ناگفته های کاکتوس سن پدرو!

معرفی کاکتوس سن پدرو - فروشگاه گل و گیاه الی ماما

مقدمه

امروز میخواهیم درباره شرایط نگهداری کاکتوس سن پدرو صحبت کنیم. کاکتوس سن پدرو از گیاهانی است که به سرعت رشد می کنند و رونده سریع رشد دارد. این گیاه در شرایط مناسب به ارتفاع ۶ متر رشد می کند. زیستگاه اصلی این کاکتوس کوه های پرو، بولیوی و شمال آرژانتین می باشد. برخی از این نوع کاکتوس ها به صورت چند شاخه ای نیز رشد خواهند کرد.

معرفی کاکتوس سن پدرو - فروشگاه گل و گیاه الی ماما

ظاهر گیاه

شکل این کاکتوس در نگاه اول همچون ستاره ای می باشد که ریپ های زیادی بر روی سطح آن است. برخی از ریپ ها بین ۴ تا ۷ عدد است. این کاکتوس آب را درون تنه خود که گوشتی است ذخیر می کند و همچون یک ستون رشد می کند.

شرایط نگهداری کاکتوس سن پدرو

نور

گیاه سن پدرو نسبت به دیگر انواع کاکتوس ها نیاز به نور بیشتری دارد. هرگز سن پدرو را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید و نیاز به نور فیلتر دار شده دارد. اگر گیاهتان زیر نور مستقیم وشدید خورشید قرار بگیرد شروع به رشد علفی میکند و به مرور باریک خواهد شد.

آبیاری

این گیاه را باید همیشه و بطور منظم آبیاری کنید. توجه به این نکته بسیار مهم است که بعد از هربار آبدهی خاک گیاه به عمق ۲ سانتی متر خشک شود و بعد به آن آب دهید. هرگز گیاه را بیش از حد آبیاری نکنید زیرا ریشه گیاه به آبیاری بیش از اندازه حساس می باشد. برای آنکه آبیاری بصورت مناسب انجام شود آب را به دور از ریشه ریخته تا ریشه پوسیده نشود.

خرید کاکتوس سن پدرو

خاک

خاک این کاکتوس باید همراه با زهکشی بالا و مناسب باشد. خاک گیاه باید سرشار از مواد مغذی باشد تا بتواند نیاز های آن را برطرف کند.

دما

مناسب ترین دما برای رشد این کاکتوس زیبا دمایی بین ۲۵ تا ۴۵ درجه سانتی گراد می باشد. توجه داشته باشید که دمای محیط زیر ۱۰ درجه سانتی گراد نرسد.

روش تکثیر سن پدرو

یکی ازشرایط نگهداری کاکتوس سن پدرو روش تکثر آن می باشد. برای کاشت و تکثیر این گیاه باید از روش کاشت بذر استفاده کرد. اما بهترین راه برای تکثیر این گیاه پاجوش آن می باشد. پاجوش را از گیاه اصلی جدا کنید و محل بریده شده را با استفاده از قارچ کش و یا الکل ضدعفونی کنید.
بعد از جدا کردن قلمه آن را داخل خاک زهکشی شده قرار می دهیم و در محیطی با مکان روشن و بدور از نور مستقیم خورشید قرار میدهیم.

تعویض گلدان

زمانی که گیاه به اندازه کافی رشد کند و فضای کافی برای ریشه های آن موجود نباشد بایستی گلدان آن را تغییر داده و به محیط بزرگتری انتقال دهید. حدودا هر یکسال یکبار می توانید گلدان آن را تغییر دهید.

معرفی کاکتوس سن پدرو - فروشگاه گل و گیاه الی ماما

خرید انواع کاکتوس

جمع بندی

همه آنچه که برای رشد، پرورش و نگهداری کاکتوس سن پدرو لازم بود در این مقاله برای شمل همراهان گرامی بیان کردیم. چنانچه درباره شرایط نگهداری کاکتوس سن پدرو و روش تکثیر آن سوالی دارید می توانید در بخش دیدگاه شما با کارشناسان فروشگاه گل و گیاه الی ماما در میان بگذراید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما عزیزان را خواهند داد.

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

آیا در فروشگاه آنلاین گل و گیاه الی ماما ارسال گل به ایران از سراسر دنیا امکان پذیر است؟

له Elimama بستری فراهم کرده است که تمام شهروندان مقیم خارج از کشور به آسانی بتوانند برای عزیزانشان گل آپارتمانی ارزان و با کیفیت ارسال کنند.

آیا ارسال گل آپارتمانی در الی ماما ضمانت بازگشت دارد؟

له در صورت تایید کارشناس مربوطه و وجود اشکال از سمت ما، محصول تحویل گرفته خواهد شد و وجه شما بازگشت داده میشود.

یا ارسال بین المللی گل آپارتمانی نیز در الی ماما امکان دارد؟

این مجموعه در صدد فراهم آوردن بستری برای ارسال انواع گیاه آپارتمانی به اکثر کشورهای جهان است، که اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا امکان خرید گل آپارتمانی ارزان نیز در الی ماما وجود دارد؟

بله به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی این وبسایت بخشی با نام فروش گل های آپارتمانی ارزان قیمت دارد که مجموعه ای از زیباترین و در عین حال ارزان ترین گیاهان آپارتمانی است.

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *