چگونه پوتوس پرتری داشته باشیم؟

مقدمه

گیاهان پوتوس از رایج ترین و محبوب ترین گیاهان آپارتمانی هستند که به خاطر شاخ و برگ های براق و عادت رشد دنباله دار خود شناخته شده اند. آنها نیاز به نگهداری زیادی ندارند و می توانند به روش های مختلف رشد کنند: از سبدهای آویزان گرفته تا گلدانهای رومیزی و باغچه های عمودی. این گیاهان به دلیل ظاهر سرسبزشان محبوب هستند و می توانند حس گرمسیری را به هر اتاقی اضافه کنند. پس اگر گیاه پوتوس شما کمی کوچک به نظر برسد، چه کار می‌کنید؟ اگر به دنبال راه هایی برای پرتر کردن پوتوس خود هستید، با ما باشید:

گیاه خود را تکثیر کنید

تکثیر گیاهان پوتوس سریع و آسان است و می توانید گیاهان تازه ریشه دار شده را با گیاه مادر دوباره در گلدان قرار دهید تا پوتوس شما پرتر شود. تکثیر با قلمه ساقه انجام می شود و باید در ماه های بهار یا تابستان انجام شود. قلمه های ساقه را در آب قرار دهید و در مکانی قرار دهید که نور روشن و غیر مستقیم دریافت کند.

در عرض چند هفته، متوجه خواهید شد که ریشه های کوچکی از گره های کنار قلمه شروع به رشد می کنند. هنگامی که ریشه ها 2 تا 3 اینچ طول دارند، می توانید قلمه ها را در خاکی بکارید که در نهایت به گیاه رونده پوتوس پر تبدیل شوند.

به آن نور کافی بدهید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کمک به ساخت پوتوس پرتر این است که نور کافی به آن بدهید. بدون نور کافی، رشد خود را کند می کنید و در تلاش برای حفظ انرژی و زنده ماندن، برگ های کوچکتری تولید می کنید. متأسفانه، انتقال گیاه به مکان روشن‌تر لزوماً هیچ گونه رشد ساقه دراز را برطرف نمی‌کند، اما رشد جدید شدید را تشویق می‌کند.

در حالت ایده آل، گیاه پوتوس شما باید هر روز چندین ساعت نور روشن و غیر مستقیم دریافت کند. در حالی که این گیاهان می توانند در شرایط نور کم رشد کنند، نور روشن مداوم منجر به یک گیاه پوتوس پرتر می شود.

خرید انواع پتوس

 8 تا از بهترین راهکارهای تولید پوتوس پرتر در سال جدید

آبیاری گیاه خود را فراموش نکنید

پوتوس را باید زمانی آبیاری کرد که 1 تا 2 اینچ بالای خاک خشک شد. آنها می توانند کمی خشکی را تحمل کنند، اما اگر گیاه شما به طور منظم زیر آب باشد، شاخ و برگ آن آسیب می بیند. گیاه خود را به طور منظم آبیاری کنید، به خصوص در طول دوره رشد فعال آن در بهار و تابستان. اضافه کردن مقداری آب میتواند رشد جدید را بهبود بخشد.

قطب خزه بسازید

فراهم کردن قطب خزه باعث رشد پرتر پوتوس و برگ های درشت میشود و ظاهر کامل تری به گیاه می بخشد. می توانید چوب خزه خود را بسازید یا از گلخانه خریداری کنید. از داربست برای هدایت مناسب پتوس خود استفاده کنید. در نهایت، گیاه شما شروع به چسبیدن به خزه  می کند، اما این معمولاً چند ماه طول می کشد. قطب خزه را همیشه به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید تا پوتوس پر شده خود را به بالا رفتن از خزه تشویق کنید.

از پیچاندن پتوس به دور سبد استفاده کنید

سبدگردانی نوعی از تکثیر است که به رشد پوتوس شما در طول زمان کمک می کند. این روش همان پیچاندن داربست های موجود پتوس به دور و داخل گلدان است تا گره های کنار ساقه روی خاک قرار گیرند.این کار باعث رشد پتوس پرتر میشود. با گذشت زمان، ریشه های جدید از گره ها شروع به رشد می کنند و ساقه ها چندین نقطه رشد جدید را ایجاد میکنند. هنگام سبد زدن، مهم است که گره ها دائماً با خاک در تماس باشند، بنابراین ممکن است لازم باشد از چیزی مانند سیم یا گیره کاغذ خم شده برای محکم کردن ساقه ها در برابر خاک استفاده کنید.

آیا شما نیاز به ساختن پتوس پرتر دارید؟

از نظر فنی، اگر از ظاهر پوتوس خود راضی هستید، نیازی به تشویق آن برای رشد بیشتر نیست. برخی از پوتوس ها فقط در داربست های بلند منفرد رشد می کنند. این نیز مشکلی ندارد این به این معنی نیست که رشد آن مشکلی دارد. شاخ و برگ های سرسبز و پرپشت نشان دهنده این است که گیاه شما شاد و سالم است.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *