نحوه نگهداری از فیلودندرون برکین

مقدمه

صدها گونه فیلودندرون وجود دارد، و این گیاهان آپارتمانی محبوب به دلیل طبیعت راحت و شاخ و برگ سبز و براقشان محبوب هستند. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، به دنبال پرورش فیلودندرون برکین باشید. این جهش نادر فیلودندرون کنگو هیبریدی به دلیل رگه‌های خامه‌ای سفید یا زرد روی برگ‌های سبز رنگ برجسته است. هرقدر صبور باشید تنوع فقط در گیاهان را زودتر میبینید و گاهی اوقات ممکن است برگ هایی با رنگ قرمز مایل به قرمز یا قسمتی قرمز و نوارهای سفید کرمی ایجاد کند.

این گیاه با رشد آهسته و جمع و جور، یک گیاه عالی برای فضاهای کوچک است. البته به شرطی که نور کافی روشن و غیرمستقیم برای ایجاد تنوع رنگی دریافت کند.

فیلودندرون ها عادات رشد مختلفی دارند، از جمله دنباله روی و بالا رفتن، اما برکین با ساقه ای ضخیم، عمودی و خود نگهدار و ظاهری شبیه به درخت است.

مانند سایر فیلودندرون ها، برکین گیاهی است که اگر بچه یا حیوان خانگی در خانه دارید، بهتر است از دسترس آن دور نگه دارید. برای افراد و حیوانات خانگی سمی است.

نام گیاهشناسیPhilodendron birkin
خانوادهAraceae
میزان نورجزئی
خانوادهچندساله
اندازه بالغبیشتر از 3 فوت
نوع خاکخوب زهکشی شده
PH خاکاسیدی و خنثی
زمان گلدهینامعلوم
رنگ گل هانامعلوم
بومی مناطقآمریکای مرکزی ( گونه های اصلی)
سمیتسمی برای حیوانات و انسان ها

مراقبت از فیلودندرون برکین

یکی از بزرگترین نقاط فروش انواع فیلودندرون، طبیعت کم نگهداری آنها است – آنها گیاهان آپارتمانی محبوبی هستند که نیاز به نگهداری زیادی ندارند. اما این بدان معنا نیست که می توانید از آنها غافل شوید. فیلودندرون برکین هنوز به سطوح مناسب گرما، رطوبت و نور روشن و غیر مستقیم نیاز دارد تا بتواند رشد کند و تنوع چشمگیر خود را به نمایش بگذارد. فقط از توجه بیش از حد خودداری کنید . کود دهی و آبیاری بیش از حد این گیاه را از بین میبرد.

این گیاهان رونده نیستند، اما یک میله نگهدارنده ممکن است برای گیاهان سنگین مفید باشد. بهتر است هر چند هفته یکبار برگها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا تنوع رنگ را افزایش دهید و آنها را براق و سالم نگه دارید.

نور

اکثر گونه های فیلودندرون برکین از نور فیلتر شده استقبال می کنند. یک پنجره رو به غرب یا شرق با نور متوسط ​​روشن و غیر مستقیم معمولاً خوب است. برای به حداکثر رساندن تنوع ررنگ نباید زیاد سایه ایجاد شود، اما آفتاب مستقیم بیش از حد می تواند برگ ها را بسوزاند و منجر به رشد ساق پا شود. این گیاه معمولاً از چند ساعت آفتاب روشن صبحگاهی استقبال می کند.

از آنجایی که فیلودندرون برکین دوست دارد به سمت نور خورشید رشد کند، چرخش دوره ای گیاه به رشد یکنواخت کمک می کند.

خاک

فیلودندرون‌ها در مخلوط‌های گلدانی که مخصوص گونه‌های آروئید طراحی شده‌اند، رشد می‌کنند، یا می‌توانید خودتان آن را بسازید. مخلوط کردن یک قسمت از خاک گلدان، یک قسمت پوست ارکیده و یک قسمت پرلیت مقدار مناسب اسیدیته، حفظ رطوبت، زهکشی و هوادهی را فراهم می کند. آنها به گردش هوای خوبی نیاز دارند اما ریشه های خیس را تحمل نمی کنند.

اب

یکی از بزرگترین مشکلات برای فیلودندون برکین آبیاری بیش از حد است. خاک خیس می تواند منجر به از بین رفتن ساقه ها و پوسیدگی ریشه شود. آبیاری کامل و خشک شدن خاک بسیار برای رشدش گیاه ضروری است.

اگر فراموش کردید که گهگاهی آن را آبیاری کنید، وحشت نکنید. آنها بسیار سازگار هستند و معمولاً پس از آبیاری کامل دوباره سرحال میشوند. حتما آب اضافی را تخلیه کنید.

دما و رطوبت

فیلودندرون برکین در گرما و رطوبت رشد می‌کنند. آن‌ها گیاهان آپارتمانی عالی برای فضای مرطوب هستند. دما باید به طور مداوم بالای 55 درجه فارنهایت بماند. اگر محیط خانه به ویژه خشک است، فیلودندرون برکین انتخاب خوبی نخواهد بود.

با این حال، آنها در اکثر خانه ها با دمای ایده آل از 65 تا 85 درجه فارنهایت رشد می کنند. اگر نمی توانید رطوبت مطلوب بین 50 تا 60 درصد را تامین کنید، سعی کنید یک مرطوب کننده استفاده کنید یا یک سینی سنگریزه پر از آب در زیر گیاه خود اضافه کنید.

کود

کود منظم همیشه برای فیلودندرون برکین ضروری نیست و تغذیه بیش از حد می تواند باعث سوختگی ریشه و زرد شدن برگ ها شود. با این حال، تغذیه با یک محلول متعادل و ضعیف از کود گیاهان آپارتمانی هر دو ماه یکبار در طول فصل رشد باعث رشد سریع‌تر، بهبود تنوع رنگ و برگ‌های براق، به ویژه در شرایط روشن‌تر می‌شود.

هرس

این گیاه با رشد کند نیازی به هرس ندارد. فقط بریدن هر برگ آسیب دیده یا از حالت خارج شده ، تمام انرژی به شاخ و برگ سالم هدایت می کند.

تکثیر فیلودندرون بیرکین

مانند بیشتر فیلودندرون ها، فیلودندرون بیرکین را می توان با قلمه های ساقه تکثیر کرد. برای شانس موفقیت مراحل زیر را دنبال کنید:

از قیچی تیز و استریل یا قیچی هرس برای برداشتن ساقه 4-5 اینچی با 4-6 برگ استفاده کنید.

برای نمایان شدن گره ها، برگ های پایینی را بردارید و 2 یا 3 برگ را در بالای قلمه بگذارید.

گره ها را در آب فرو کنید و قلمه خود را در نقطه ای با نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید.

هر چند روز یکبار آب را عوض کنید.

هنگامی که ریشه های سفید کوچکی را دیدید که حدود 1 اینچ طول دارند، می توانید قلمه را به خاک منتقل کنید. معمولاً این حدود 2-4 هفته طول می کشد.

هنگام کاشت در خاک، یک مخلوط مرطوب و با زهکشی خوب انتخاب کنید و قلمه را در همان نقطه ای قرار دهید که نور روشن و غیر مستقیم دریافت می کند.

در چند هفته اول خاک را به طور مداوم مرطوب نگه دارید اما غرقاب نکنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *