راهکارهای افزایش عمر گل ارکیده

راه های افزایش عمر گل ارکیده

مقدمه

ارکیده از آن دسته گل های زیبایی ایت که در صورت نگهداری صحیح به صورت متوسط میتواند بین 4 الی حتی 6 ماه گلدهی داشته باشد. البته در میان ارکیده ها بهترین رایج ترین نوع فالانوپسیس است . این گل زیا در صورت نگهداری صحیح حتی میتواند تا 6 ماه از سال را گلدهی کند. در این مقاله با هم بررسی میکنیم که چه شرایط ویژه ای برای افزایش عمر گل ارکیده یا به عبارتی افزایش طول دوره گلدهی لازم است. با فروشگاه گل و گیاه الی ماما همراه باشید:

بررسی شرایط نگهداری ارکیده در یک نگاه کلی

رطوبت، نور مناسب، خاک مخصوص، دما، آبیاری مناسب

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری دارید حتما سری به این مقاله بزنید:

نکات طلایی نگهداری ارکیده

شرایط نگهداری افزایش عمر گل ارکیده

دما

سعی کنید گیاه ارکیده را در دمای خنک نگهداری کنید. منظور از دمای مناسب دمای خنک است. رنج مناسب این دما بین 20 الی 25 درجه یعنی دقیقا دمای اتاق است. البته دمای خنک رشد گل ارکیده را کند میکند. اما در عوض این دما باعث افزایش عمر گل ارکیده و طول گلدهی آن میشود.

 

خرید ارکیده گلدانی ارسال روز

 آبیاری

دقت داشته باشید ارکیده به آبیاری زیاد بسیار حساس است. این حساسیت در حدی است که آب زیاد  باعث ایجاد بیماری و قارچ و مرگ ریشه های گیاه میشود. در صورتی که خاک را خشک احساس کردید فقط در حدی که رطوبت خاک را مرطوب کند به آن آب دهید. به هیچ وجه آب نباید از گلدان سرازیر شود. برای سری بعد آب دهی نیز صبر کنید تا خاک خشک شود. این کار باعث افزایش عمرر گل ارکیده خواهد شد. سعی کنید در هنگام آبیاری به گیاه مود کیوتن بدهید چرا که افزایش عمر ریشه ها  سلامت را تضمین میکند.

نور

گیاه را در محل روشنی قرار دهید که امکان دسترسی به نور غیر مستقیم دارد. هرگز گیاه را در معرض نور مستقیم قرار ندهید چرا که سبب سوختگی و توقف رشد گیاه خواهد شد.

خاک

خاک مناسب برای رشد گیاه پرلیت، خزه اسفاگنوم، زغال چوب و پیت ماس و پوست درخت صنوبر است. البته سعی کنید حتما خاک گیاه را از مراکز معتبر خریداری کنید.

محل مناسب برای نگهداری ارکیده

سعی کنید گیاه را در معرض هرگونه وسایل سرمایشی یا گرمایشی قرار ندهید. این کار باعث افزایش استرس و خشک شدگی غنچه و گل های تازه روییده میشود. همچنین این کار عمر گل ارکیده را کاهش میدهد. در کل محل نگهداری گیاه باید خشک و دارای روشنایی باشد.

سایر نکات کلی برای افزایش عمر گل ارکیده

نگهداری گیاه در هوایی که حشرات گرده افشان وجود داشته باشند باعث کاهش گلدهی است. بنابراین سعی کنید برای افزایش عمر گل های ارکیده آن را از حشرات دور نگهدارید.

همچنین وجود میوه های معطر در اطرف گل باعث ایجاد غنچه هایی زود رس میشوند. در صورتی که غنچه ها زود ایجاد شوند سریع پژمرده شده و گلدهی متوقف میشود.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم مهم ترین نکات افزایش عمر گل ارکیده را مطرح کنیم. اگر شما نیز تجربه نگهداری از این گل زیبا را دارید یا فکر میکنید میتوانید به ارتقا این مقاله کمک کنید حتما در انتهای این پست با ما به اشتراک بگذارید. تمام تلاش ما این است که کامل ترین و به روز ترین مطالب در جهت ارتقا گیاهان آپارتمانی شما در دسترس باشد.

مناسب ترین آبیاری برای گل ارکیده چقدر است؟

در حد مرطوب شدن آبیاری زیاد باعث قارچ و بیماری میشود.

مناسب ترین نور برای نگهداری گل ارکیده چقدر است؟

نگهداری گل ارکیده در اتاق روشن و به دور از نور مستقیم توصیه میشود.

مناسب ترین دما برای افزایش عمر گل ارکیده چقدر است؟

دمای بین 20 تا 25 درجه

آیا فروش عمده گل ارکیده نیز در فروشگاه الی ماما انجام میشود؟

بله در حال حاضر فروش عمده گل ارکیده در رنگ های مختلف در این فروشگاه انجام میپذیرد.

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *