پوتوس نئونی، همیشه سبز

پتوس نئونی

پتوس نئونی از جمله زیباترین گیاهان رونده و همیشه سبز محسوب میشود که خواهان زیادی برای رشد دارد. این گیاه همیشه سبز شرایط نگهداری و کاشت آسانی دارد.

پتوس نئونی

اگر به دنبال نگهداری یک گیاه زیبا و کم توقع می باشید پتوس انتخاب مناسبی می باشد.

در این مقاله که توسط کارشناسان فروشگاه گل و گیاه الی ماما تهیه شده است قصد داریم شمارا با یک نوع از گیاه پوتوس به اسم پتوس نئونی آشنا کنیم. بدون شک خوشرنگ ترین نوع پوتوس این گیاه می باشد. یک رنگ سبز ملیح چشم نواز که چشم هر ببینده ای را سمت خود جلب میکند.

در واقع نگهداری از پتوس نئون با سایر پوتوس ها تفاوتی چندانی ندارد و شرایط نگهداری آن تقریبا یکسان می باشد.

از آنجایی که این گیاه رونده می باشد شما با استفاده از خزه می توانید آن ها را هدایت کنید. بهترین مکان نگهداری از پتوس نئونی نگهداری در سبد آویز می‌باشد.

شرایط نگهداری پتوس نئونی

پتوس نئونی

نور

شرایط نوری تاثیر بسزایی در رشد گیاه می‌گذارد. حتما توجه داشته باشید که نور کافی به گیاهتان برسد. این نوع از پوتوس نیاز بیشتری به نور خورشید دارد. بنابراین آن را درشرایط نوری مستقیم قرار دهید. اگر نور مناسبی به برگ های نئونی نرسد برگ ها بیش از اندازه کوچک شده و یا رنگ طبیعی و زیبای خود را ازدست میدهند. اما به ریشه یا ساقه گیاه خللی وارد نمی‌شود. توجه داشته باشید نور شدید خورشید سبب سوزش برگ‌ها خواهد شد. بنابراین گیاهتان را هراز چندگاهی بچرخانید تا نور کافی به تمام بخش های آن برسد.

آب

درباره آبدهی این گیاه قاعده کلی وجود دارد. هرزمان که خاکش بصورت کامل خشک شد آن را آبیاری کنید. البته میزان ابدهی به پتوس نئونی به چندین عامل نیز بستگی دارد. یکی از این عوامل میزان دمای خانه می باشد. هرچه دمای خانه بالاتر باشد میزان آبدهی به گیاه بیشتر خواهد بود. دومین عامل آبدهی به گیاه اندازه گلدانی که درونش پتوس نئون را کاشته اید می باشد. هیچ گاه گیاهتان را درمعرض پوسیدگی ریشه قرار ندهید و از آبدهی زیاد به آن خودداری کنید.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

دما

مسئله جالبی که درباره دمای این گیاه مطرح است دمای مناسب ان است. پتوس نئونی همچون انسان رفتار میکند و اگر دمای خانه برای شما مناسب باشد قطعا برای پوتوس هم همینطور است. توجه داشته باشید هیچ گاه گیاهتان را در معرض سیستم های گرمایشی و یا تهویه مطبوع قرار ندهید زیرا به گیاهتان آسیب خواهد رساند.

اگر در محیطی با آب و هوای گرم و خشک زندگی میکنید بهتر است از جزیره برای رشد پوتوس نئونی استفاده کنید. ساخت جزیره بسیار آسان است، ابتدا مقداری سنگ ریزه زیره گلدانی که مدنظرتان است ریخته روی آن آب بریزید و بعد گلدان را روی آن قرار دهید تا به مرور زمان آب ها تبخیر شده و به بالا روند گیاه پوتوس در دمای گرم بهتر رشد میکنید اما نه کاملا گرم دمای نسبی و مناسب اگر خانه شما محیط سرد و خنکی داره رشد گیاهتان به کندی خواهد بود.

رطوبت

خشکی بیش از اندازه گیاه سبب قهوه ای شدن نوک برگ های پتوس نئونی خواهد شد بنابراین هیچ گاه گیاهتان را در خشکی کامل نگه ندارید. دقت داشته باشید ته گلدان با آب تماس مستقیم نداشته باشد.

قلمه و تکثیر

بهترین روش برای تکثیر این گیاه این است:

ابتدا گیاه مادری را به عنوان هسته اصلی انتخال کنید. توجه داشته باشید گیاه مادری که برای قلمه زدن انتخال میشود سوخته یا خشک، زرد یا سیاه نشده باشد. بهترین انتخاب استفاده از برگ های نزدیک گره می باشد. بعد از اینکار ساقه را در آب ولرم قرار دهید استفاده از آب لوله کشی برای گیاه مناسب می باشد. بعد از آنکه گیاهتان بصورت کامل ریشه زد ظرف را به مکان مناسبی که دور از نور مستقیم خورشید باشد و باد مستقیم به آن نتابد قرار دهید.

جمع بندی

گل پتوس نئونی از خانواده گل های شیپوری و بومی جزیره های سلیمان می باشد.  نکته جالب درباره گیاه این می‌باشد که می‌تواند محیط شما را در مدت زمان کوتاهی سرسبز و با طروات کند. با رعایت نکات گفته شده در بالا و مراقبت منظم به راحتی می‌توانید گیاه را  پرورش دهید.

 

خرید پتوس در انواع مدل ها با بهترین قیمت و کیفیت از فروشگاه گل و گیاه الی ماما

دمای مناسب برای رشد پتوس نئونی؟

دمای متعادل خانه

خشکی بیش از اندازه پتوس نئونی سبب چه مشکی میشود؟

قهوه ای شدن نوک برگ ها

تکثیر پتوس نئونی از چه راهس امکان پذیر است؟

قلمه زدن و کاشت بذر

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *