چگونه گیاه پپرومیا را تکثیر کنیم؟

روش های تکثیر پپرومیا | فروشگاه گل الی ماما

مقدمه

اسم علمی این گیاه  Peperomia coperata می باشد. این گیاه دارای بیش از ۱۰۰۰ گونه دارد. از گیاهان همیشه سبز می باشد‌ و بالارونده است. گل های پپرومیا به رنگ های زیبا و متنوعی وجود دارند به رنگ های سفید، زرد … است. این گونه از پپرومیا به ارتفاع ۸ تا ۲۵ سانتی متر می باشد و به طول ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر رشد خواهد کرد ته رنگ برگ های آن به رنگ صورتی کمرنگ می باشد.

روش های تکثیر پپرومیا | فروشگاه گل الی ماما

روش های نگهداری

این گیاه زینتی با ساقه های کوتاه و قلبی شکل است. در تابستان و یا پاییز شکوفا می شود.

 

آبیاری

هرگز گیاه را بیش از اندازه ابیاری نکنید. و حتما اجازه دهید خاک مورد نیاز به حد کافی خشک شود و بعد خاک را آبیاری کنید. در زمستان نیازی به آبیاری نیست و بهتر است میزان آن را به ماهی یکبار کاهش دهید. در فشل زمستان رونده رشده کندی را طی میکند.

دما

دمای مناسب برای رشد گیاه بین ۱۸ تا ۲۴ درجه می باشد و سعی کنید گیاه را در دمایی با رطوبت بالا نگه دارید.

خاک

پپرومیا نیاز به خاک غنی و سرشار از مواد معدنی همراه با شن، ماسه، سنگ نارس دارد. این گیاه در خاکی با مواد معدنی رونده رشدی بهتری را طی خواهد کرد.

کود

در فصول بهار و تابستان کوددهی باید بصورت ماهانه صورت گیرد. استفاده از کودهای مایع و یا محلول در آب برای گیاه بسیار مناسب و مقوی خواهد بود.

 

خرید پپرومیا هندوانه ای ارسال روز

روش تکثیر پپرومیا

تکثیر پپرومیا در فصل بهار باید صورت بگیرد. برای تکثیر پپرومیا بهتر است برگ ها را با دمبرگ جدا کنید. دمبرگ گیاه را از حدود ۳ تا ۵ سانتی متری با چاقوی تیز ببرید. یک ظرف مسطح با کمپوست را تهیه کنید و قطعه های بریده شده را روی ظرف مدنظر قرار دهید. قلمه های برگ پپرومیا در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد باید قرار گیرد. حتما برگ های پژمرده و فاسد را از گیاه خارج کنید. زمانی که قلمه های بریده شده به اندازه ۳ تا ۵ سانتی متر رشد کرد می توانید آن را در گلدانی با قطر ۹ سانتی متر که مخلوطی از خاک پیت ماس و کمپوست قرار دهید.

روش های تکثیر پپرومیا | فروشگاه گل الی ماما

تکثیر پپرومیا هندوانه ای - از راه برگ

بیماری و علائم

اگر برگ های پژمرده در گیاه باشد به دلیل عدم وجود زهکشی و یا نرسیدن اکسیژن به ریشه است.
آبیاری بیش از اندازه به گیاه سبب سیاه شدن ساقه ها و یا برگ های پایین آن خواهد شد. اگر تعداد کمی از ساقه ها به رنگ قهوه ای در آمده اند میتوانید ساقه ها را بااستفاده از چاقو ببرید. اگر نمک بیش از اندازه بر روی سطح خاک جمع شود سبب ریزش برگ‌ها خواهد شد.

 

جمع بندی

روش تکثیر پپرومیا را برای شما عزیزان گام به گام توضیح دادیم. این گیاه از جمله گیاهان سرسبز و رونده است که زیبایی فوق العاده ای دارد. با رعایت نکات فوق می توانید صاحب یک گیاه زیبا و فوق العاده شوید. چنانچه درباره روش تکثیر پپرومیا و یا شرایط نگهداری این گیاه سوالی دارید می توانید با کارشناسان فروشگاه گل و گیاه الی ماما در میان بگذارید.

آیا در فروشگاه آنلاین گل و گیاه الی ماما ارسال گل به ایران از سراسر دنیا امکان پذیر است؟

بله Elimama بستری فراهم کرده است که تمام شهروندان مقیم خارج از کشور به آسانی بتوانند برای عزیزانشان گل آپارتمانی ارزان و با کیفیت ارسال کنند.

آیا ارسال گل آپارتمانی در الی ماما ضمانت بازگشت دارد؟

بله در صورت تایید کارشناس مربوطه و وجود اشکال از سمت ما، محصول تحویل گرفته خواهد شد و وجه شما بازگشت داده میشود.

آیا ارسال بین المللی گل آپارتمانی نیز در الی ماما امکان دارد؟

ین مجموعه در صدد فراهم آوردن بستری برای ارسال انواع گیاه آپارتمانی به اکثر کشورهای جهان است، که اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا امکان خرید گل آپارتمانی ارزان نیز در الی ماما وجود دارد؟

بله به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی این وبسایت بخشی با نام فروش گل های آپارتمانی ارزان قیمت دارد که مجموعه ای از زیباترین و در عین حال ارزان ترین گیاهان آپارتمانی است.

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *