راهنمای نگهداری بن سای در داخل منزل

مقدمه

یک تصور غلط رایج در مورد درختان بن سای این است که آنها باید در داخل خانه نگهداری شوند. بیشتر بن سای ها باید در فضای باز قرار بگیرند، جایی که در معرض چهار فصل طبیعی هستند، درست مانند درختان معمولی. فقط گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری می توانند در داخل خانه که درجه حرارت بالا و پایدار در طول سال است زنده بمانند.

کدام یک از بن سای ها برای نگهداری داخل خانه بهتر است؟

چندین درخت گرمسیری و نیمه گرمسیری وجود دارد که می توانید در داخل خانه پرورش دهید. رایج ترین و راحت ترین مراقبت از آن فیکوس بن سای است. فیکوس در برابر رطوبت کم مقاوم است و بسیار انعطاف پذیر است. این درختچه برای مبتدیان گزینه ای عالی است.

دیگر بن سای های داخلی محبوب عبارتند از یشم کوتوله، چای فوکین (کارمونا)، چتر هاوایی (شفلرا) و آلو شیرین (Sageretia). اگر یکی از این درختان را انتخاب کنید و به درستی از آن مراقبت کنید، بن سای شما در داخل خانه رشد خواهد کرد.

با این پست همراه باشید. در این پست جدید الی ماما قصد دارد شما را با حقایقی ساده درباره پرورش بن سای آشنا کند:

چرا نمی توانم بن سای معتدل و غیر گرمسیری را در داخل خانه نگهدارم؟

همانطور که در بالا گفته شد، درختان مخصوص مناطق معتدل در زمستان به یک دوره خواب نیاز دارند. در این دوره از خواب، چرخه رشد سالانه به پایان می رسد و درخت برای چرخه بعدی که دوباره در اوایل بهار شروع می شود، آماده می شود. زمانی که درجه حرارت و شدت نور به تدریج در طی چند هفته کاهش می یابد، درخت میخوابد. وقتی درختان بن سای معتدل را در داخل خانه نگهداری می کنید این اتفاق نمی افتد. درختان گرمسیری و نیمه گرمسیری نیازی به این دوره خواب ندارند.

مراقبت از درخت بونسای داخل منزل

مراقبت از بن سای در داخل با گیاهان معمولی گلدانی متفاوت است. دلیل اصلی این است که درختان بن سای در گلدان های کوچک کاشته می شوند و بنابراین ذخیره سازی محدودی برای مواد مغذی و آب دارند. مهمتر از آن، درختان گرمسیری به دریافت نور زیاد و رطوبت زیاد عادت دارند، این موارد به سختی در فضای داخلی انجام شدنی است.

درباره بونسای بیشتر بدانید:

بونسای چیست

شرایط مراقبت ویژه از گونه های بن سای داخلی:

  1. نور

مشکل اصلی نگهداری درخت بن سای استوایی در داخل خانه این است که شدت نور بسیار کمتر از فضای باز است. درختان اگر نور کافی دریافت نکنند فوراً نمی میرند، اما رشد آنها به مرور زمان کاهش می یابد و گیاه را ضعیف می کند. به همین دلیل است که هنگام کاشت بن سای در داخل خانه، باید آن را در مکانی روشن، ترجیحاً مستقیماً در مقابل پنجره ای رو به جنوب قرار دهید.

حتی زمانی که پنجره ای رو به جنوب دارید، شدت نور ممکن است همچنان بسیار کم باشد. می توانید این کمبود نور را با نور مصنوعی نیز تکمیل کنید. به عنوان مثال، می توانید از نورهای فلورسنت با طیف های تابشی سازگار با رشد یا نورپردازی دیود ساطع کننده نور برای حدود 10 ساعت در روز استفاده کنید.

  1. رطوبت

یکی دیگر از مسائل مربوط به نگهداری بن سای در داخل خانه رطوبت است. این درخت به رطوبت نسبتاً بالایی به خصوص با گرمایش یا تهویه مطبوع نیاز دارد. این نیاز بسیار بیشتر از شرایط خانه شماست. شما می توانید رطوبت را در نزدیکی درخت بن سای خود با قرار دادن آن در سینی رطوبت پر از آب و چند بار مه پاشی درخت در روز افزایش دهید. همچنین می توانید با باز کردن پنجره در طول روز هوا را از بیرون به گردش درآورید.

فروش عمده بونسای با قیمت باور نکردنی

  1. آبیاری و کود دهی

مهم‌ترین قانون این است که هرگز به صورت روتین بن سای را آبیاری نکنید. بهترین روش این است که درخت و خاک آن را زیر نظر داشته باشید و فقط در صورت نیاز آبیاری کنید.

  1. دما

گونه های درختان گرمسیری در طول سال به دمای نسبتاً بالایی مشابه دمای اتاق استاندارد اتاق نشیمن شما دارند.

درختان بن سای نیمه گرمسیری می توانند تا حدودی دماهای پایین تر را تحمل کنند و به طور کلی زمانی رشد می کنند که از فصل زمستان با دمای بسیار پایین تر از دمای استاندارد اتاق برخوردار باشند.

به طور خلاصه، در مورد بن سای باید مطمئن شوید که گونه های درختی مناسب را انتخاب کرده و دستورالعمل های مراقبت ویژه برای گیاهان منزل را در نظر میگیرید.

 جمع بندی

در این پست به بررسی اجمالی نگهداری بن سای در منزل اشاره کردیم. در صورتی که سوالی داشتید حتما با ما در میان بگذارید:

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *