6 تا از گرانترین گیاهان آپارتمانی و دلیل گرانی آن ها

مقدمه

اگر قرار باشد مبلغ زیادی برای خرید یک گیاه آپارتمانی بپردازید، احتمالاً باید یک انگشت شست سبز داشته باشید تا سرمایه خود را زنده نگه دارید. با این حال، بیشتر گیاهان آپارتمانی قیمت بالایی دارند. اما چه چیزی باعث می شود بعضی کیاهان آپارتمانی قیمت بالایی داشته باشند؟

عواملی مانند نادر بودن، زیبایی، پرورش و تکثیر به طور بالقوه در قیمت گذاری گیاهان گران قیمت نقش دارند.

فعالیت‌های باغبانی در دهه‌های اخیر به طور فزاینده‌ای در میان نسل‌های جوان محبوب شده‌اند و اخیراً رونق زیادی وجود داشته است. در نتیجه تمایل به داشتن گونه های کمیاب و جذاب نیز در حال افزایش است.

به عنوان مثال، برای پاسخگویی به تقاضای اخیر، قلمه‌های گیاهان مونسترای متنوع با قیمت‌های سه رقمی در استرالیا، کانادا و ایالات متحده به فروش می‌رسند.

به دنبال این روند، گل بعدی یک قرن به ارکیده تبدیل شد. ویکتوریایی های ثروتمند به قدری گل ارکیده را دوست داشتند که وسواس آنها باعث شد این گل به “ارکیدلیروم” معروف شد.

در اینجا شش مورد از گران ترین گیاهان آپارتمانی و دلیل گرانی آن ها را برای شما شرح میدهیم.

درخت انجیر برگ کمانچه بالغ

انجیر برگ کمانچه از گران ترین گیاهان اروپایی است. انجیر برگ کمانچه (ficus lyrata) می تواند نزدیک به 50 فوت در جنگل های بارانی استوایی رشد کند. در شرایط مناسب حداکثر 10 فوت در داخل خانه رشد می کند. شاخ و برگ متمایز آن مورد علاقه بسیاری از طراحان داخلی است و به گیاه “it” دهه اخیر تبدیل شده است. تقاضای زیاد قیمت آن را در اروپا بالا برده است.

گیاهان برگ کمانچه به ویژه به کیفیت هوا حساس هستند. آنها از هوای خشک خوششان نمی‌آید، و نه به آفتاب زیاد یا به اندازه کافی پاسخ می‌دهند.

ممکن است پرورش انجیر کمانچه بزرگ برای یک حرفه ای آسان تر باشد، داشتن آن یک چالش خواهد بود مگر اینکه از نحوه مراقبت از آن آگاه باشید. برای پرورش این گیاه یک دستگاه رطوبت ساز در خانه خود قرار دهید.

انواع مونسترا

Monstera متنوع یا “گیاه پنیر سوئیسی”، در اروپا به 5000 دلار نیز میرسد. یک مونسترا آدانسونی کمیاب تا 3000 دلار در اروپا نیز میرسد.

Monstera Variegated که در نیوزلند و سایر نقاط جهان محبوب است، در حال حاضر یکی از محبوب ترین گیاهان است. سرعت تکثیر آهسته این گیاه، آن را بسیار نادر می کند.

این گیاه را می‌توان با پاشیدن رنگ‌های تصادفی در سایه‌های مختلف و بدون دو برگ مشابه یافت. منحصربه‌فرد بودن آن، آن را به گران ترین گیاهان آپارتمانی تبدیل کرده است.

هویا کارنوزا “کامپکتا”

گیاه دیگری با تنوع منحصر به فرد، یک هویا کارنوزا فشرده «طناب هندی» گران‌ترین گیاه آپارتمانی فروخته شده در Trade Me در ژوئن 2020 شد.

نام رایج رافیدوفورا تتراسپرمای گرمسیری فیلودندرون مینیما است. این گیاه اغلب به عنوان “مینی هیولا” یا “پیکولو” نامیده می شود.

فیلودندرون مینیما

از آنجایی که اشتیاق نیوزیلند به گیاهان آپارتمانی زیاد است، یک نمونه بسیار نادر رنگارنگ در آگوست 2020 به قیمت 8150 دلار در بزرگترین سایت تجاری این کشور Trade Me فروخته شد.

چیزی که این فروش را شگفت‌انگیزتر می‌کند این است که مینیما کوچک تنها چهار برگ داشت. این گیاه در یک گلدان پلاستیکی مشکی شش اینچی فروخته شد و در نتیجه توصیفی که این گیاه را “بسیار کمیاب” و “با تنوع رنگ زرد خیره کننده روی هر برگ”، به وجود آمد.

قیمت گونه های P. lynamii و P. joepii نیز در حال افزایش است. در حالی که P. minima معمولی بین 20 تا 50 دلار به فروش می رسد، انواع متنوع قیمت بیشتری دارند. علاقه مندان به گیاهان آپارتمانی به دنبال تنوع در لکه ها، رگه ها و بلوک ها هستند.

ارکیده شنژن نونگکه

ارکیده شنژن نونگکه 100 درصد آزمایشگاهی است.  دوستداران گیاهان اکنون در هنگام پرورش این ارکیده از صبر و شکیبایی مشابهی استفاده می کنند، زیرا شکوفه دادن آن بین چهار تا پنج سال طول می کشد. این شکوفه‌های خیره‌کننده، حداقل با رایحه‌ای خاص، حواس را خیره می‌کنند؛ اما این گیاه به قدری کمیاب است که کمتر کسی قادر به استشمام عطر آن است. نمونه های گرانبها تا سقف 200000 دلار در اروپا به حراج گذاشته می شوند!.

خرید ارکیده گلدانی ارسال روز

بونسای کاج قدیمی

از گران ترین گیاهان آپارتمانی بونسای ها هستند. درختان بونسای چشم افرادی را به خود جلب می کند که به دنبال یک نمونه منحصر به فرد در داخل خانه هستند. بالاترین قیمت بونسای، کاج سفید چند صد ساله است که در یازدهمین کنوانسیون و نمایشگاه آسیا و اقیانوسیه بونسای و سوئیسکی در تاکاماتسو، کاگاوا، ژاپن به قیمت 100,000,000 ین (حدود 1.3 میلیون دلار) فروخته شد.

 

خرید عمده بونسای

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *