بهترین ایده برای سبد گل طبیعی ( همراه با عکس )

داشتن گل های زیبا در سبدهای آویزان می تواند نمایش خیره کننده و چشم نوازی را ارائه دهد. بسته به گل های سبدی که انتخاب می کنید، می توانید از بهار تا پاییز شکوفه های زیبایی را در سبد گل جمع آوری کنید. سعی کنید از یک گونه واحد برای ایجاد انبوهی از شکوفه های رنگارنگ استفاده کنید. یا می توانید گل های رنگی مختلف را با هم ترکیب کنید و در یک سبد آویزان کنید. سبدهای آویز برای زیباسازی درب ورودی منزل، یا رنگ و بو دادن به ایوان یا کنار باغچه بسیار عالی هستند.

در حالی که عده زیادی تصور میکنند گل شاخه بریده بهترین ایده برای استفاده در سبد گل است… با ما همره باشید تا زیباترین سبد های گل با نحوه کشت و نگهداری طولانی مدت را به شما معرفی کنیم

بهترین گل برای سبدهای آویز گل اطلسی با آن گل های شیپور مانند، بگونیاهای گلدار دنباله دار، پانسی های رنگارنگ آویزان، شکوفه های لوبلیای آبشاری و تاک های سوزان چشم سیاه هستند. بسته به میزان آفتابی که دریافت می‌کنید، گل حنا، گل شمعدانی، کلماتیس و گیاهان سبدی آویز لانتانا انتخاب‌هایی عالی هستند. به طور کلی، بهترین انواع گل های آویزان در فضای باز به نور خورشید زیادی نیاز دارند.

ایده هایی برای سبد گل آویز – بهترین ایده های نوع گل برای سبدهای آویز

هیچ محدودیتی برای نمایش گل های رنگارنگی که می توانید در یک سبد آویزان ایجاد کنید وجود ندارد. ترکیب رنگ های تند می تواند تاثیر چشم نوازی را با گل های زرد، بنفش یا قرمز روشن ایجاد کند. همچنین،  مخلوطی از شاخ و برگ های سبز زیبا با شکوفه های ظریف کوچک که به خوبی در یک نقطه سایه آویزان هستند، زیبا است.

 از منابع زیر هم میتوانید بهترین ایده ها را برای سبد گل آویز دریافت کنید:

پینترست

فیس بوک

توییتر

لینکدین

چگونه بهترین گل ها را برای سبدهای آویزان انتخاب کنیم

هنگام انتخاب بهترین گل های سبد آویز، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. البته نوع گل، شاخ و برگ و اندازه گلدان یا سبد می تواند به انتخاب گل هایی که بخرید کمک کند. به دنبال گل هایی باشید که دارای ساقه های آویزان، شاخ و برگ های آبشاری یا طبیعت خزنده هستند. این ویژگی ها حداکثر تأثیر بصری را از سبد آویزان شکوفه شما ایجاد می کند.

نگهداری از گل های آویزان در سبد

سبد گل آویزی را همیشه و به طور کامل آبیاری کنید تا محیط گلدان مرطوب بماند. گلها را در سبدهای آویزان مرتباً کود دهید تا رشد سالمی داشته باشید. ساقه های دنباله داری که از سبد آویزان می شوند را هرس کنید تا گیاه رشد بیشتری داشته باشد.

بهترین گل برای سبدهای آویزان (همراه با عکس)

بیایید با جزئیات بیشتری به بهترین انواع گل برای کاشت در سبدهای آویز نگاه کنیم. می‌توانید این گل‌ها را در هر جایی که می‌خواهید آویزان کنید تا نمایش‌های رنگارنگ خیره‌کننده در طول فصل رشد ایجاد کنید.

بگونیا

بگونیا سبد گل

بگونیاها گلهای مناسبی برای استفاده در سبدها هستند. آنها در بهار، تابستان و پاییز شکوفا می شوند و برای رشد به نور خورشید زیادی نیاز ندارند. بگونیاهای لوله ای دارای ساقه های گلدار آویزانی بلندی هستند که روی سبدها شکل جالبی میگیرند. این گل های کلاسیک دارای شکوفه های آبشاری جذاب قرمز، زرد، نارنجی و صورتی هستند. نگهداری بگونیاها در سبد گل آویزی بسیار آسان است و در سایه جزئی و حتی سایه کامل به خوبی رشد می کنند.

بگونیاهای آویزان در مکان های سایه دار از بهار تا پایان پاییز بسیار شکوفه میدهند. برگ‌های گوشتی سبز رنگ در تضاد با گل‌های زیبا و دوتایی به زیبایی از گلدان آویزان شده‌اند. انواع دیگر بگونیا شبیه به فوشیا هستند – فقط مراقبت از آنها آسان تر است.

هنگام پرورش بگونیا در سبدهای آویزان، از خاکی با زهکشی خوب و همیشه مرطوب استفاده کنید. گیاه را از نور مستقیم خورشید و بادهای شدید محافظت کنید. بگونیاهای غده ای گیاهان چند ساله و حساسی هستند. بنابراین، شما باید سبد گل را در زمستان به داخل خانه ببرید.

خرید بگونیا از الی ماما

گل گوشواره ای

گوشواره ای سبد گل

فوشیاها یا گل های گوشواره ای گلهای چند ساله دیدنی هستند که در، بالکن یا ایوان شما آویزان می شوند. دسته‌های آویزان شکوفه‌های خیره‌کننده قرمز، بنفش تیره، سفید درخشان یا صورتی دلپذیر، روی سبد گل عالی و خیره کننده میشود. فوشیاها هم طبیعت پر پشت و هم آبشاری دارند به این معنی که می توانند یک سبد آویزان را با شاخ و برگ و گل پر کنند.

فوشیاها گیاهان سبدی آویزان عالی برای پاییز هستند که گلهایی شبیه به زنگ آویزان دارند. آنها از بهار تا اولین یخبندان رنگ های زیبایی میدهند. معمولاً این گل‌ها در ترکیب‌های رنگی مختلفی مانند صورتی و سفید، قرمز و لاوندر و بنفش وجود دارند.

این گل های سبد آویز در سایه جزئی یا سایه کامل به خوبی رشد می کنند. در هوای گرم، برای مرطوب نگه داشتن خاک، باید روزی دو بار سبد آویزان را آبیاری کنید. تا زمانی که در طول زمستان مالچ زیادی روی سبد آویزان وجود داشته باشد، آنها تا 10- درجه فارنهایت (23- درجه سانتیگراد) مقاوم هستند.

پیچک چشم سیاه

پیچک چشم سیاه سبد گل

پیچک چشم سیاه یکی از معدود پیچک های گلدار است که در سبدهای آویز رشد می کنند. پیچک های رونده  دارای شاخ و برگ سبز شاداب و گلهای زرد یا نارنجی دلپذیر با مرکز سیاه هستند – از این رو به آن “چشم سیاه” می گویند. این گیاهان یک ساله از تابستان تا پاییز شکوفا می شوند. پیچک چشم سیاه رونده که از یک سبدگل معلق آویزان شده اند، دیدنی به نظر می رسد.

اگرچه زرد و مشکی رایج ترین ترکیب رنگی است، ارقام در رنگ های نارنجی، زرد کم رنگ، کرم و صورتی نیز وجود دارند.

این گیاه را در طول فصل رشد اغلب و به طور کامل در آفتاب کامل و آب داخل سبد بکارید. خاک گلدان باید حاصلخیز، دارای زهکشی مناسب و کوددهی منظم باشد.

لوبلیا باغی

لوبلیا در سبد گل

لوبلیا آویزان یک گیاه سبد آویز عالی است که انبوهی از گل های آبی کوچک تولید می کند. این گیاه بوته ای گلدار در اواخر بهار و اوایل تابستان گل می دهد. اگر تابستان به خصوص خنک باشد، شکوفه ها ممکن است تا اوایل پاییز ادامه داشته باشد. شاخ و برگ های گلدار زیبا از لبه های سبدهای آویزان، ظروف یا کناره های پنجره می ریزند.

گیاهان لوبلیا را در مکانی آفتابی که کمی سایه دارد آویزان کنید. مانند بیشتر گل‌های سبد آویز، لوبلیا به آبیاری منظم نیاز دارد تا خاک را مرطوب نگه دارد، اما غرق در آب نباشد. پس از پایان گلدهی گلها در اوایل تابستان، آنها را با گلهای تابستانی و پاییزی مانند لانتانا یا میلیون زنگ جایگزین کنید.

جدا از شکوفه های آبی برقی، ارقام لوبلیا گل هایی نیز دارند که به رنگ های سفید، صورتی و بنفش متمایل به قرمز هستند.

شاه پسند خزنده

لانتانا - فروشگاه گل و گیاه الی ماما

لانتانا یکی دیگر از گل های مناسب برای سبد گل است. این گیاه یک گیاه بوته ای پهن است که در هنگام رشد در ارتفاع دارای ساقه های آویزان است. این گیاه آفتاب دوست، گل های خوش رنگی تولید می کند که از دسته ای از گل های پاستلی رنگ تشکیل شده است. این گل های مقاوم از بهار تا پاییز و حتی تا زمستان شکوفا می شوند.

به دلیل گلهای آویزی و دنباله دار، این گیاه لانتانای گریه کننده نیز نامیده می شود، شکوفه ها بوی قوی می دهند. این گل‌های گیاهی آویزان هم شکل و هم عطر خوبی دارند. این گل زیبا را میتوانید در جلوی درب خود آویزان کنید تا تأثیر بصری برای بازدیدکنندگان ایجاد کنید.

سبدهای آویز لانتانا را در آفتاب کامل آویزان کنید تا از گل های دلپذیر آن لذت ببرید. طول ساقه های آویزان بین 3 تا 5 فوت (0.9 تا 1.5 متر) می رسد. تا زمانی که نور خورشید زیاد باشد، گیاهان لانتانا در طول فصل گل می دهند. لانتانا یک گیاه سبد آویز برای نگهداری آسان است زیرا در رطوبت متوسط ​​به خوبی رشد می کند. بنابراین، مجبور نیستید به اندازه سایر گیاهان سبد آویز به دفعات آبیاری کنید.

شمعدانی پیچ

شمعدانی پیچ

شمعدانی پیچ طبیعتی دنباله دار و گل هایی رنگارنگ دارد که از سبدهای گل معلق آویزان میشوند. اینها گلهای سبد آویز پاییزی عالی میشوند؛ زیرا از آوریل تا اکتبر گل می دهند. شاخ و برگ‌های سرسبز شمعدانی‌های آبشاری دارای گل‌های منفرد با ساقه‌های دلپذیر و زیبا هستند که شبیه آبشاری از سبد گل شما آویزان میشود.

مراقبت از شمعدانی ها در سبدهای آویزی نسبتا آسان است، از این رو یک گیاه آویزان محبوب است. آنها می توانند در خاک با رطوبت متوسط ​​زنده بمانند و اگر گاهی فراموش کنید به آنها آب دهید میتوانند دوره های خشکی را تحمل کنند. شما باید گلدان یا سبد گل را در آفتاب کامل یا سایه روشن آویزان کنید. این گیاهان به خشکی مقاومند با این حال، آنها مقاوم به سرما نیستند – آنها در فضای باز به عنوان گیاهان یکساله در مناطق خنک تر و چند ساله در آب و هوای گرم رشد می کنند.

گل اطلسی

گل اطلسی - فروش گل و گیاه الی ماما

گل اطلسی به دلیل داشتن شاخ و برگ گلدار متراکم که روی دو طرف سبد گل یا گلدان می ریزد یکی از بهترین گیاهان سبدی آویزان است. گل اطلسی به خاطر گل های شیپوری شکل رنگارنگ خود مشهور است. این گل در تمام فصول از اواخر بهار تا پاییز آزادانه گل می دهد. این گیاهان با رشد سریع به سرعت سبدهای آویزان را با گل های زیبا پر می کنند.

گل های سرسبز در رنگ هایی مانند بنفش، شرابی، صورتی، سفید، زرد، قرمز مرجانی وجود دارند. برخی از گل های برجسته گل اطلسی دارای گلبرگ های چند رنگ با رنگ های متضاد هستند. همچنین می توانید انواع گل اطلسی را در یک سبد گل آویزان بکارید تا نمایش گل های رنگارنگ خیره کننده ای ایجاد کنید.

گل های گل اطلسی را در آفتاب کامل تا نیمه سایه آویزان کنید. این گل با آبیاری فراوان در تمام طول فصل گل می دهد.

گل قرنفل

دیانتوس - فروش گل و گیاه الی ماما

همه گونه های گل دیانتوس یا قرنفل به خوبی در سبدهای آویزی رشد می کنند. گل های دیانتوس که به عنوان گل میخک یا صورتی نیز شناخته می شوند، در انتهای ساقه های بلند خود ظاهر می شوند. این ساقه‌های گل برای ارتفاع دادن به سبدهای آویز در فضای باز بسیار عالی هستند.

سبدهای خود را در فضای باز و در آفتاب کامل آویزان کنید تا در بهار و تابستان شکوفه دهند. گل ها در رنگ های مختلفی از جمله رنگ های صورتی، قرمز و سفید وجود دارند. برخی از دیدنی‌ترین گل‌های دیانتوس دارای گلبرگ‌های رنگارنگ هستند. این گیاهان گلدار به حداقل مراقبت با نیاز آبی کم در نور کامل آفتاب نیاز دارند.

گل بنفشه

گل بنفشه فروش گل و گیاه الی ماما

گل بنفشه وقتی در سبدهای آویزان در فضای باز رشد می کند، یک توپ رنگارنگ از گل ایجاد می کند. این گل ها از دیدنی ترین گل های بهاری و تابستانی هستند. گل های بنفشه به خاطر رنگ های تند و ظاهر مخملی خود معروف هستند. آنها همچنین یکی از معدود گیاهانی هستند که گلهای سیاه تولید می کنند.

کاشت بنفشه در سبدهای آویزی بهترین راه برای روشن کردن در، پاسیو یا بالکن است. برخی از بنفشه های مقاوم به سرما در اواخر زمستان گل می دهند. انواع خیره کننده این گل ها دارای برخی از خوش رنگ ترین گل های سبدی آویزان هستند.

در طول فصل رشد به طور منظم به گیاه آب دهید و سبدها را در مکانی آفتابی که کمی سایه دارد آویزان کنید. ويولا علاوه بر اينكه گياهان سبدي آويزان عالي است، براي کشت در باغچه نیز کامللا مناسب است و در حاشيه ها و باغ هاي صخره اي استفاده مي شود.

وربنا از خانواده شاه پسندیان

وربنا سبد گل

این نوع شاه پسند که در سبدهای آویزان رشد می‌کند، گیاهی مقاوم به گرما و خشکی است. شاخ و برگ های پراکنده در کنار سبدهای آویزان فرو می ریزد و در هنگام شکوفه دادن کامل در تابستان هر ناحیه را روشن می کند. شاخ و برگ سبز در انبوهی از گلهای صورتی، بنفش، قرمز یا آبی که به زمین می ریزند، گم می شوند.

ساقه های گلدار آویزان می توانند تا 12 اینچ (30 سانتی متر) رشد کنند. طبیعت رو به بالا و در حال رشد به این سبدهای آویزان ارتفاع و گستردگی فراوان و همچنین گل‌های پرده می‌دهد.

بهترین مکان برای گل های داخل سبد گل، مناطق آفتابی است که کمی سایه دارند. آن ها را در خاکی با زهکشی خوب بکارید و قبل از آبیاری کامل اجازه دهید خاک تا حدی خشک شود.

 گل زیبای میلیون زنگ

میلیون زنگ در سبد گل

اشتباه گرفتن میلیون ها گیاه زنگوله ای با گل اطلسی آسان است زیرا آنها در یک خانواده هستند. این گیاهان گلدار برای رشد در سبد گل آویزی عالی هستند زیرا توده ای از گل ایجاد می کنند. گل ها با ریختن روی کناره گلدان، سبد آویزان را کاملاً می پوشانند.

میلیون ها زنگ یکی از ساده ترین گیاهان سبدی آویزان برای رشد هستند. آویزان شدن در یک نقطه آفتابی، آبیاری منظم، عرضه ثابت شکوفه های رنگارنگ را از بهار تا پاییز تضمین می کند. گل های کوچک شیپور مانند حتی در آفتاب داغ تابستان پژمرده نمی شوند. آنها همچنین گیاهان گلدار عالی برای جذب زنبورها، مرغ مگس خوار و پروانه ها هستند.

تمام مراقبتی که آنها نیاز دارند تغذیه منظم، آبیاری و هرس ساقه های پای آن است.

ساقه های گلدار آویزان می توانند تا 12 اینچ (30 سانتی متر) رشد کنند. طبیعت رو به بالا و در حال رشد به این سبدهای آویزان، ارتفاع و گستردگی فراوان و همچنین گل‌های زیبا می‌دهد.

بهترین مکان برای گل های وربنا در سبدهای آویز، مناطق آفتابی است که کمی سایه دارند. آن ها را در خاکی با زهکشی خوب بکارید و قبل از آبیاری کامل اجازه دهید خاک تا حدی خشک شود.

 چگونه گل های آویز را به نحوی صحیح در سبد گل بکارید؟

کاشت گل در سبدهای آویز با کاشت سایر گیاهان در گلدان متفاوت است. سبد را باید با الیاف نارگیل (کوکوپیت) یا آستر خزه بپوشانید. یک سینی یا ورق پلاستیکی با سوراخ های زهکشی در پایین قرار دهید تا مقداری رطوبت حفظ شود و خاک گلدان مرطوب بماند. سبد گل را با مخلوط خاک گلدان با زهکشی خوب پر کنید و گل های آویزان خود را بکارید.

برای ایجاد یک سبد گل آویز خیره کننده، گیاه گلدار اصلی خود را در مرکز بکارید. گیاه کانونی می تواند گیاهی باشد که برای ایجاد ارتفاع به سمت بالا رشد می کند، یا می تواند یک نوع آویزانی باشد که به یک سمت آویزان شود. برای بهتر کردن سبد آویز گلدار خود، سوراخ هایی را در کنار آستر ببرید تا گل های بیشتری بکارید.

جمع بندی

در این پست بهترین گل ها برای استفاده در یک سبد گل آویزی زیبا برای شما عزیزان معرفی شد. ایده های طراحی این سبد های گل آویزی در منزل یا محل کار شما نیز در قالب تصاویری نمایش داده شد. امیدواریم این پست از مجله تخصصی گل و گیاه الی ماما برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی بیشتر با همکاران ما ( مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما ) در ارتباط باشید:

09917956978

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *