شرایط افزایش پاجوش سانسوریا

پاجوش سانسوریا

مقدمه

باید بدانید که گیاه سانسوریا از گیاهانی است که بسیار کند رشد است. این گیاه در عین رشد کند به اندازه ای حتی بیش از 150 سانتی متر نیز میرسد. در بسیاری از مطالب علمی گفته میشود که گیاه سانسوریا در نور کم نیز رشد میکند. این در حالی است که این گیاه برای رشد بسیار مناسب نیاز به نور زیاد خورشید دارد. هرچه نور دریافتی فیلتر شده غیر مستقیم خورشید بیشتر باشد رشد گیاه شما نیز بیشتر خواهد شد.

پاجوش سانسوریا چیست؟

به گیاه کوچکی از جنس همان سانسوریا که در کنار این گیاه در گلدان تشکیل میشود پاجوش گفته میشود.

چرا پاجوش سانسوریا برای تکثیر این گیاه اهمیت دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت اگرچه این گیاه از روش های دیگر نیز میسر است اما بهترین روش تکثیر پاجوش سانسوریا است.

در رشد و تکثیر سانسوریا به دو شکل عمل میکند:

یا برگ های جدید تولید میکند و یا همنوعی از جنس خود در کنار خود تولید میکند.

اگر چه قلمه نیز از روش های گسترش این گیاه است اما پاجوش سانسوریا به دو دلیل دارای اهمیت است:

در تکثیر نوع ابلق گسترش از طریق پاجوش به حفظ نوارهای زرد رنگ کمک میکند.

همچنین وجود پاجوش سانسوریا نشان از سلامت کامل گیاه مادر و نحوه رشد درست و اصولی آن دارد.

شرایط عالی فروش عمده سانسوریا

شرایط مناسب برای رشد پاجوش سانسوریا

این گیاه اگرچه رشد کندی دارد اما در عرض کمتر از یک سال میتواند گلدان شما را کاملا پر ند. یعنی گیاهی است که به سرعت در اندازه های کوچک قابل تکثیر است. فقط کافیست که شرایط اصلی برای گسترش آن فراهم شود. ما در زیر به اصلی ترین شرایط رشد پاجوش سانسوریا اشاره کرده ایم:

ابیاری مناسب

سعی کنید به هیچ وجه گیاه خود ر کاملا خیس یا کاملا خشک نکنید. در وعده های مناسب و بعد از خشک شدن سطح خاک گیاه به آن آب دهید. در این صورت است که گیاه شما پاجوش مناسب تولید میکند.

با ابیاری غیر صحیح تنها میتوانید گیاه را زنده نگهدارید!

نور مناسب

گیاه سانسوریا همان طور که گفتیم در نور کم نیز قادر به حیات و رشد است. اما برای تولید پاجوش سانسوریا شما نیاز به نور غیر مستقیم و کامل خورشید دارید. تناه در این صورت است که گیاه شما هم جنس هایی در کنارش تولید میکند و تکثیر میابد.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه

اندازه مناسب گلدان

رشد سانسوریا تنها در گلدانی متناسب با اندازه گیاه به تولید پاجوش منجر خواهد شد. دقت کنید که اندازه گلدان بسیار بزرگ سبب میشود که گیاه تمایل به گستراندن ریشه در تمام گلدان داشته باشد. این سبب میشود بیشتر انرژی حیاتی گیاه به جای تولید پاجوش مناسب به تولید ریشه در گلدان منجر شود. در این مواقع سعی کنید اصلا از گلدان سایز بزرگ استفاده نکنید.

دمای مناسب

دمای مناسب برای رشد گیاه شما بین 18 الی 25 درجه سانتی گراد است. این یعنی گیاه شما در کمتر از 18 درجه و بیشتر از 25 درجه اصلا تولید پاجوش نخواهد داشت.

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب برای رشد پاجوش در گیاه بای حتما مد نر قرار گیرد. چرا که هرچه گیاه بیشتر تامین شود رشد پاجوش نیز سریعتر اتفاق می افتد. سعی کنید کود هایی با فسفر فراوان را برای رشد گیاه خود حتما در دستور کار قرار دهید.

جمع بندی

در این بخش از مجموعه پست های الی ماما سعی کردیم روش های افزایش سرعت پاجوش در سانسوریاها را به شکل کلی برای شما تشریح کنیم. همان طور که ملاحظه کردید این کار به هیچ عنوان دشوار نیست و فقط با گرد اوری مناسب عوامل محیطی به سادگی محقق خواهد شد.

در صورت نیاز به توضیح بیشتر پیرامون رشد پاجوش سانسوریا سوالات خود را در انتهای این پست با همکاران ما در مجموعه گل و گیاه زینتی الی ماما به اشتراک بگذارید.

 

خرید سانسوریا به روز و با ضمانت حفظ تازگی 

ارسال به سراسر ایران

ارسال عمده و تک

5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “شرایط افزایش پاجوش سانسوریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *