16 نوع کاکتوس گلدار جالب به همراه عکس

معرفی انواع کاکتوس گلدار

مقدمه

گیاهان کاکتوس، به ویژه آنهایی که گل می دهند، می توانند یک گزینه مناسب برای خانه یا باغ شما باشند. کاکتوس های گلدار ساکولنت هایی هستند که نگهداری و رشد آنها آسان است، در حالی که فواید زیادی برای سلامتی ما دارند. همچنین به دلیل ظاهر منحصربفردشان، مطمئناً برای هر کسی که وارد خانه شما می شود نقطه اصلی جذابیت خواهند بود.

در ادامه به تعدادی کاکتوس گلدار به همراه ویژگی ها آن ها می پردازیم. اگر تا به حال به کاشت کاکتوس فکر کرده اید یا فقط می خواهید در مورد انواع آنها بیشتر بدانید، جای مناسبی را انتخاب کرده اید.

کاکتوس عنکبوتی

کاکتوس اسپایدر

نوع خاکخوب زهکشی شده، کمی اسیدی/قلیایی
نورنیم سایه
زمان گلدهیاواسط تابستان

کاکتوس عنکبوتی (Gymnocalycium Horstii) یک گونه کاکتوس گرد کوچک است که ارتفاع آن تا 10.5 سانتیمتر و قطر آن به 25.5 سانتیمتر می رسد. این نمونه کاکتوس به دلیل گلهای درشتی که معمولاً صورتی، سفید یا بنفش کم رنگ است منحصر به فرد شده. این کاکتوس گلدار نیاز به آبیاری هفتگی دارد و از گیاهان داخلی ایده آل به خصوص برای فضاهای کوچک است. آنها را می توان در خارج از خانه نیز پرورش داد، اما از آنجایی که در برابر سرما مقاوم نیستند، باید آنها را در ماه های سرد سال داخل خانه قرار دهید.

کاکتوس رز پینکوشن

Rosy Pincushion کاکتوس

نوع خاکریگ دار، خوب زهکشی شده
نورنیم سایه
زمان گلدهیبدون فصل، آنها می توانند در هر زمانی از سال بیایند

کاکتوس Pincushion Rosy (Mammillaria Zeilmanniana) نام خود را به دلیل ظاهری که شبیه به یک بالشتک با سنبله های کوچک و تعداد زیادی گل صورتی دارد گرفته است. گلهای این کاکتوس گلدار نیز در موارد نادر می تواند قرمز یا حتی سفید باشد. معمولاً ارتفاع آن به 12 سانت می رسد و قطر آن حدود 7 سانت است. بهتر است کاکتوس گل سرخ را به عنوان یک گیاه آپارتمانی بکارید، اما همچنین می تواند در تابستان در یک پاسیو سرپوشیده و آفتابی از آن نگهداری کنید.

کاکتوس مونک هود

کاکتوس مونک هود

نوع خاکخوب زهکشی شده
نورآفتاب کامل
زمان گلدهیتابستان

کاکتوس مونک هود (Astrophytum Ornatum) یک کاکتوس خیره کننده است که در زیستگاه طبیعی خود می تواند به بیش از 2 متر برسد. با این حال، اگر شرایط برای رشد این کاکتوس گلدار فراهم نباشد، بسیار کوچک می شود و تنها به 30 سانت ارتفاع می رسد. حدود 10 سال طول می کشد تا این گونه کاکتوس گلدار به بلوغ برسد. این کاکتوس ها در تابستان گل می دهند . گل آنها زرد رنگ است و حدود 3 اینچ طول دارد. آنها به آبیاری سبک نیاز دارند زیرا ریشه آنها در آب زیاد ریشه میزند. شما باید کاکتوس Monk’s Hood را در ابتدای فصل رشد تکثیر کنید تا بتواند به پتانسیل واقعی خود برسد. بهتر است آن را در داخل خانه به عنوان یک گیاه آپارتمانی پرورش دهید.

 

خرید کاکتوس

کاکتوس چانه کوتوله

کاکتوس Dwarf Chin

نوع خاکریگ دار، خوب زهکشی شده
نورنور فیلتر شده با سایه جزئی
زمان گلدهیاوایل تابستان

کاکتوس چانه کوتوله (Gymnocalycium Baldianum) یک گونه کوچک از کاکتوس های گلدار است که می تواند تا 12.5 سانتی متر قطری رشد کند. این کاکتوس گلدار سریع رشد می کند. گل های آن قرمز/بنفش است و در اوایل تابستان شکوفا می شود. آنها بسیار بزرگ هستند و می توانند حدود 1.6 اینچ قطر داشته باشند. این کاکتوس های گلدار اگر در داخل خانه باشند نیاز به سایه جزئی یا نور فیلتر شده دارند تا بتوانند به درستی رشد کنند. در تابستان باید به طور مکرر آن را آبیاری کنید، در حالی که در زمستان آبیاری لازم نیست.

کاکتوس پفی پودری

کاکتوس پفی پودری

نوع خاکشنی، خوب زهکشی شده
نورافتاب کامل
زمان گلدهیتابستان

کاکتوس پودری (Mammillaria Bocasana) شباهت زیادی به کاکتوس رز پینکوشیون دارد. این یک گونه کاکتوس گلدار است که پف های کوچکی تشکیل می دهد که در تابستان گل می دهد. ارتفاع آنها حدود 12.5 سانت و قطر آنها 8.3 سانت است. گلهای آن معمولا صورتی است اما در موارد نادر می تواند زرد یا سفید باشد. این کاکتوس گلدار دارای منطقه سختی خارجی USDA 9-11 است.

کاکتوس کارلت کاپ

کاکتوس کلارت کاپ

نوع خاکشن، خشک
نورافتاب کامل
زمان گلدهیفرودین، اردیبهشت

کاکتوس جام کلارت (Echinocereus Triglochidiatus) یک کاکتوس گلدار بومی جنوب غربی ایالات متحده و مکزیک است. این کاکتوس یکی از زیباترین گونه های کاکتوس گلدار با گل های نارنجی و قرمز است که در ماه های فصل بهار شکوفا می شود. ارتفاع آن می تواند به 60 سانت نیز برسد، ساقه ها حدود 25 سانت طول و حدود 10 سانت قطر دارند. در ماه های گرم باید به طور منظم آبیاری شود اما در زمستان نباید آبیاری شود. به طور کلی، این کاکتوس یک گیاه عالی در فضای باز و داخلی است که به راحتی رشد می کند.

کاکتوس بادکنکی

کاکتوس بادکنکی

نوع خاکاسیدی با زهکشی خوب
نورآفتاب و سایه جزئی
زمان گلدهیتابستان

کاکتوس بادکنکی (Notocactus Mafnificius) همانطور که از نامش مشخص است، یک کاکتوس گلدار بادکنکی شکل است که فقط به عنوان گیاه آپارتمانی مناسب است. ارتفاع آن می تواند تا 30 سانت در داخل خانه باشد در حالی که نمونه های وحشی می توانند تا بیش از 3 متر رشد کنند. این نوع کاکتوس گلدار تحمل سرما را ندارد. گل هایی که تولید می کند زرد روشن هستند و در تابستان تولید میشوند، اما ممکن است برخی از آنها گل ندهند. آنها با ملایمت رشد میکنند، بنابراین مدتی طول می کشد تا به پتانسیل واقعی خود برسند.

کاکتوس گلدار قلعه پری

نوع خاکخاک با زهکشی خوب
نورآفتاب و سایه جزئی
زمان گلدهیبه ندرت

کاکتوس قلعه پری (Cereus Tetragonus) یکی از منحصر به فردترین کاکتوس هایی است که گل می دهد. آنها نام خود را به دلیل شباهت به یک قلعه پری دریافت کردند. این نوع کاکتوس به ندرت شکوفا می شود، البته این خیلی غم انگیز است زیرا گل هایی که می دهد زیبا هستند. این نوع به کندی رشد می کند، اما در طول سال، می توانند به بیش از 2 متر برسند. این گونه کاکتوس گلدار برای بهترین رشد به آفتاب کامل و خاک با زهکشی خوب نیاز دارد. مراقبت از آنها آسان است و نیازی به آبیاری زیادی ندارند، بنابراین برای کسانی که برای اولین بار کاکتوس دارند مناسب هستند.

کاکتوس ستاره دریایی

کاکتوس ستاره دریایی

نوع خاکخاک با زهکشی خوب
نورآفتاب کامل و نور مستقیم
زمان گلدهی

کاکتوس ستاره دریایی (Stapelia Grandiflora) کاکتوسی است که بزرگترین گل ها را در بین سایر گونه های کاکتوس تولید می کند. این کاکتوس گلدار پهن و به شکل ستاره است. گلهای آنها معمولا قرمز، بنفش یا سبز و حتی گاهی اوقات زرد است. یکی از بدی‌های گل‌ها این است که بعد از چند روز بوی بدی می‌گیرند، بنابراین بهتر است زمانی که گل می‌دهند بیرون از خانه نگهداری شوند. آنها برای رشد به نور نیاز دارند اما در مجموع نگهداری زیادی نیاز دارند.

کاکتوس گلابی خاردار

کاکتوس گلابی خاردار

نوع خاکخاک قلیایی و زهکشی شده خوب
نورآفتاب کامل
زمان گلدهیخرداد و تیر

کاکتوس گلابی خاردار (جنس Opuntia) نوعی کاکتوس گلدار است که از 6 تا 12 اینچ رشد می کند و ظاهر جالبی دارد. ظاهر آن صاف است و نیاز به آبیاری زیاد ندارد. رشد آنها بسیار کند است و ممکن است بیش از 4 سال طول بکشد تا آنها گل بدهند. هنگامی که آنها شکوفا می شوند، که در حدود خرداد و تیر ماه اتفاق می افتد، گل هایی زرد و نارنجی تولید میکنند. گونه های خاصی از این کاکتوس گلدار وجود دارند که میوه های خوراکی دارند.

کاکتوس کریسمس

کاکتوس کریسمس

نوع خاکخاک مرطوب و زهکشی شده خوب
نورسایه جزئی و نور غیر مستقیم
زمان گلدهیپاییز، اوایل زمستان

کاکتوس کریسمس بهترین گیاه داخلی است که به دلیل شکوفه دادن در پاییز و اوایل زمستان این نام را گرفته است. این کاکتوس گلدار دارای گل های صورتی و صورتی زیبا است. باید در محیط مرطوب نگهداری شود و هفته ای یکی دو بار کاشته شود. آنها معمولاً حدود 6 تا 12 اینچ قد و حدود 12 تا 24 اینچ عرض دارند .

 

کاکتوس ایستر

کاکتوس ایستر

نوع خاکخاک اسیدی
نورنیم سایه و سایه کامل
زمان گلدهیاز اسفند تا خرداد

کاکتوس ایستر یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی است که به راحتی می تواند در هر دکوراسیون خانه ای جای بگیرد. این کاکتوس گلدار از اسفند تا خرداد با گل های زیبای فراوان شکوفا می شود. این کاکتوس ها در زمان بلوغ بسیار بزرگ هستند و 60 سانتیمتر قد و 60 سانتی متر عرض دارند. آنها محیط های خنک تر را ترجیح می دهند و نمی توانند مانند اکثر کاکتوس های معمولی در محیط های گرم رشد کنند. آنها باید در زمستان کوددهی شوند اما در تابستان نیازی به کود ندارند. این گونه باید هر دو سال یکبار گلدان زنی مجدد شود تا خاک تازه دریافت کند.

کاکتوس بادام زمینی

کاکتوس بادام زمینی

نوع خاکخاک اسیدی با زهکشی مناسب
نورنور کامل
زمان گلدهیبهار، تابستان

کاکتوس بادام زمینی (Echinopsis Chamaecereus) یکی از کمیاب ترین کاکتوس های گلدار موجود است. این کاکتوس گلدار خاردار به نظر می رسند اما نظر لامسه نرم هستند. این کاکتوس اندازه بالغی حدود 15 سانتیمتر ارتفاع دارد. در حدود بهار یا تابستان شکوفا می شود و گل های قرمز و تعداد کمی گل نارنجی دارد. این گیاه نیاز به نگهداری زیادی ندارد و هم در فضای باز و هم داخل خانه قابل رشد است. برای رشد در تابستان به دماهای سردتر نیاز دارد اما نمی تواند یخبندان را تحمل کند. مانند بسیاری از گونه های دیگر کاکتوس، برای رشد به آفتاب کامل نیاز دارد.

کاکتوس شلوسر

نوع خاکخاک زهکشی خوب
نورنور کامل / سایه جزئی
زمان گلدهیاردیبهشت

کاکتوس Schlosser (Notocactus Schlosseri) یک گونه کاکتوس گلدار بومی اروگوئه است. این نوع در چند سال اخیر در ایالات متحده بسیار محبوب شده است. این کاکتوس به کندی رشد می کند اما نگهداری آن آسان است. آنها می توانند در دماهای سرد و گرم و در داخل و خارج از خانه رشد کنند. کاکتوس شلوسر در زمستان نیازی به آبیاری ندارد، در حالی که در تابستان به مقداری آبیاری نیاز دارند. گلهای آنها زرد است و شبیه گلهای آفتابگردان کوچک است.

کاکتوس BeaverTail

نوع خاکخاک با زهکشی خوب، اسیدی و قلیایی
نورنور کامل
زمان گلدهیبهار

کاکتوس BeaverTail (Opuntia Basilaris) یک کاکتوس آبدار است که دارای پدهای پهن و مسطح شبیه کاکتوس گلابی خاردار است. این کاکتوس گلدار معمولاً در بیرون کاشته می شود اما در فصل های سرد سال باید داخل خانه باشد. آنها در بهار گل می دهند و گلها معمولاً قرمز، صورتی یا بنفش هستند. این نیاز به نگهداری زیادی ندارد و برای رشد نیز به آب زیادی نیاز ندارد. این کاکتوس ها در زمان بلوغ 60 سانتیمتر قد و حدود یک متر و نیم عرض دارند.

کاکتوس کالیکو

نوع خاکخاک شنی با زهکشی خوب
نورنور کامل
زمان گلدهیبهار

کاکتوس گلدار کالیکو (Echinocereus Engelmannii) با نام کاکتوس جوجه تیغی انگلمان نیز شناخته می شود. می تواند تا 60 سانتیمتر رشد کند و یکی از رایج ترین کاکتوس ها در جنوب غربی ایالات متحده است. در بهار شکوفا می شود و گل های صورتی و قرمز دارد. طول گلها معمولا حدود ¼ اینچ است. این کاکتوس به آب زیادی نیاز ندارد و باید در آفتاب کامل کاشته شود. ساقه های آنها عمودی است اما با افزایش سن تمایل به افتادن روی زمین دارد.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

جمع بندی

کامل ترین انواع کاکتوس گلدار را در این پست معرفی کردیم. تلاش مجموعه فروشگاهی گل و گیاه الی ماما این بود که هرگونه ابهام یا اطلاعاتی که در مورد رشد کاکتوس های خاص مورد نیاز بود در اختیار شما قرار گیرد. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید حتما با ما در پایین این پست مطرح کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *