مناسب ترین گیاهان برای نگهداری در بالکن خانه

گیاهان مناسب برای رشد در بالکن الی ماما

فهرست مطالب

تا کنون به بالکن خانه خود دقت کردید؟

تاحالا به این فکر کرده اید که بالکن غیر از آنکه محیطی برای پهن کردن لباسها و وسایل اضافه باشد می تواند محیط مناسبی برای رشد و پرورش گیاهان آپارتمانی باشد؟

آیا میدانستید که نگهداری از گل های رنگارنگ و همیشه سبز و یا سبزیجاتی که خودتا پرورش داده اید چقدر میتواند در زیبایی تراس و خانه شما تاثیر بگذراد؟

در این مقاله که توسط کارشناسان فروشگاه گل و گیاه الی ماما تهیه شده است میخواهیم شمارا با گیاهان مناسب برای رشد در بالکن خانه آشنا کنیم:

مهم ترین نکته درباره نگهداری گل و گیاه در بالکن این می باشد که تراس شما شمالی است یا جنوبی؟ زیرا تاثیر بسزایی در رشد و پرورش گیاهان خواهد داشت و باید گیاهانی انتخاب شود که مناسب با محیط باشد.

ما در زیر‌گیاهان مناسب برای بالکن های شمالی را نام برده ایم:

افوربیا

رز مینیاتوری

آئونیوم

گل گوشواره ای

پیج تلگرافی

زنبق یا سوسن سفید

نردبان یعقوب

هوستا

پیچک

فیل گوشی

بنفشه

بگونیا

زبان در قفا

گیاهان مناسب بالکن جنوبی

گل کاغذی

نیلوفر

گل انارک

عشقه

اقاقیا

شمعدانی

گیاهان مناسب برای رشد در بالکن الی ماما

توضیحات درباره گیاهان مناسب برای رشد در بالکن خانه:

شمعدانی

اگر اهل گل و گیاه باشید حتما نان گیاه خوش عطر شمعدانی را شنیده اید. از جمله گیاهان مناسب برای رشد در بالکن خانه می باشد که عاشق نور است. گل های شمعدانی را به راحتی با آویز کردن طناب مخصوص و یا گلدان های آویز دار در تراس خانه نگهداری کنید.

گل داوودی

گل داووی که از گل های سرخت و مقاوم به هر شرایطی شناخته میشود برای نگهداری در تراس بسیار مناسب است‌ این گیاه هم رنگ های متنوع و زیادی دارد و هم به عنوان گیاه ملی کشور ژاپن شناخته شده و دارای گونه های بسیار متنوعی است.

خرید انواع افوربیا از الی ماما

تاح خروس

تاح خروس جنبه تزئینی دارد و دارای خواص درمانی عالی می باشد که برای نگهداری در خانه به عنوان گیاه زینتی و درمانی محبوبیت بسیاری دارد. در پایین آوردن سطح کلسترول خون و باز شدن عروق بسیار خوب عمل میکند. با نگهداری از این گیاه در بالکن خانه خود زیبایی آن را دو چندان کنید.

بگونیا

این گیاه با تنوع گونه بسیار بالایی که دارد از جمله گیاهان همیشه سبز و چند ساله است که شرایط نگهداری آسان و خوبی دارد و از جمله گیاهان مناسب برای رشد در بالکن خانه محسوب میشود.

بگونیا برای رشد به دمای ۱۲ تا ۲۱ درجه نیاز دارد و از گیاهان مخصوص تراس است.

 

گل بنفشه معطر

یکی دیگر از گیاهان مناسب برای رشد در بالکن بنفشه است. عطر خوش بوی بنفشه و زیبایی به همراه تنوع رنگی این گیاه را برای نگهداری در تراس مناسب کرده است. بنفشه به صورت خودرو در طبیعت یافت می شود و در فصل بهار گل های آن به رنگ بنفش تیره شکوفا می شود.

گل کاغذی

از دیگر گیاهان مناسب برای رشد در بالکن کاغذی است. گل کاغذی طریقه نگهداری بسیار آسانی دارد و در فضای آزاد و باز به صورت مناسبی رشد خواهد کرد. یک درختچه است که به سمت بالا رشد کرده و محیط اطرافش را سراسر پر از گل میکند‌. از حمله نیاز های گل کاغذی نور فراوان و آبدهی منظم اما کم می باشد.

 

درخت نارنج

یک درختچه همیشه سبز با عطر معطر که در بهار سبب زیبایی و معطر شدن خانه خواهد شد. نارنج تاحد زیادی سرمای زمستان را تحمل میکند. و از گیاهان مناسب برای نگهداری در بالکن خانه خواهد بود.

گیاهان رونده

استفاده از گیاهان رونده برای کاشت در تراس و ایجاد یک دیوار سبز بسیار مناسب است پاپیتال، عشقه، و موچسب را میتوان برای تراس خانه استفاده کرد. این گیاهان رشد خوبی داشته و در مدت زمان کوتاهی فضای بصری به شدت زیبایی را درست خواهند کرد

کاشت گیاهان خوراکی در بالکن

کاشت گیاهان خوراکی میتواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای برای نگهداری در تراس باشد. شما می توانید از گیاهان تازه و خوش عطر برای استفاده در غذاها انواع سوپ ها و زیبایی آن ها استفاده کنید.

 

خرید انواع آئونیوم از الی ماما

کاشت گیاهانی با خواص درمانی

چه خوب است بتوان با یک تیر دو نشان است!

چه از این بهتر که با استفاده از گل و گیاهان هم محیط زیبایی برای تراس خاته درست کرد و هم از خواص درمانی آن استفاده کرد؟

شما با کاشتن گل و گیاهانی که دارای خواص درمانی هستند و با دسته خودتان پرورششان داده اید میتوانید حال روح و جسم خود را خوب کنید!

توت فرنگی

توت فرنگی از معدود گیاهانی است که بسیار محبوب است و میتوان آن را درون گلدان پرورش داد. گلدان های آویز هم برای این گیاه مناسب است‌.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی از محصولاتی است که به راحتی میتوان در داخل بالکن خانه کاشت و از آن نگهداری کرد. نگهداری از این گیاه در بالکن های نورگیر و گرم تر بهترین نتیجه را خواهد داد.

افرای ژاپنی انتخاب خوبی برای بالکن های سایه انداز است. برای اینکه رشد کمتری داشته باشد می توانید واریته هایی را انتخاب کنید که رشد زیادی ندارند و در نهایت سنگین وزن هم نمی شوند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که بن سای این گیاه هم از نظر ابعاد بسیار مناسب بالکن است.

جمع بندی

گیاهان گفته شده همگی از انواع گیاهانی می باشند که برای نگهداری داخل بالکن منزل مناسب هستند و با اندکی مراقبت می توانید محیط تراس خانه خود را زیباتر و با طراوت تر کنید. چنانچه درباره نحوه نگهداری گیاهان گفته شده یا چگونگی کاشت آنها سوالی ارید می توانید با کارشناسان ما در بخش دیدگاه شما در میان بگذارید.

بهترین مکان برای پرورش گوجه فرنگی روی بالکن کجاست؟

مکانی که نور گیر و گرمای مناسبی داشته باشد.

گیاهان مناسب با خواص درمانی برای نگهداری در بالکن کدامند؟

توت فرنگی و گوجه فرنگی

مناسب ترین گیاهان رونده برای نگهداری در بالکن کدامند؟

پاپیتال، عشقه، و مو چسب

مناسب ترین گیاهان الی ماما برای نگهداری در بالکن؟

آئونیوم، افوربیا، انواع رونده ها، پاپیتال، وبعضی نهالهای مینیاتوری و خاص

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *