نکات نگهداری از پپرومیا هوپ

مقدمه

آیا به دنبال یک گیاه آپارتمانی دوست داشتنی و کم زحمت هستید؟ پپرومیا هوپ (Peperomia tetraphylla) یک انتخاب عالی برای شما است. این گیاه با برگ های کوچک، سبز و سکه ای شکل و عادت رشد دنباله دار خود، مشخص می شود. این گیاه ترکیبی از Peperomia deppeana و Peperomia quadrifolia است. اغلب با یکی دیگر از رقم های کوچک و گرد برگ Peperomia – Peperomia rotundifolia – که به نام پپرومیا یشم دنباله دار نیز شناخته می شود، اشتباه گرفته می شود. با این حال، این دو رقم مجزا و متمایز هستند. پپرومیا هوپ را می‌توان با برگ‌های ضخیم‌تر آن که به صورت توده‌های سه یا چهارتایی با فاصله بیشتر در امتداد ساقه رشد می‌کنند از پپرومیا یشم دنباله‌دار متمایز کرد.

نام گیاه شناسیپپرومیا تترافیلا
نام های رایجپپرومیا هوپ، بلوط پپرومیا، پپرومیا چهار برگ
خانوادهPiperaceae
نوع گیاهچند ساله
سایز بالغعرض 8 اینچ، ارتفاع 12 اینچ
نیاز نوریجزئی
نوع خاکمرطوب خوب زهکشی شده
PH خاکاسیدی
زمان شکوفه دهیبهار، تابستان
رنگ گل هاسبز، قهوه ای
بومی مناطقآمرریکای مرگزی و جنوبی

نگهداری از پپرومیا هوپ

پپرومیا هوپ یک اپی فیت استوایی با برگ های کوچک و آبدار است که از رطوبت فراوان و نور روشن و غیر مستقیم بهره می برد. در مقایسه با سایر انواع پپرومیا، هوپ رقمی با رشد کند است. ممکن است متوجه شوید که خوشه های بلند، قهوه ای و سبز و دوکی شکل از گیاه شما بیرون زده است. نگران نباشید، اینها گلها هستند. در حالی که آنها از نظر ظاهری ضعیف هستند، این نشانه مثبتی است که گیاه شما شاد و شکوفا است. برخی از پرورش دهندگان گل ها را حذف می کنند تا انرژی گیاه را به سمت تولید شاخ و برگ بیشتر هدایت کنند. این به شما بستگی دارد. به طور کلی، این گیاه دنباله دار نیاز به نگهداری زیادی ندارد و برای مبتدیان عالی است . زیرا می تواند کمی بی توجهی را تحمل کند.

نور

پپرومیا هوپ در نور روشن و غیر مستقیم رشد می کند. در حالی که می تواند شرایط نور کم را تحمل کند، ممکن است رشد کند، پیچش برگ ها و رنگ های محو شده را تجربه کند. این گیاه در زیر نور مصنوعی نیز به خوبی عمل می کند، بنابراین نوره برای رشد یک گزینه عالی هستند. از آفتاب مستقیم که برگهای گوشتی را می سوزاند خودداری کنید.

خاک

پپرومیا هوپ از ترکیبی با زهکشی خوب با pH خاک 6 تا 6.5 لذت می برد. ترکیبی از یک قسمت خاک گلدان، یک قسمت پرلیت و یک قسمت پوست ارکیده برای گیاه عالی است. افزودنی های ارگانیک مانند کمپوست یا کوکوپیت می توانند در صورت نیاز به افزایش اسیدیته خاک کمک کنند.

آبیاری

این گیاه از رطوبت ثابتی برخوردار است و باید در ماه های بهار و تابستان به طور منظم آبیاری شود. خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید اما خیس نکنید. آبیاری را در پاییز و زمستان کاهش دهید و اجازه دهید 1 تا 2 اینچ از خاک در بین دو آبیاری خشک شود.

دما و رطوبت

پپرومیا هوپ هم به گرمای شدید و هم به سرما حساس است، بنابراین دماهای متوسط ​​بهترین کار را دارند. بین 65 درجه فارنهایت و 80 درجه فارنهایت برای رشد گیاه ایده آل است. این گیاه گرمسیری طیف وسیعی از رطوبت را تحمل می کند و در سطوح معمولی رطوبت به خوبی عمل می کند. تهیه رطوبت ساز یا سینی سنگریزه در نزدیکی آن به رشد شدید کمک می کند.

کود

پپرومیا هوپ را می توان به صورت ماهانه در طول بهار و تابستان با کود رقیق شده و متعادل تغذیه کرد. همچنین می توان کودهای آلی را به خاک اضافه کرد.

هرس پپرومیا هوپ

هرس گیاه ضروری نیست اما می تواند به کنترل اندازه و شکل گیاه کمک کند. اگر قصد دارید هرس کنید این کار را در بهار یا اوایل تابستان ، زمانی که گیاه به طور فعال در حال رشد است؛ انجام دهید.

تکثیر پپرومیا هوپ

به عنوان یک گونه، پپرومیا به راحتی با تقریباً هر قسمت از گیاه کوچک قابل استفاده تکثیر می شود. از ساقه گرفته تا برگ ها، و حتی برگ های جزئی که می توانند جوانه بزنند. این مراحل را برای تکثیر پپرومیا هوپ از قلمه ساقه و قلمه برگ انجام دهید.

تکثیر از قلمه ساقه

با استفاده از یک جفت قیچی تمیز یا قیچی هرس، یک قلمه ساقه ای بردارید که حداقل دو تا سه گره داشته باشد. گره جایی است که برگ ها از ساقه رشد می کنند.

برگ های 1 تا 2 گره پایین را جدا کرده و قلمه را در یک شیشه یا گلدان پر از آب قرار دهید. گره های در معرض دید باید با برگ های بالای سطح در آب غوطه ور شوند.

قلمه ها را در نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید و هفته ای یک بار آب را تعویض کنید. ریشه ها باید در عرض چند هفته شروع به رشد کنند.

هنگامی که ریشه ها 2 تا 3 اینچ طول دارند، قلمه را می توان به خاک پیوند زد. یک گلدان کوچک با مخلوط گلدانی با زهکشی خوب آماده کنید و آن را کمی مرطوب کنید. قلمه های ریشه دار را بکارید و دوباره در نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید.

تکثیر از قلمه برگ

چند برگ از گیاه پپرومیا خود را بردارید و یک گلدان کوچک با خاک گلدان از قبل مرطوب شده آماده کنید.

انتهای بریده شده برگ را کمی به سمت پایین در خاک فشار دهید.

خاک گلدان را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید و گلدان را در نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید. در نهایت متوجه خواهید شد که جوانه های کوچکی از پایه برگ ها رشد کرده اند. این معمولاً بیشتر از ریشه زایی قلمه های ساقه طول می کشد.

 گلدان زنی مجدد

پپرومیا هوپ نیازی به گلدان مجدد ندارد؛ معمولاً هر یک تا دو سال یک بار برای گیاه کافی است. ریشه‌هایی که در گلدان می‌چرخند یا از سوراخ‌های زهکشی بیرون می‌آیند، نشانه‌هایی هستند که گیاه شما برای گل‌دهی مجدد آماده است. یک گلدان جدید به اندازه ۱ تا ۲ اینچ بزرگتر از گلدان قبلی انتخاب کنید و گیاه را به خانه جدید خود منتقل کنید. این گیاه سیستم ریشه ای ظریفی دارد، بنابراین برای جلوگیری از شکستن ریشه ها مراقب باشید.

آفات و بیماری های رایج گیاهی

آفات شیره‌خوار مانند شپشک‌های آردآلود، فلس و شته‌ها عاشق برگ‌های گوشتی پپرومیا هوپ هستند. پشه های قارچی نیز از خاک مرطوب لذت می برند. برگ ها و خاک گیاه خود را به طور منظم بررسی کنید تا آلودگی های احتمالی را زود تشخیص دهید. پپرومیا هوپ مستعد هیچ بیماری نیست، اما پوسیدگی ریشه می تواند در نتیجه آبیاری بیش از حد و زهکشی ضعیف خاک باشد.

مشکلات رایج پپرومیا هوپ

در بیشتر موارد، پپرومیا گیاهان آپارتمانی کم نگهداری هستند که نسبتاً بدون مشکل هستند. مشکلات رایج زیر اغلب ناشی از آبیاری یا نور نامناسب است و معمولاً با بهبود شرایط رشد قابل حل است.

پیچ خوردن برگها

اگر برگها پیچ خورده هستند، احتمالاً به دلیل آبیاری نامناسب یا کمبود نور است. سعی کنید گیاه خود را به مکان روشن تری ببرید و خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید.

رشد ساق پا

کمبود نور می تواند باعث شود که گیاه شما ساق پا شود و برگ های آن روی ساقه از هم فاصله زیادی داشته باشد. گیاه خود را به مکان روشن تری منتقل کنید.

لکه های قهوه ای روی برگ ها

لکه های قهوه ای روی برگ ها می تواند در نتیجه آبیاری بیش از حد، کود دهی بیش از حد، کمبود رطوبت یا آفات باشد. ارزیابی شرایط رشد گیاه و بررسی کامل آفات بهترین راه برای تعیین اینکه برای جلوگیری از آسیب بیشتر چه باید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *