نکات طلایی نگهداری از ارکیده گلدانی در خانه

معرفی ارکیده گلدانی فروشگاه گل و گیاه الی ماما

مقدمه

گل ارکیده نماد چیست؟

گل ارکیده که نام آن از کلمات ییونان باستان گرفته شده است؛ اشاره به نرینگی و جنس مذکر دارد. در کل این گل نمادی از عشق، صداقت، کمال و صبر است. جالب است بدانید این گل در دوران باستان نمادی از ثروت، قدرت و تجمل بوده است.

همان طور که قبلا نیز گفتیم؛ ارکیده ها رایج ترین گیاهان آپارتمانی هستند. به شرط داشتن شرایط رشد مناسب نحوه مراقبت از گیاهان ارکیده دشوار نیست. حتما این مطلب را مطالعه کنید تا نکاتی را در مورد مراقبت از ارکیده گلدانی در خانه دریافت کنید.

 چگونه از ارکیده گلدانی مراقبت کنم؟

مراقبت از گیاهان ارکیده داخل خانه زمانی آسان است که یاد بگیرید چگونه آنها را به درستی رشد دهید. این گل‌های زیبا را می‌توان در طیف رنگی و اندازه‌ای بسیار متنوعی یافت. ارکیده گلدانی تقریباً برای هر دکوراسیون خانه ای زیبایی خیره کننده ایجاد میکند. ارکیده ها به محض برآورده شدن تمام نیازهای اولیه مانند نور، دما و رطوبت نیاز به مراقبت کمی دارند.

ارسال گل آپارتمانی به سراسر ایران

نکات پرورش ارکیده گلدانی

 بیشتر ارکیده ها به شرایط مرطوب و دارای زهکشی خوب نیاز دارند. انواع مختلفی از محیط های رشدی وجود دارد که می توانند برای گیاهان ارکیده استفاده شوند: پوست قرمز یا صنوبر، پیت ماس ​​اسفاگنوم، سنگ، چوب پنبه، زغال چوب، ماسه، خاک گلدان و غیره.

یک ترکیب اصلی برای رشد ارکیده گلدانی شامل پرلیت درشت، پوست درخت صنوبر و خزه اسفاگنوم است. همچنین می توانید زغال چوب را به ترکیبات اضافه کنید البته این مورد اختیاری است. به طور کلی، درجه پوست بستگی به نوع ارکیده رشد یافته دارد. به عنوان مثال، ارکیده‌ فالنوپسیس معمولاً در پوست درشت، کاتلیاها در پوست متوسط ​​و گیاهان ارکیده گلدانی جوان بهتر است در پوسته ریز رشد کنند.

ارکیده ها نیاز به کشت کم عمق دارند. ارکیده ها را در پنجره یا اتاقی که رو به “شرق به جنوب” است قرار دهید. این گیاهان نور روشن و غیر مستقیم را ترجیح می دهند. نور ناکافی منجر به گلدهی ضعیف می شود. با این حال، نور زیاد می تواند منجر به سوختگی برگ شود. دما نیز برای مراقبت از ارکیده گلدانی مهم است. حالی که ارکیده ها در طول فصل رشد طبیعی خود دماهای سردتر یا گرم تری را تحمل می کنند. همچنین برای اینکه به اندازه کافی شکوفا شوند باید حدود 15 درجه (8 درجه سانتی گراد) در شب خنک تر از روز باشند.

خرید ارکیده گلدانی ارسال روز

نکات اصلی مراقبت از ارکیده گلدانی در محیط داخلی

ارکیده ها به آب کافی نیاز دارند اما باید بین دو آبیاری مقداری از آن خشک شود. یکی از راه‌های بررسی آبیاری این است که انگشت خود را حدود یک اینچ (2.5 سانتی‌متر) در محیط رشد فرو کنید. اگر انگشت شما خشک است، مقداری آب به ارکیده بدهید؛ در غیر این صورت، نیازی به آب ندارد.

گیاهان ارکیده گلدانی نیز به رطوبت کافی حدود پنجاه تا هفتاد درصد نیاز دارند. راه های مختلفی برای افزایش رطوبت در خانه وجود دارد. یک نعلبکی پر از آب یا سینی از سنگریزه ها را زیر گیاهان قرار دهید، گیاهان را روزانه مه پاشی کنید یا از یک مرطوب کننده استفاده کنید. ارکیده ها را هر هفته یا دو هفته یک بار در حالی که رشد جدیدی تولید می کنند بارور کنید و پس از بالغ شدن به فواصل ماهیانه یا دو ماهه کاهش دهید. به محض اینکه گیاهان به خواب رفتند، مصرف آن را به طور کامل قطع کنید.

نکات اضافی مراقبت از ارکیده گلدانی

نکته اصلی گلدان زنی مجدد است که به طور معمول هر سال انجام می شود.

اگر گل ارکیده شما ناگهان و بی دلیل از بین رفت اما نور، دما و رطوبت مناسبی داشت، ممکن است نیاز به گلدان مجدد باشد.

همچنین مراقب علائم آفات یا بیماری باشید. ارکیده ها گهگاه تحت تأثیر شپشک های آرد آلود، فلس و شته ها قرار می گیرند. در این زمان می توان آنها را شست یا با صابون حشره کش درمان کرد.

معرفی ارکیده گلدانی فروشگاه گل و گیاه الی ماما

 

شرایط خرید عمده ارکیده گلدانی

جمع بندی

در این پست درباره نکات طلایی پرورش ارکیده گلدانی در خانه صحبت کردیم؛ امید است این مطالب برای شما مفید باشد. در صورتی که سوالی داشتید یا نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید حتما با کارشناسان Elimama در ارتباط باشید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید. برای اطلاع از شرایط مشاوره گل و گیاه الی ماما روی لینک زیر کلیک کنید:

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

میزان آبدهی به ارکیده گلدانی بر چه اساس است؟

یکی از راه‌های بررسی آبیاری این است که انگشت خود را حدود 2.5 سانتی‌متر در خاک فرو کنید. اگر انگشت شما خشک است، مقداری آب به ارکیده بدهید؛ در غیر این صورت، نیازی به آب ندارد.

رطوبت لازم برای ارکیده گلدان زده چقدر است؟

50 الی 70 درصد

گلدان زنی مجدد ارکیده معمولا چند وقت یک بار است؟

سالی یک بار

مهمترین آفت ارکیده گلدانی چیست؟

شپشک های آرد آلود، فلس و شته ها

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *