش ظاهری شبح مانند به آنها می بخشد. گیاهان شبح توانایی تغییر رنگ را دارند. آفتاب کامل بهترین جایی است که آنها تمایل دارند به رنگ صورتی مایل به زرد باقی بمانند. در سایه جزئی، برگها رنگهای آبی مایل به خاکستری ایجاد می کنند. اگر در شرایط خیلی گرم قرار گیرند، ممکن است برگها خاکستری با رنگ صورتی شوند. گل های سفید یا زرد ستاره ای شکل در اواسط بهار از ساقه های دنباله دار بلند می شوند که شکننده هستند و باید با ظرافت مدیریت شوند و این گیاه را برای مناطقی که رفت و آمد در آنها وجود ندارد ایده آل می کند.

انواع رنگ: آبی مایل به خاکستری، صورتی مایل به زرد

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: آفتاب کامل تا نیمه سایه

نیازهای خاک: دارای زهکشی مناسب

چوب گچ آبی

ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی

چوب گچ آبی (Senecio serpens) 15 تا 30 سانت قد و 30 تا 50 سانت عرض دارد. برگ های یک اینچی آبی خاکستری و عمودی شبیه به چوب گچ هستند. بومی آفریقای جنوبی، پوشش زمینی جذابی در مناطق عاری از یخبندان ایجاد می کند که ممکن است دمای ۲۰ درجه فارنهایت را تجربه کنند. گلها به رنگ سفید در تابستان استفاده می شوند. چوب گچ آبی علاوه بر بافت، رنگ و قابلیت پخش شدن، به عنوان کنترل فرسایش نیز عمل می کند.

 

انواع رنگ: آبی مایل به خاکستری

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: آفتاب کامل تا سایه فیلتر شده

نیازهای خاک: دارای زهکشی مناسب

 

آگاو پاری

ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی

آگاو پاری (Agave parryi) گونه کوچکتری از آگاو است که در دسته ای از ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینی محبوبیت پیدا کرده است. قد و عرض آن از 30 به 90 سانت می رسد. دارای روزت های زیباییست که برای حفظ آب مفید است. این آگاو که بومی جنوب غربی آمریکا و مکزیک است، در کنار تخته سنگ ها بسیار زیبا به نظر میرسد. برای حفظ تضاد رنگ در منظره ای از سنگ سفید جلوه زیبایی دارد. آب و هوای ملایم بیابان برای این گیاه مناسب است، جایی که آفتاب کامل و گرمای شدید دارد باعث می‌شود برخی از ساکولنت‌های دیگر مانند Creeping Sedum با مشکل مواجه شوند. با این حال، برخی از انواع آگاو پاری تا 10 درجه فارنهایت مقاوم هستند.

 

انواع رنگ: آبی مایل به خاکستری

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: آفتاب کامل تا سایه فیلتر شده

نیازهای خاک: شنی یا سنگی با زهکشی خوب

 

گل شبنم سلطنتی

ساکولنت های مناسب برای پوشش زمینیگل شبنم رویال (Drosanthemum speciosum) زمین را با شکوفه های زیبا در انواع صورتی، بنفش و قرمز مفروش می کند. برگها باریک و سبز خاکستری سرد هستند. گل ها به قدری پربار هستند که در تابستان تقریباً شاخ و برگ را می پوشانند. ریشه ها تا یک متر عرض دارند و ارتفاع گیاه تا 30 سانت می رسد. بومی آفریقای جنوبی است و تا 20 درجه فارنهایت مقاوم است و در آفتاب کامل یا نیمه سایه در بیابان رشد می کند.

 انواع رنگ: صورتی، بنفش، قرمز

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: آفتاب کامل

نیازهای خاک: دارای زهکشی مناسب

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *