با گیاهان استوایی آپارتمانی آشنا شوید!

مقدمه

گیاهان استوایی آپارتمانی، با شرایط نگهداری آسان و همیشه سبز انتخاب مناسبی برای نگهداری در منزل شما می باشند. با انتخاب کردن گیاهان استوایی آپارتمانی

بنفشه آفریقایی

این گیاهداز جمله گیاهان استوایی آپارتمانی می باشد که ظاهری مانند بوته رز با برگ های مودار و مخملی می باشد. در انواع گوناگونی یافت می شود و رنگ بندی متفاوت و متنوعی دارد. این گیاه در شرایط مناسب گل داده و گل های آن به رنگ های: ارغوانی، زرد، سبز و لیمویی می باشندتوجه به برگ های مرده و هرس کردن به موقع گیاه تاثیر بسزایی در رشد آن خواهد داشت.

آماریلیس

فصل گلدهی این گیاه بهار می باشد. بهتر است گیاهتات را در پاییز بکارید تا حتی در زمستان هم شاهد گلدهی آن باشید. گل های گیاه شیپوری بوده و قطر آنها به ۲۵ الی ۲۰ سانتی متر می رسد. حتما گیاه را به موقع آبیاری کنید و به آن کوددهید.

آنتوریوم

گل زیبای آنتوریوم که قبلا هم در مورد آن توضیح دادیم جزء گیاهان  گیاهان استوایی آپارتمانی است. این گیاه بسیار مقاوم بوده و باشرایط نور کم و رطوبت موجود در خانه به خوبی رشد خواهد کرد. آنتوریوم دارای گونه های مختلفی است که تنوع گونه بسیاری داشته و برای هر نوع سلیقه ای مناسب خواهد بود‌. گل های آن به مدت یک ماه بر روی گیاه باقی مانده و ممکن است دوباره نیز گل بدهد.

برو ملیاد

ظاهر این گیاه بسیار عجیب است و جزء گیاهان خاص و لاکچری محسوب می شود. در طول زندگی خود تنها یکبار گل می دهد. شما از پاجوش آن می توانید برای تکثیر گیاه استفاده کنید. رشد بروملیاد به شرایط ویژه ای نیاز دارد و باید برای نگهداری آن شرایط ویژه ای را مهیا کنید.

بگونیا

یک گیاه یکساله است که به راحتی پرورش داده می شود. حتی جزء گیاهان مقاوم به کم نوری نیز شناخته می شود.

ارکیده

ارکیده که به دلیل زیبایی فوق العاده بسیار شناخته شده است. این گیاه در اقسام و رنگ های بسیار متنوعی وجود دارد. تقریبا برای هرخانه ای با هرنوع شرایط دمایی مناسب است‌. اگر به دنبال خرید گیاهان استوایی آپارتمانی هستید پیشنهاد ما به شما گیاه فوق العاده زیبای ارکیده می باشد.

خرید ارکیده گلدانی ارسال روز

گاردنیا

این گیاه دارای برگ های سبز تیره و براق می باشد. دارای گل های کم رنگ و خوشبو می باشند که برای نگهداری خانه بسیار مناسب است. دمای بالاتر از ۱۸ درجه برای گیاه مناسب نیست و گل نخواهد داد.

کولومنئا

این گیاه بیش از ۱۵۰ گونه دارد که دارای تنوع زیادی می باشد. گل های این گیاه می تواند بدون مو یا بود دار باشند. برگ های ضخیم یا نازک دارد و دارای طیف رنگی گسترده ای شامل سبز روشن، سبز تیره می باشد.

سوسن عنکبوتی

این گیاه دارای برگ های بلند و گل های قیفی شکل به رنگ صورتی، قرمز و سفید هستند. جزء گیاهان معطر است و برای کسانی که خواستار نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم هستند انتخاب مناسبی خواهد بود.

کروتون

کروتون که از گیاهان استوایی آپارتمانی برجسته و چشم گیری می باشد، به شرایط نگهداری سختی احتیاج ندارد. این گیاه بسیار زیبا ترکیبی از رنگ های زرد و نارنجی و کهربایی با خط هایی بر روی شاخ و برگ هایی با رنگ سبز تیره است که باعث شده است تا محبوبیت به بسیاری پیدا کند. این گیاه را در محل روشنی قرار دهید که نور غیر مستقیم خورشید دریافت کند و هرزمان که نیاز داشت آن را آبیاری کنید.

خرید کروتون ارسال روز

کاکتوس قلمی

این گیاه با ظاهر غیر عادی اش بسیار جالب و زیبا به نظراست.این گیاه به خاطر شیره ی سمی ای که دارد بسیار مشهور می باشد. پس هنگام کار با آن مراقب باشید و از دستکش برای نگهداری آن استفاده کنید. به هر حال استفاده از این گیاه به عنوان گیاه آپارتمانی بسیار رایج شده است، این گیاه به نور متوسط تا زیاد و ابیاری کم نیاز دارد.همچنین هوای خشک این گیاه را آزار نمیدهد. آبیاری 2 الی 3 با در ماه کافی است و برای گیاه مناسب می باشد.

خرید کاکتوس

سرخس

سرخس که بومی جنوب شرقی آسیا میباشد. شرایط پرورشی آسانی دارد و اگر شرایط مناسب برای رشد آن فراهم باشد که مهم ترین آنها آن گرما و رطوبت است به خوبی رشد خواهد کرد. نور غیر مستقیم خورشید و دمای حدود 70 درجه شرایط دلخواه این گیاه می باشد.

جمع بندی

بدون شک نگهداری از گیاهان آپارتمانی استوایی بسیار برای حانه مناسب می باشد و کمک بزرپی به زیبایی دکوراسیون خامگی شما خواهد کرد. شما با نگهداری از گیاهان آپارتمانی استوایی با کترین هزینه می توانید شاهد رویش گیاهان سرسبز و زیبا باشید. چنانچه درباره نحوه نگهداری گیاهان آپارتمانی سوالی دارید میتوانید باکارشناسان فروشگاه گل و گیاه الی ماما در بخش دیدگه شما در میان بگذارید.

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *