هر آن چه لازم است درباره کاکتوس گلابی خاردار بدانید

کاکتوس گلابی خاردار

مقدمه

اپونتیا یا کاکتوس گلابی خاردار به خاطر پدهای صاف و بیضی شکل و میوه های خوشمزه اش معروف است. شگفت‌انگیزترین مساله در مورد این کاکتوس این است که یکی از معدود نژادهای مقاوم در برابر سرما است – کاکتوس‌های گلابی خاردار می‌توانند در خارج از خانه زنده بمانند. ارتفاع انواع آن از 6 اینچ تا بیش از 15 فوت متغیر است، بنابراین باید مطمئن شوید که هر گونه کاکتوس گلابی خاردار که به خانه می آورید فضایی برای رشد دارد.

کاکتوس گلابی خاردار

کاکتوس گلابی خاردار چیست؟

به گفته ابی چرچیل، متخصص باغ و نویسنده باغ‌های عدن، گلابی خاردار زیرگروهی از opuntia است و در انواع مختلفی وجود دارد. او توضیح می دهد: “آنها دارای بالشتک های انشعاب پهن و مسطح هستند که گاهی اوقات به آنها نوپال گفته می شود و شکوفه های بنفش روشن، زرد، قرمز یا نارنجی دارند.” آنها در مناطقی از ایالات متحده مانند جنوب غربی که گرم، خشک هستند و آفتاب زیادی دارند یافت می شوند. چرچیل می گوید برخی از گونه ها نسبت به سرما مقاوم تر هستند. وقتی به دنبال خرید کاکتوس گلابی خاردار هستید، حتما در مورد رشد و تنوع آن اطلاعات بگیرید.

 

نکات کلی نگهداری کاکتوس ها

چگونه محیطی عالی برای کاکتوس گلابی خاردار خود ایجاد کنیم

مانند همه کاکتوس ها، گلابی خاردار برای رشد به شرایط خشک، خاک با زهکشی خوب و نور خورشید زیادی نیاز دارد. هنگام کاشت در فضای باز مطمئن شوید که آفتابی ترین و خشک ترین نقطه باغ را برای آن انتخاب میکنید. چرچیل می گوید: “اگر گیاه خود را در داخل خانه می کارید، مطمئن شوید که گلدان شما سوراخ هایی در ته آن برای زهکشی دارد.” اجازه دهید خاک خشک شود و کمی با آب ولرم آن را آبیاری کنید تا زمانی که آب از ته گلدان خارج شود. اگر در بشقاب زیر گلدانتان آب جمع شده است، بهتر است آن را دور بریزید تا دوباره جذب خاک نشود و باعث پوسیدگی ریشه ها نشود. برای تقویت کاکتوس اپونتیا خود، از یک افزودنی بی خطر استفاده کنید. یک بار در بهار و یک بار در تابستان با یک کود گیاهی همه منظوره (کود حاوی نیتروژن بالا برای تحریک رشد پد) آن را کود دهید.

معرفی و خواص میوه گلابی خاردار

بدانید که آنها به طرز شگفت انگیزی خوشمزه هستند.

اگرچه بسیاری از گونه‌های کاکتوس گلابی خاردار دارای گلوکید هستند که خارهای سوزنی مانندی هستند که می‌توانند باعث واکنش پوستی آلرژیک برای برخی شوند، پدها و میوه‌ها (به نام تن) پس از تمیز کردن دقیق قابل خوردن هستند. رشد کاکتوس‌ها ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

کاکتوس گلابی خاردار

تکثیر گلابی خاردار با استفاده از بذر

 کاشت کاکتوس گلابی خاردار از بذر ممکن است تا سه یا چهار سال برای میوه دادن طول بکشد. بنابراین، اگر امیدوارید کاکتوس خود را به عنوان منبع غذایی پرورش دهید، شروع نگهداری آن از یک گیاه در حال رشد بهترین گزینه شماست.

 

خرید انواع کاکتوس و ساکولنت

چگونه کاکتوس گلابی خاردار را پرورش دهیم

اگر می‌خواهید تعدادی کاکتوس را به باغ یا خانه خود اضافه کنید، دکتر چاد هاسبی و کاشف ارشد باغ گیاه‌شناسی استوایی فیرچایلد می‌گوید بسته به نوع رشدی که می‌خواهید پرورش دهید، روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. . او می‌گوید: «ارقام بسیار خاصی از گلابی خاردار وجود دارد که فقط از طریق قلمه یا گیاه کامل قابل رشد هستند. از سوی دیگر، گونه های متنوع و کوتوله کاکتوس گلابی خاردار، تنها زمانی ویژگی های خود را حفظ می کنند که از قلمه رشد کنند. اگر می‌خواهید یکی از آن‌ها را پرورش دهید، کافیست از گیاه دیگران قلمه بگیرید. فقط ابتدا مطمئن شوید که به اندازه کافی بالغ است! چرچیل می گوید هر گیاه برای قلمه گیری باید حداقل شش ماهه باشد.

 جمع بندی

کاکتوس گلابی خاردار از معدود کاکتوس هایی است که به سرمای زیاد بسیار مقاوم است. برای تکثیر این کاکتوس مناسب ترین روش قلمه است. روش هایی شبیه تکثیر با بذر نیاز به زمان بسیار طولانی از یک تا چهار سال دارد. در صورتی که بعد از خواندن این مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید یا حتی فکر میکنید این مقاله میتواند با تجربیات شما کامل تر شود حتما از طریق کامنت ها با ما در ارتباط باشید.

3.5/5 - (13 امتیاز)

2 دیدگاه برای “هر آن چه لازم است درباره کاکتوس گلابی خاردار بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *