دانستنی های خرید موفق یک درختچه

معرفی انواع درختچه | فروشگاه الی ماما

مقدمه

در این پست قصد داریم شما عزیزان را با رازهای اصلی خرید درختچه و ویژگی های یک درختچه آشنا کنیم. این پست راط مطالعه کنید و در صورتی که برای شما مفید بود حتما در شبکه های اجتماعی با نام فروشگاه گل و گیاه زینتی و آپارتمانی الی ماما به اشتراک بگذارید:

درختچه چیست؟

درختچه ها گیاهان چوبی هستند که چندین ساقه اصلی دارند. آنها می توانند برگ ریز (در زمستان به خواب رفته و برگ های خود را از دست دهند) یا همیشه سبز (خواب نمانید و برگ های خود را در زمستان نگه دارید) باشند.

تفاوت بین یک درختچه و بوته چیست؟

از نظر باغبانی، تفاوت مشخصی بین درختچه و بوته وجود ندارد. این تفاوت بستگی به منطقه محل سکونت شما دارد. برخی گیاهان رشد یافته در باغ ها را به عنوان درختچه در نظر میگیرند. بعضی دیگر هم گیاهان رشد یافته در طبیعت را به عنوان بوته در نظر می گیرند. برخی دیگر معتقدند برگ های بوته ها تقریباً همیشه زمینی اند، در حالی که درختچه ها بلندتر هستند و هوایی رشد میکنند.

معرفی انواع درختچه

تفاوت بین درختچه و درخت چیست؟

درختچه ها معمولاً بسیار کوچکتر از درختان هستند. معمولاً شکل گردتر و ساقه های نازک تری دارند. بسیاری از درختچه ها مانند درخت ادریسی را می توان با یک ساقه اصلی به شکل درخت درآورد. همچنین برخی از درختان مانند کرپ میرتل را نیز می توان به شکل درختچه ای با تنه های متعدد رشد داد.

اصول نگهداری درختچه

منطقه:

در درجه اول باید اطمینان حاصل کنید درختچه ای که می کارید با منطقه رشد شما سازگار است. اگر درختچه‌ شما در گلدان است بهتر است تا در یک منطقه مقاوم به سرما نگهداری شود، زیرا ریشه‌ها نسبت به زمانی که در زمین بودند میزان حفاظت کمتری کمتری دارند.

میزان نور دریافتی:

مکانی که در آن گیاه خود را میکارید کامل بشناسید. براساس منطقه گیاه خود را انتخاب کنید. درختچه هایی که نیاز به آفتاب کامل دارند، حداقل به 6 ساعت نور مستقیم خورشید در روز نیاز دارند. همچنین گیاهانی که نیاز به نیمه سایه دارند باید 4 تا 6 ساعت نور دریافت کنند. در نهایت درختچه هایی که نیاز به شرایط کاملاً سایه دارند باید فقط چند ساعت آفتاب صبحگاهی دریافت کنند. هرگز سعی نکنید درختچه های گلدار را از نور خورشید دور نگهدارید ، در این صورت مطمئن باشید آنها گل نخواهند داد.

انواع درختچه گلدانی در الی ماما

خاک:

بیشتر درختچه ها تا زمانی که به خوبی زهکشی کنند، نسبتاً با طیف وسیعی از خاک سازگار هستند.

نحوه خرید درختچه مناسب

اندازه بالغ:

درختچه ای را انتخاب نکنید که فضایی بیشتر از اندازه اشغال کند. این کار سبب میشود کارهای بیششتری نیز برای شما ایجاد شود. به خاطر داشته باشید که درختچه ها عناصر نسبتاً دائمی یک باغ هستند و ممکن است به سختی جابجا شوند. انواع کوتاه یا جمع و جور انتخاب های عالی برای اکثر مناظر مسکونی هستند. البته کوتاه همیشه به معنای کوچک نیست، بلکه فقط به این معنی است که کوچکتر از نوع معمولی آن است. همچنین، درختچه‌های کوتوله ممکن است حتی گرانتر باشند (آهسته‌تر رشد می‌کنند). این نکته مهم است که بدانید انتخاب گیاه مناسب برای فضا در درازمدت باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود.

معرفی انواع درختچه | فروشگاه الی ماما

ساختار:

به دنبال گیاهان با ساختار خوب باشید. درختچه ای با شاخه های زیاد و رشد متقارن انتخاب بهتری نسبت به بلندترین درخت بدون شاخه های فراوان است.

ریشه ها:

خوب است که با بیرون کشیدن گیاه از گلدان به آرامی به ریشه ها نگاه کنید. مشاهده تعداد زیادی ریشه های سفید یا قهوه ای روشن اطراف ریشه نشانه خوبیست. گیاهی که ریشه خوبی دارد روی خاک می ماند و گیاهی که به ریشه متصل است ریشه هایی دارند که در اطراف محیط دایره وار رشد میکنند.

گل ها:

در حالی که خرید درختچه ای زیبا که پر از گل است وسوسه انگیز است، اما در بسیاری از مواقع انتخاب بهتر درختچه ای است که پر از جوانه گل باشد. به این ترتیب، زمانی که گل ها در باغ شما قرار می گیرند، از شکل جوانه تا شکوفه کامل در آن لذت خواهید برد.

سلامت کلی:

به دنبال برگ های سبز سالم بگردید – مگر اینکه، درختچه یک نوع برگ زرد باشد. خاک باید مرطوب باشد و هیچ گونه علائم آشکاری از آفات یا علف های هرز در آن وجود نداشته باشد.

 کاشت درختچه

زمان کاشت درختچه:

درختچه ها را می توان تقریباً در هر زمانی از سال کاشت، اگرچه بهار و پاییز معمولاً بهترین زمان برای کاشت هستند.

آب و هوای گرم: گیاه را در بهار به اندازه کافی زود بکارید تا ریشه ها زمان کافی برای عادت قبل از افزایش دما داشته باشند. اگر در تابستان کاشت می‌کنید، یا اگر موج گرمای زیادی می‌آید، مراقب آبیاری درختچه‌های تازه کاشته شده باشید. کاشت در پاییز به درختچه فرصت می دهد تا برای جهش رشد بهاری آماده شود.

آب و هوای سرد: درخت را زمانی که زمین گرم شد و دما شروع به بالا رفتن کرد در بهار بکارید. اگر در تابستان کاشته شود به دقت آبیاری کنید. در پاییز درخت را به اندازه کافی زود بکارید تا قبل از یخ زدن زمین در آن مستقر شوند.

نحوه کاشت یک درختچه:

سوراخی به اندازه دو برابر عرض و عمق بستر کشت حفر کنید. گیاه را با احتیاط از گلدان خارج کرده و با انگشتان خود ریشه ها را شل کنید. گیاه را در سوراخ قرار دهید و با خاک بومی که برداشته شده پر کنید، و در حین حرکت، خاک را در جای خود محکم کنید. بالای توپ ریشه باید با حدود ½ اینچ خاک پس از اتمام کار پوشانده شود. نایتا خاک را با یک لایه 3-2 اینچی از مالچ پوست خرد شده بپوشانید.

رشد درختچه ها در گلدان

کاشت گلدانی یا سطلی یک راه عالی برای گسترش باغ شما است. هنگام انتخاب درختچه گلدانی، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

گونه های کوتاه، فشرده یا کوتوله برای رشد گلدانی مناسب تر هستند. با این حال، اگر می‌خواهید از درختچه‌ای استفاده کنید که ممکن است در نهایت برای یک گلدان خیلی بزرگ باشد، قبل از انتقال درخت گلدان را حتما تعویض نمایید.

ایده خوبی است که از گیاهانی استفاده کنید که در برابر سرما سخت تر هستند، زیرا ریشه ها در زمستان نسبت به زمانی که در زمین کاشته شده بودند، عایق کمتری خواهند داشت.

فقط این علت که درختچه های برگریز در زمستان خواب می روند، به این معنی نیست که آنها به آب نیاز ندارند؛ به خصوص در گلدانی که خاک به سرعت خشک می شود. اگر نزولات جوی طبیعی وجود نداشته باشد، باید گاهی اوقات آنها را آبیاری کنید.

تربیت درختچه های کوچکتر به شکل درختی به شما امکان می دهد تا گیاهان یکساله کوچکتر را در اطراف پایه بکارید.

نکات تکمیلی مراقبت از درختچه

آبیاری عمیق اما کمتر گیاه را تشویق می کند تا سیستم ریشه ای خوبی ایجاد کند.

در طول سال اول درختچه را به طور منظم آبیاری کنید. بوته های تثبیت شده با آبیاری تکمیلی کمتر، به خوبی عمل می کنند.

استفاده از کود با رهش کنترل شده در کف چاله هنگام کاشت نیز در زمان کاشت ایده خوبی است.

در اوایل بهار به بوته های مستقر شده کود بدهید. کود به گیاهان کمک می کند تا قوی تر شوند و در برابر آفات و بیماری ها مقاوم تر شوند.

بیشتر درختچه های منظره آنقدر که فکر می کنید نیازی به هرس ندارند. این را بدانید هیچ گیاهی به دلیل عدم هرس از بین نرفته است.

دانستن زمانی که گیاه شما شکوفا می شود بهترین راهنما برای زمان هرس کردن است. به عنوان یک قانون کلی: اگر درخت در اوایل فصل شکوفا شد (فورسیثیا، یاس بنفش، آزالیا و غیره) بلافاصله پس از گلدهی نیاز به هرس دارد. اما اگر در اواخر فصل شکوفا شد (گل رز، بوته پروانه، رز شارون و غیره) آن را در اواخر زمستان تا اوایل بهار هرس کنید.

پس از اولین دور شکوفه‌دهی، درختچه‌هایی که دوباره شکوفا می‌شوند را هرس کنید تا در نوبت دوم شکوفه‌های بیشتری را برای رشد تشویق کنید.

گیاهان همیشه سبز (شمشاد، هالی، آربورویتا) را در بهار پس از رشد جدید هرس کنید.

جمع بندی

تلاش کردیم مفید ترین نکات و رازهای نگهداری سالم از یک درختچه را به شما آموزش دهیم. در صورت اطلاع از ریزترین نکات میتوانید باغچه و باغی بسیار زیبا داشته باشید. در صورتی که این مطالب برای شما مفید بود با روشن کردن ستاره ها در انتهای مطلب، مشوق فروشگاه آنلاین گیاهان آپارتمانی elimama باشید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

یا با ما در تماس باشید:

09917956978

 

خرید عمده درختچه زینتی و میوه

خرید تک درختچه زینتی و میوه

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *