همه چیز درباره شرایط نگهداری آگاو ملکه ویکتوریا

آگاوه ملکه ویکتوریا - گل و گیاه الی ماما

مقدمه

آگاو ویکتوریا گونه ای از واریته آگاو ها می باشد. برای شرایط نگهداری آگاو ملکه ویکتوریا پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را مطالعه کنید. اسم این گیاه را توماس مور به احترام ملکه ویکتوریا ملکه ی انگلیس گذاشته است. روند رشدی کمی دارد و قطر آن تا ۴۵ سانتی متر می باشد. برگ های محکم و زیبایی دارد که با برگ های سه زاویه مثلثی به رنگ سبز تیره و روشن با خطوط سفید مشاهده میشود. برگ های گیاه بدون تیغ می باشد و فقط در بخش انتها و مرکز برگ یک تیغ کوتاه دیده می شود.

گلدهی این گیاه بعد از ۲۵ الی ۲۰ سالگی آن می باشد. گیاهی است مقاوم که نگهداری آسانی دارد.

آگاوه ویکتوریا - فروش گل و گیاه الی ماما

شرایط نگهداری آگاو ملکه ویکتوریا

نور

اگر گیاه خارج از خانه می باشد بهتر است محیطی با نور کامل خورشید و نیمه سایه را فراهم کنید. حتما از گیاه خود در برابر نور شدید خورشید محافظت نمایید. اما اگر داخل خانه از این گیاه استفاده میکنید بهتر است پنجره ای که نور کامل خورشید را دریافت میکند انتخاب کنید و از نور آن استفاده کنید.

آگاو ویکتوریا در برابر سرما بشدت مقاوم است‌ و می تواند در دمای پایین برای مدت زمان طولانی زندگی کند. توجه داشته باشید از این گیاه در خاک خشک محافظت کنید.

آگاوه ویکتوریا - فروش گل و گیاه الی ماما

آبیاری

از شرایط نگهداری آگاو ملکه ویکتوریا توجه به آبیاری آن است. آگاو ویکتوریا در برابر خشکی نیز مقاوم است. برای نگهداری از این گیاه در زمان رشد بهتر است بصورت منظم و مداوم گیاهتان را آبیاری کنید. هنگام آبیاری به طوری آبیاری شود به طوری که آب از ته گلدان خارج شود. اگر در مناطق خشک زندگی میکنید نیاز است که بیشتر از یکبار در هفته گیاه را آبیاری نمایید.

در فصول سرد اجازه دهید خاک گیاه بطور کامل خشک شود و آبیاری را بشدت کاهش دهید.

 

خرید انواع آگاو با کیفیت

کود

برای نگهداری آگاو ویکتوریا می توان از کود مایع ۲۰ ۲۰ ۲۰ استفاده کرد. در مجموع این گیاه نیاز کمی به کود دارد و بهتر است برای گیاهان بالغ اصلا از کود استفاده نشود.

خاک

از شرایط نگهداری آگاو ملکه ویکتوریا توجه به نوع خاک آن می باشد. خاکی سبک با زهکشی بالا برای نگهداری ویکتوریا مناسب است.  می توانید از خاک مخصوص ساکولنت و کاکتوس استفاده نمایید.

از آنجایی که آگاو ویکتوریا یک ساکولنت است روند رشدی کندی دارد و به تعویض گلدان به ندرت نیاز پیدا خواهد کرد.

هرس کردن

اگر برگ های آسیب دیده و خشک مشاهده می کنید با یک تیغ آنها را جدا کرده تا به گیاه آسیبی نرسد. بعد از هرس کردن گیاه حتما آن را آبیاری کنید‌ بهتر است از یک دستکش هنگام هرس کردن استفاده کنید زیرا برگ های آن دارای خار های نوک تیز می باشد.

تکثیر

تکثیر آگاو ویکتوریا از طریق بذر می باشد. البته در برخی از مواقع می توان از پاجوش های آن برای تکثیر استفاده کرد.

نحوه کاشت بذر

ابتدا خاک مناسبی که به میزان مناسبی شن، ماسه، کوکوپیت، پیت ماس و خاک کاکتوس را داشته باشد مهیا کنید. بذر های گیاه را روی آن بپاشید. با استفاده از افشانه روی بذر ها آب اسپری کنید. پس از آن سینی کشت را در دمای ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی گراد در مقابل نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید. بهتر است تا زمان جوانه زنی بذرها را مرطوب نگهدارید. جوانه زنی بذر ها طی چند روز تا چند هفته انجام خواهد شد.

بیماری ها و آفات

آبیاری بیش از اندازه، خاک متراکم و نور کم می تواند سبب مشکلاتی برای ریشه گیاه شود. شیره گیاه باعث بروز حساسیت هایی خواهد شد. حتما گیاهتان را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

برای شرایط نگهداری آگاو ملکه ویکتوریا بایستی به آفت هایی مثل شپشک آرد آلود و کنه ها توجه کنبد زیرا این آفات بیشتر گیاه را مورد هجوم قرار میدهند. حتما گیاه را بصورت مستقیم و منظم بررسی کنید. اگر آگاوه ویکتوریا در محیط مرطوب قرار گیرد ممکن است به انواع بیماری های قارچی دچار گردد. توجه داشته باشید گیاه را در محیط خشک نگهداری کنید.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

جمع بندی

در صورت بروز هرگونه سوال پیرامون شرایط نگهداری آگاو ملکه ویکتوریا با کارشناسان ما در بخش دیدگاه شما ارتباط بگیرید. فروشگاه گل و گیاه الی ماما

 

 

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *