زیبایی با سانسوریا کراواتی!

معرفی سانسوریا کراواتی

سانسوریا کراواتی همانطور که قبلا در فروشگاه گل و گیاه الی ماما گفته شد از خانواده ساکولنت ها می باشد. در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط کاشت و نگهداری این گیاه و راه های درمانی آن آشنا کنیم. برای رشد و پرورش گیاهی سالم و زیبا با ما همراه شوید:

سانسوریا کراواتی به عنوان یک گیاه آپارتمانی مقاوم و زیبا با نگهداری آسان شناخته می شود. این نوع از سانسوریا دارای تنوع زیادی می باشد. مهم ترین و اصلی ترین ویژگی سانسوریا کراواتی تصفیه هوای محیط پیرامونش می باشد‌. این گیاه زیبایی چشمگیری به فضای خانه میدهد و در زیبایی بصری بشدت موثر است.

شرایط نگهداری

سانسوریا کراواتی - فروش گل و گیاه الیماما

شرایط عالی فروش عمده سانسوریا

نور

درواقع سانسوریا کراواتی قابلیت رشد در کمترین میزان نور را دارد و بطوری از گیاهان مقاوم در برابر کم نوری یا بی نوری می باشد. به همین دلیل جزء گیاهان کم توقع محسوب میشود.

سانسوریا کراواتی - فروش گل و گیاه الیماما

آب

چون این گیاه دارای ساقه های گوشتی شکل و آبدار است نیاز کمتری به آب نسبت به سایر گیاهان دارد. توجه داشته باشید از آبیاری بیش از اندازه به گیاه اکیدا خود داری کنید. زیرا آبیاری بیش از اندازا به ریشه گیاه سبب پوسیدگی ریشه و ساقه و در نتیجه از بین رفتن گیاه خواهد شد. بهتر است گیاهتان را هر هفت الی ده روز یک مرتبه در فصول گرم سال که دارای تبخیر بیشتر است آبیاری نمایید. و در فصول سرد سال این میزان از آبیاری را کاهش داده و به ۱۵ روز یکبار تقلیل دهید. از آب پاشی و غبار پاشی روی ساقه گیاه خودداری کنید.

دما

حداقل دمای قابل تحمل برای سانسوریا کراواتی دمای ۱۰ درجه سانتی گراد می باشد. دمای کمتر باعث سرما و یخ زدگی گیاه خواهد شد. اگر دمای اتاق و خانه برای شما متعادل است برای سانسوریا نیز همینطور می باشد. بهترین دما برای رشد گیاه دمایی بین ۱۶ تا ۲۰ درجه سانتی گراد است. اگر دمای اتاق همیشه سرد باشد و از حد معمول پایین تر باشد سبب سیاه شدن لبه های گیاه خواهد شد. بهتر است مکان گلدان را تغییر داده یا دما را بالاتر کنید. قهوه ای شدن لبه های گیاه نشان از دمای نامتعادل برای سانسوریا کرواتی است

خاک

بهترین ترکیب برای سانسوریا ترکیبی از شن و ماسه به مقدار ۳۰ درصد رس ۶۵ درصد و همچنین مواد آلی که برای رشد گیاه حائز اهمیت است با مقدار ۵ درصد می باشد. این گیاه در خاک های سنگین رشد بهتر و بیشتری خواهد داشت. حتما باید از زهکشی گلدان خود مطمئن باشید

رطوبت

همانطور که گفته شد سانسوریا کرواتی در برابر کم آبی و یا بی آبی مقاوم می باشد و نیاز به رطوبت بالای محیط نیز ندارد. ( انجام مه پاشی توصیه نمی شود ) اما در صورت کثیف بودن برگ ها بدیعی است که از اسفنج مرطوب برای پاکسازی استفاده نمایید. البته اینکار را به آرامی انجام دهید تا آسیبی به برگ های گیاه وارد نشود.

کود

گیاهان آپارتمانی و مخصوصا سانسوریا کراواتی به کوددهی نیازمند می باشد. زیرا خاک گلدان مورد استفاده گیاه می باشد و سطح مواد مغذی گیاه کاهش پیدا خواهد کرد. توجه داشته باشید کوددهی را در فصل زمستان متوقف کنید.

 

خرید انواع سانسوریا از الی ماما

آفات و مشکلات سانسوریا کرواتی

این گیاه جزء گیاهان مقاوم به آفات و بیماری ها است. امت در صورت رعایت نکردن برخی نکات ممکن است گیاهتان دچار آفات زیر گردد

کنه عنکبوتی یا کرم خوراکی

کنه عنکبوتی آفت سانسوریا کراواتی

در واقع این آفات برای مکیدن شیره گیاه به وجود می آیند و می توانند به برگ های سانسوریا کراواتی آسیب رسانند. علائم مورد مشاهده به صورت پژمرده شدن، سقوط برگ ها، و نقاط سیاه رنگی روی گیاه خواهند شد.

راه حل درمانی: اگر گیاهتان به این مشکلات دچار شده است یک تکه پنبه آغشته به الکل را بردارید و قسمتی را که آفت گرفته است پاک کنید. در واقع الکل بدون آنکه به گیاهتان آسیب برساند آفات را از بین میبرد.

پوسیدگی ریشه

اگر گیاهتان به عفونت های قارچی دچار شده باشد و یا اینکه خاک گلدان زهکشی مناسبی نداشته باشد باعث از بین رفتن ریشه و خرابی کامل گیاه خواهد شد‌ پوسیدگی ریشه باعث می شود ریشه ها سیاه و لزج شوند

راه حل درمانی: ابتدا گیاه را از خاک جدا کرده و به دقت ریشه های پوسیده را با دقت کامل هرس کنید. گیاه باقی مانده را درون محلول های قارچکش غوطه ور کنید. و بعد از آن گیاهتان را در گلدان جدید با خاک استریل مجددا بکارید.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

علت ریزش برگ های سانسوریا کراواتی؟

اگر گیاهتان را بیش از اندازه آبیاری نمایید سبب پوسیدگی ریشه گیاه و سپس برگ ها می شود. در آبیاری این گیاه دقت کافی را داشته باشید. ( نیاز به آب زیادی ندارد)

علت لوله شدن برگ های سانسوریا

دمای نامناسب مهم ترین علت این عارضه است. ( دما نه باید بیش از حد زیاد و نه بیش از حد کم باشد)

نور نامناسب دومین علت این بیماری است. ( تاریک بودن یا نور بسیار شدید)

سومین عامل نیز رطوبت نامناسب می باشد با کنترل کردن این ۳ عامل از لوله شدن سانسوریای خود جلوگیری کنید.

علت زخم‌های سفیدرنگ روی برگ‌های سانسوریا کراواتی

شپشک آرد آلود یکی از آفات رایج گیاه سانسوریا است که طی آن زخم‌های سفید شبیه به پنبه بر سطح برگ‌های سانسوریا ایجاد می‌شود. برای حل این مشکل با کمک آب و صابون یا الکل زخم‌ها را از سطح برگ‌های سانسوریا کراواتی پاک کنید تا به سایر گلدان‌ها سرایت نکند. دقت کنید که شپشک‌ها روی خاک گیاه نریزد.

علت برگ‌های بدبو سانسوریا کراواتی

آبیاری بیش‌ از اندازه سانسوریا موجب پوسیدگی سلول‌های برگ‌های گیاه می‌شود و درنهایت بوی بدی ایجاد می‌کند.

جمع بندی

سانسوریا کراواتی علی رقم زیبایی فوق العاده ای که دارد؛ دارای شرایط کاشت و نکهداری آسانی می باشد که سعی کردیم به تفصیل راجب آن توضیح دهیم. در صورتی که شرایط گفته شده را رعایت کنید به راحتی میتوانید صاحب گلدانی با گل مورد علاقه خود شوید که زیبایی عجیبی به محیط اطرافش خواهد داد و در اکثر محیط ها منزل و محل کار نگهداری میشود. این گیاه نشان از تحمل و پشتکار فراوان است و به عنوان گیاهی برای انگیزه نیز معرفی میشود. در صورت بروز هرگونه سوال پیرامون شزایط کاشت و یا نگهداری سانسوریا کراواتی سوالات خود را در بخش دیدگاه شما با ما در میان بگذارید.

علت اصلی زخم سفید رنگ روی سانسوریا کراواتی چیست؟

شپشک آرد آلود

چرا برگ سانسوریای کراواتی من لوله شده است؟

دما، نور و رطوبت نامناسب از مهم ترین عامل این ماجرا است.

علت ریزش برگ سانسوریای من چیست؟

آبیاری بیش از حد و پوسیدگی ریشه گیاه

آیا سانسوریای کراواتی برای رشد نیاز به رطوبت زیاد دارد؟

خیر این گیاه در برابر رطوبت کم و بی آبی مقاوم است

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *