چگونه ارکیده را در آب نگهداریم؟

نگهداری گل ارکیده در آب - elimama

مقدمه

نگهداری گل ارکیده در آب موضوع این مقاله ما است. ارکیده ها شیک و زیبا هستند. همچنین این باور وجود دارد که زنده نگه داشتن ارکیده ها در داخل یا حتی خارج از خانه ممکن است مشکل باشد، زیرا نگهداری از این گیاه خواهان توجه بسیار است. راز این است که نگهداری ارکیده در آب در واقع دشوار نیست، و هنگامی که ارکیده را با هیدروپونیک ترکیب می کنید، ممکن است اتفاقات شگفت انگیزی رخ دهد. در اینجا همه چیزهایی که باید  برای رشد موفق ارکیده در آب بدانید آورده شده است.

 

مطالعه بیشتر درباره ارکیده ها در:

نکات نگهداری ارکیده گلدانی

نگهداری گل ارکیده در آب - elimama

ارکیده ها در آب بسیار خوب عمل می کنند، به شرطی که مراقبت مناسب از آنها انجام شود. حتی ممکن است برای برخی کاشت ارکیده در آب آسان‌تر باشد، زیرا لازم نیست نگران نگهداری و آبیاری خاک باشید. هر چند مواردی وجود دارد که باید آن ها در نظر گرفت:

مراحل نگهداری گل ارکیده در آب

مرحله اول

انتخاب ظرف مناسب برای نگهداری گل ارکیده در آب بسیار مهم است. اندازه ظرف به اندازه ارکیده شما بستگی دارد، اما به طور کلی شما می توانید یک کاسه به اندازه کافی بزرگ داشته باشید تا همه ریشه های خود را نگه دارد و کمی فضای اضافی برای گسترش و رشد به آنها بدهید. کاسه شما همچنین باید به اندازه کافی بلند باشد تا از ساقه ارکیده شما حمایت کند که از بین نرود.

قبل از گذاشتن آن در کاسه مطمئن شوید که ریشه های ارکیده شما تمیز و سالم است. اگر ارکیده خود را از خاک به آب منتقل می کنید، تمام خاک را از ریشه جدا کنید. ریشه های ارکیده خود را از نظر آسیب، پوسیدگی یا بیماری بررسی کنید و هر قسمت ناسالم ریشه را جدا کنید. اگر ارکیده شما ریشه بسته است یا ریشه در هم پیچیده است، به آرامی آنها را از هم جدا کنید تا در آب پخش شوند.

نگهداری گل ارکیده در آب - elimama

آب کاسه شما باید دمای اتاق باشد تا از ضربه زدن به گیاه خود جلوگیری کنید. استفاده از آب لوله کشی ممکن است مناسب باشد، اما این بستگی به سختی آب شما دارد. برخی شهرها از مواد شیمیایی برای تصفیه آب استفاده می کنند که برای ما خوب است اما برای گیاهان خیلی خوب نیست. آب مقطر بهترین گزینه است و می توان از آب باران نیز استفاده کرد، مشروط بر اینکه در جایی با باران اسیدی زندگی نکنید.

خرید بهترین ارکیده گلدانی

مرحله دوم

هنگام اضافه کردن آب، مطمئن شوید که ریشه ها را بدون دست زدن به برگ ها پوشیده شده باشد. برگ‌های مرطوب پوسیده می‌شوند، این واقعه می‌تواند گیاه را ضعیف کند، آب را کثیف کند و به طور کلی ظاهری غیر جذاب به وجود آورد. سطح آب را تا زیر پایین ترین برگ ها نگه دارید، آب را به آرامی اضافه کنید و هنگام اضافه کردن آب به کاسه یا گلدان از ریختن آب روی برگ ها خودداری کنید.

اگر می خواهید تزییناتی را به کاسه خود اضافه کنید، همین حالا پیش بروید! تا زمانی که تزیینات در برابر آب بی خطر باشند و به درستی مهر و موم شده باشند، می توانید کاسه خود را هر طور که می خواهید تزئین کنید ، زیرا برخی از سنگ ها به آرامی در آب حل می شوند و مواد معدنی را به آب اضافه می کنند که ممکن است به گیاه شما آسیب برساند. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از تجمع جلبک ممکن است لازم باشد هر تزئینی را که اضافه می کنید تمیز نمایید.

چه مدت گل ارکیده را در آب نگهدارید؟

دو روش برای نگهداری گل ارکیده در آب وجود دارد. یک روش این است که ارکیده های خود را در آب بگذارید و هر هفته یا دو هفته یکبار آب آن را عوض کنید. روش دوم این است که ارکیده را به مدت دو روز در آب بگذارید و سپس بگذارید تا پنج روز خشک شود.

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد یک روش به طور قابل توجهی بهتر از دیگری است، بنابراین واقعاً به این بستگی دارد که کدام یک با برنامه شما درست جواب میدهند. هر دو روش را امتحان کنید و ببینید کدام یک را بیشتر دوست دارید!

آیا ارکیده بدون خاک رشد می کند؟

ارکیده ها می توانند بدون خاک رشد کنند و رشد می کنند. آنها برای جوانه زدن به مقدار کمی خاک نیاز دارند، اما هر چه بالغ می شوند نیاز به خاک کمتری دارند. در زیستگاه بومی خود، ارکیده ها گیاهان هوایی هستند. این بدان معناست که آنها در خاک بسیار کمی ریشه دارند، اغلب روی اندام درختان، و بیشتر نیاز خود را از هوا دریافت می کنند. به همین دلیل است که ارکیده ها رطوبت را بسیار دوست دارند. به این دلیل است که آنها به طور طبیعی می خواهند آب را جذب نمایند.

اگرچه همه ارکیده ها هوا را به یک اندازه دوست ندارند واریته‌هایی که از اجداد وحشی خود دور هستند و برای رشد در خاک کشت شده‌اند، ممکن است زمان سخت‌تری برای سازگاری با وجود بدون خاک داشته باشند. البته نباید تسلیم شوید! هر ارکیده ای را می توان تنها با کمی صبر در آب پرورش داد. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر دارید شرایط مشاوره رایگاه گل و گیاه ما را مطالعه کنید

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

جمع بندی

امیدواریم مطالب فوق برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشد. چنانچه سوالی پیرامون نگهداری گل ارکیده در آب دارید با کارشناسان فروشگاه گل و گیاه الی ماما در بخش دیدگاه شما در میان بگذارید.

ارکیده را در چه ظرفی بکاریم؟

اندازه ظرف به اندازه ارکیده شما بستگی دارد،

ارکیده را در چه نوع آبی قرار دهیم؟

آب مقطر بهترین گزینه است

آیا ارکیده ها می توانند بدون خاک رشد کنند

بله

آیا امکان خرید گل آپارتمانی ارزان نیز در الی ماما وجود دارد

بله به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی این وبسایت بخشی با نام فروش گل های آپارتمانی ارزان قیمت دارد که مجموعه ای از زیباترین و در عین حال ارزان ترین گیاهان آپارتمانی است.

3.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *