هر آنچه که درباره آگاوه مقام در برابر آتش باید بدانید!

معرفی گیاه آگاوه - فروش گل و گیاه الی ماما

مقدمه

گیاهان آگاو یک راه حل ایده آل برای باغبانانی است که فکر میکنند فقط گل و گیاه آب خور زیبایی خاصی به مناظر اطراف باغ میبخشد، در حالیکه اصلا اینطور نیست! ما امروز گیاه آپارتمانی را به شما معرفی میکنیم که انواع بسیار زیبا، خاص و دیدنی دارد. آگاوها در آب و هوای جنوب غربی و مدیترانه ای بهترین رشد را دارند، اما در کل گیاهان سازگاری هستند و در صورت محافظت در زمستان، می توانند در خارج از مناطق خود در گلدان نیز رشد کنند.

رشد گیاهان آگاو

آگاو گیاهی است که تقارن برگ آن بسیار چشم نواز است.

یکی از بهترین انتخاب ها برای گیاه پاسیو با عمر طولانی که می تواند هفته ها و حتی ماه ها بدون آب بماند.

آگاوه گیاهی ضد حریق محسوب می شود.

مناطق مناسب برای رشد آگاوه

به طور کلی آگاوه ها در مناطق گرم و نیمه گرمسیری که دوره های خشک فصلی را تجربه می کنند؛ رشد می کنند. تعداد کمی از گونه های بومی جنوب غربی ایالات متحده و شمال مکزیک گرما و سرمای شدیدتری را تحمل می کنند. Agave parryi دمای منفی 20 درجه فارنهایت را نیز تحمل می کند. بهترین منطقه برای رشد بیشتر انواع آگاوه ، مناطق آب و هوایی مدیترانه ای کالیفرنیا است. با این حال، بسیاری از گونه ها در صحرای جنوب غربی رشد می کنند. در مناطق سرد یا مرطوب در جاهای دیگر، برخی از گونه ها را می توان در صورتی که در زمستان، هوا خشک و بالای صفر باشد، پرورش داد.

شرایط لازم برای پرورش آگاوه ها

نور و آفتاب:

آگاوها آفتاب پرست هستند، اگرچه سایه روشن برای چند ساعت قابل قبول است.

خاک:

آگاوها بسیار سازگار هستند. خاک های کم رس برای رشد آن ها خوب است. بافت خاک می تواند شنی یا سنگی باشد. در مناطقی که بارندگی قابل توجهی دارند، خاک با زهکشی خوب ضروری است.

زمان کاشت آگاوه:

کاکتوس آگاوه را در بهار و اوایل پاییز بکارید. این کار به گونه های بزرگتر فضای کافی برای دستیابی به حداکثر اندازه می دهد. اطمینان حاصل کنید که هیچ قسمتی از برگ و بوته گیاه با خاک پوشانده نشده است. این عامل می تواند باعث پوسیدگی شود.

آبیاری گیاه آگاوه:

تا زمان استقرار، هفته ای یک یا دو بار گیاه را آبیاری کنید. در نهایت، آگاوها ترجیح می دهند بین هر آبیاری خشک شوند. آبیاری بیش از حد ممکن است باعث پوسیدگی ریشه و قارچ شود. در مناطق شمالی و پر باران کشور، باران های شدید زمستانی می تواند باعث پوسیدگی آگاوهای کوچک و حتی متوسط ​​شود.

محافظت از کاکتوس آگاوه:

گیاهان کوچک را از آفتاب سوختگی تابستان و گونه های نرم برگ را از آفتاب سوختگی و یخ زدگی با ایجاد سایه در اطراف گیاه محافظت کنید.

مزایا ( خواص آگاوه) و معایب آگاوه

معایبمزایا
بیشتر آگاوها دارای خارهای تیز یا برگ های لبه خاردار هستند ( که برای بچه ها یا حیوانات خانگی مناسب نیست)

 

آگاوها صدها گونه دارند که رنگ و ساختار و بافتی کاملا دراماتیک و خاص به محیط میبخشند.
محدود به مناطق گرمترهستند، مگر اینکه در گلدان رشد کرده و از یخ زدگی در زمستان محافظت شود.هم در زمین و هم در گلدان قابل رشد کردن هستند.
مستعد پوسیدگی است – که این امر می تواند ناشی از مواد آلوده موجود در روزت یا آبیاری بیش از حد باشد.

 

قابلیت رشد کامل بدون حتی یک قطره آب تا مدت ها
ضد حریق و مقاوم در برابر آتش

طراحی محیط اطراف با آگاو

آگاوها گیاهانی هستند که با پوشش‌های زیرزمینی آبدار کم، مانند کلینیا آبی (Senecio mandraliscae) و sedums استفاده می‌شوند.

همراه با آلوئه و کاکتوس opuntia، آگاوه ساختاری به باغ های مقاوم به خشکی می بخشند و مزیت آن مقاوم بودن در برابر آتش است.

آگاوهای بزرگ گیاهان پس زمینه قوی هستند که با گونه های کوچکتر با رشد کندتر در پیش زمینه باغ کاشته می شوند. در کل باید دقت کرد که نزدیک به مسیر عبور عابرین نباشد که به آن ها آسیب برساند.

از یک آگاو متوسط ​​تا بزرگ میتوان به عنوان نقطه کانونی مورد توجه در زمین یا در گلدان استفاده کرد.

آگاوه ها انواعی هستند که به آسانی انبوهی را تشکیل میدهند و زیبایی خاصی برای مسیر های شیب دار ایجاد ایجاد میکنند و آبیاری در این مسیرها را نیز تسهیل میکنند.

مهم ترین سوالات در رابطه با کاکتوس خاص آگاوه:

آیا آگاو کاکتوس است؟

آگاو نوعی ساکولنت است که معمولا با کاکتوس اشتباه گرفته می شود. این قانون را به خاطر داشته باشید که همه کاکتوس ها ساکولنت هستند، اما همه ساکولنت ها کاکتوس نیستند. تفاوت اصلی بین آگاوه و کاکتوس وجود برگ است، کاکتوس ها آنها را ندارند، در حالی که آگاوها دارند.

آیا آگاو گل می دهد؟

آگاو که عمدتاً برای زیبایی برگ‌های آن استفاده می‌شود، گل نیز می‌دهد. اگرچه شکوفه‌دهی نشان‌دهنده پایان چرخه زندگی گیاه است، زمانی که آن‌ها به شکلی شکوهمند با یک خوشه بلند و درخت مانند گل میدهند. پس از اتمام گلدسته های سر به فلک کشیده با شکوفه های خاص لوله ای شکل، گیاه مادر می میرد. اما بسته به گونه، جوانه های جدید قبل یا بعد از گل‌دهی شروع به شکل‌گیری می‌کنند که می‌توان آنها را جدا کرد و در گلدان مخصوص رشد داد.

نگهداری آگاوه داخل خانه:

اگر در منطقه ای همیشه سرد زندگی می کنید، آگاوهای خود را برای زمستان به داخل خانه بیاورید یا در تمام طول سال داخل خانه بگذارید. در اینجا چند نکته وجود دارد:

بیشتر گونه‌ها برای حفظ فرم برگهای خود به نور روشن نیاز دارند، به‌ویژه زمانی که در داخل خانه نگهداری می‌شوند؛ نور قوی‌تر ترجیح داده می‌شود.

در گلدان، هفته ای یک بار آبیاری برای آگاوه کافی است (آگاوها ترجیح می دهند بین دو آبیاری خشک باشند)

آگاوهای گلدانی در یک خاک خانگی از دو قسمت ماسه و یک قسمت کمپوست را سالی یکبار با تفاله کمپوست کود دهی کنید.

انواع خاص اگاوه

آگاو دم روباهی (foxtail agave)

آگاوه دم روباهی - فروش گل الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave attenuate

آگاو دم روباهی با شاخ و برگ های نقره ای و سبز کم رنگ ظاهری بسیار زیبا دارد. همچنین شکل ظاهری آن به گل رزی شباهت دارد که انتهای آن شبیه دم روباه است و دلیل نامگذاری غیر معمول آن نیز همین است. همچنین برخلاف سایر آگاوها، دندان یا خارهای انتهایی ندارد.

آگاو لیندایی

آگاوه لیندایی - فروش گل و گیاه الی ماما

دلیل اصلی نامگذاری این آگاوه این است که بسیار شبیه به گل لیندا است. برگ های تقریبا نازک خمیده و آویزان با رنگ سبز کم رنگ زیبایی خاصی به این گل بخشیده است.

آگاوه کارائیبی Caribbean Agave

آگاو کارائیبی - فروشگاه گل و گیاه الی

نام گیاهشناسی: Agave angustifolia

برگ های آگاو کارائیب به رنگ سبز کم رنگ با حاشیه کرمی است و تا 2 فوت قد میکشد. با بوته متراکم و گلی که روی سنبله ای به ارتفاع 10 فوت رشد می کند، خلاصه گیاهی است که باید حتما در باغ شما باشد!

آگاوه آبی blue agave

آگاوه آبی - فروشگاه گل الی ماما

نام گیاه شناسی: تکوئیلانا آگاو

تکوئیلانا از آگاو آبی به دست می آید که آن را بسیار محبوب کرده است. همانطور که از نام آن پیداست، برگ ها به رنگ سبز آبی هستند و ارتفاع آن به 7 فوت می رسد. این گیاه همچنین یک گل زرد تولید می کند، اگرچه ظاهر شدن آن از حدود پنج سال بعد شروع میشود.

آگاو قرن امریکایی American century agave

آگاو قرن آمریکایی - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave americana

گیاه آگاو قرن آمریکایی بزرگ و غیرمعمول دارای شاخ و برگهای دیدنی و سبز آبی است. برگها باریک، دراز و نازک با سنبله تیز در نوک هستند. این گیاه مرغ مگس خوار را نیز به طرف خود جذب می کند.

آگاوه زبان نهنگ Whale’s Tongue Agave

آگاوه زبان نهنگ - فروشگاه آنلاین الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave ovatifolia

زبان نهنگ مقاوم به سرما به دلیل برگ‌های ضخیم و فنجانی که به رنگ آبی پودری هستند نام خود را گرفته است. اگرچه آگاوه زبان نهنگ در عرض 10 سال گل می دهد، اما مطمئنا ارزش صبر کردن را دارد؛ زیرا سنبله گلدهی آن به ارتفاع 14 فوت می رسد و آن را به یکی از بهترین انواع آگاو تبدیل می کند!

آگاوه اختاپوس Octopus Agave

آگاوه اختاپوس - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave vilmoriniana

چه در باغ ها و چه در گلدان ، شاخ و برگ این گیاه شبیه شاخک های اختاپوس است. برگها در نوک آنها به سمت داخل خم می شوند و ظاهری بسیار غیر معمول و در عین حال جذاب به آن می دهند. حدود 10 سال طول می کشد تا گیاه گل های زرد با شکوهی را در بالای سنبله 10 تا 20 فوت داشته باشد.

فرصت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما رو از دست نده

آگاوه ویکتوریا Queen Victoria Agave

آگاو ویکتوریا - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave victoriae

آگاو ویکتوریا اگرچه بسیار نادر است، اما به سختی می توانید نوع کوچک و محبوب تری نسبت به این پیدا کنید. شاخ و برگ به رنگ سبز پر رنگ آن دارای خطوط سفید روشن است، که به نظر می رسد کسی آنها را با دست نقاشی کرده است! آگاو ویکتوریا در طول عمر خود یک بار گل سفید کرمی می دهد.

آگاو برگ نخی   Thread-Leaf agave  یا آگاو فیلیفرا

آگاوه فیلیفرا -فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave filifera

بوته های ساده آگاو فیلیفرا به لطف جوانه هایی با شکل نخ مانند ، ظاهری زینتی به خود میگیرند، از این رو نام آن به آگاو نخی یا آگاو فیلیفرا معروف است. طول آن تا 2 فوت می رسد و سرهای کوچک خود تولید مثلی دارد که به راحتی می توان آنها را به شکل جداگانه گلدان زد.

آگاو شاوز Shaw’s Agave

آگاو شاوز - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave shawii

این ساکولنت چند ساله همیشه سبز در نور عصر و صبح باورنکردنی تر به نظر می رسد. خارهای خاکستری روی لبه برگ ها در نور خورشید سایه های زیبایی از مرجانی، قرمز، طلایی و صورتی را نشان می دهند. آگاو شاوز می تواند به ارتفاع 2-3 فوت برسد.

آگاو دو گل Twin-Flowered Agave

آگاو دو گل - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave geminiflora

یکی دیگر از آگاوهای کمیاب که متعلق به سواحل غربی مکزیک است آگاوه دو گل است. این گونه کوتوله است و به آرامی رشد می کند. ارتفاع آن به حدود 2 فوت قد و 3 فوت عرض می رسد. این گیاه گل‌های زرد مایل به سبز را به صورت جفت در دو طرف خود دارد. آگاو دو گل سنبله‌های بلندی به ارتفاع 8 تا 12 فوت دارد، از این رو این نام را به خود اختصاص داده است.

آگاو کوهستان Mountain Agave

آگاو کوهستان - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave montana

اگرچه تنها یک بار در یک دهه پس از کاشت گل می دهد، اما صبر کردن واقعا ارزشش را دارد زیرا شاخه غول پیکر و مارچوبه مانندی از مرکز بیرون می آید و به ارتفاع باورنکردنی 12 فوت با 25 تا 30 شاخه جانبی کوتاه با گل های زرد روشن می رسد!

آگاو غول وحشی Ferocious Giant Agave

آگاوه غول وحشی - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Agave salmiana ferox

دارای شاخ و برگ های سفت و خاردار است که می تواند در طول زمان بسیار گسترده شود. نام این گیاه به دلیل خارهای قلاب دار وحشیانه اش گرفته شده است. این گیاه می تواند تا 11 فوت رشد کند و گل های زرد رنگ را در یک سنبله بلند تولید کند.

جمع بندی

جامع ترین مقاله در این پست درباره روش های نگهداری، استفاده در منزل و باغ و انواع مختلف کاکتوس آگاوه یا آگاو در این مقاله خدمت شما ارائه شد. الی ماما سعی کرده چکیده ای از اصلی ترین نکات پرورش و نگهداری آگاو را برای شما عزیزان فراهم کند. امیدواریم که تا حد زیادی مشکل شما در رابطه با این گیاه استثنایی و زیبا حل شده باشد. در صورتی که نیاز به راهنمایی در رابطه با پرورش گیاه خود داشتید از طریق پل های ارتباطی الی ماما با ما در تماس باشید یا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

فرصت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما رو از دست نده

نظرات خود را نیز در انتهای همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *