شرایط نگهداری کروتون

معرفی گیاه کروتون- کروتون پرتقالی

مقدمه

شرایط نگهداری کروتون موضوع بحث امروز ما می باشد. کروتون ها گیاهانی گرمسیر با برگ های روشن و رنگی هستند. آب و هوای مناسب برای رشد این گیاه هوای مرطوب و گرم است. بطور کلی رشد این گیاه در فضای باز بهتر انجام میگیرد. رشد کروتون ها در داخل آپارتمان می تواند مشکل باشد زیرا این گیاه دوست ندارد جابه جا شود و نیاز به شرایط ویژه ای از آب، نور، دما و رطوبت دارد.

گیاه کروتون از زیباترین و خوش رنگ ترین گیاهان آپارتمانی است. دارای رنگ های زرد، نارنجی، و قرمز می باشد. نگهداری این گیاه داخل منزل حال و هوای تازه ای به محیط خانه شما خواهد بخشید. از جمله گیاهان محبوب تلقی میگردد که طرفداران زیادی دارد. همراه ما باشید تا شمارا با شرایط نگهداری کروتون آشنا کنیم:

شرایط نگهداری

نور

همانطور که گفته شد گیاهای است با رنگ های متفاوت و خوش رنگ که نیاز به جذب نور غیر مستقیم خورشید دارد. در واقع کمبود نور سبب از بین رفتن زیبایی برگ ها و کمرنگ تر شدن آنها می شود. ریزش برگ ها از دیگر عوامل کمبود نور خورشید است. نور مستقیم خورشید نیز به گیاهتان آسیب خواهد رساند و سبب پژمرده شدن گیاه خواهد شد. قرار دادن این گیاه در کنار پنجره های جنوبی محیط ایده آلی برای گیاه کروتون خواهد بود. میزان نور دریافتی تاثیر بسزایی در رنگ گلبرگ های گیاه خواهد داشت.

دما

کروتون خواهان دمای گرم می باشد. در دمای ۱۷ تا ۲۳ درجه سانتی گراد به خوبی رشد خواهد کرد. از قرار دادن گیاهتان در برابر وسایل گرمایشی اکیدا خودداری کنید. تغییرات دمایی سبب از بین رفتن گیاه و آسیب زدن به آن خواهد شد. هیچ گاه گیاه کروتون را در زیر دمای ۱۲ درجه سانتی گراد قرار ندهید زیرا سبب قهوه ای شدن برگ ها خواهد شد.

آبیاری

می توان گفت گیاه کروتون خواستار خاک مرطوب می باشد و بهتر است قبل آبیاری مقداری خاک خشک شده باشد. این‌گیاه نسب به آبیاری زیاد حساس است و در صورتی که ریشه های آن بیش از اندازه در آب بمانند دچار پوسیدگی و از بین رفتن گیاه خواهند شد. بهتر است برای آبیاری از آب جوشیده یا بدون املاح و کلر استفاده کنید. آبیاری کروتون را با شرایط دمایی بسنجید و متناسب با سرمای هوا مقدار آب دهی را کاهش دهید.

رطوبت

از جمله شرایط نگهداری کروتون توجه به میزان رطوبت آن می باشد. رطوبت بین ۷۰ تا ۹۰ درجه برای گیاه مناسب خواهد بود. اگر گیاهاتان علائمی مانند بیحال شدن و ریزش برگ ها را داشت بایستی سریعا رطوبت آن را افزایش دهید.

کوددهی

در فصول رشد می توانید از کودهای سه بیست استفاده کنید. بهترین زمان برای کوددهی هر هفته دوبار از اول فروردین تا آخر شهریور ماه می باشد.

خاک

بهترین خاک برای گیاهتان؛ خاکی سبک و مختلط با زهکشی بالا می باشد.

تعویض گلدان

این گیاه نیازی به تعویض سالیانه گلدان ندارد و در صورتی که ریشه های گیاه از ته گلدان بیرون زد می توانید گلدان را تعویض نمایید. اگر امکان تعویض گلدان نیست خاک سطحی آن را خارح کنید.

آشنایی با انواع کروتون

کروتوت رشته ای

برگ های نازک، کشیده و باریک ظاهر این گیاه را تشکیل میدهد. این گیاه می تواند تا ۹۰ الی ۱۲۰ سانتی متر قده بکشد. خواهان نور غیر مستقیم خورشید است و دوست دارد در رطوبت بالا زندگی کند.

کروتون رشته ای - فروش گل و گیاه elimama

کروتون زرد یخی

ظاهر گیاه دارای شاخ و برگ های سبز روشن به همراه زرد می باشد که جذابیت بسیار بالایی دارد. ارتفاع این گل به ۹۰ الی ۱۲۰ سانتب متر نیز می رسد.

کروتون زرد یخی - فروشگاه الی ماما

 

خرید کروتون

کروتون قطره طلا

بدون شک زیباترین نوع کروتون قطره طلا می باشد. این گیاه دارای برگ هایی به رنگ سبز روشن با لکه های طلایی است. که با نگهداری داخل خانه جذابیت محیط را دو چندان خواهد کرد.

کروتون قطره طلا - فروش گل و گیاه الی ماما

کروتون موزی

دارای برگ های سبز نیزه ای شکل با رنگ زرد موزی. این گیاه نیاز به سایه جزئی با نور روشن و آبیاری متوسط است که به خوبی رشد می‌کند.

کروتون موزی - فروش گل و گیاه الی ماما

کروتون پا مرغی

دارای برگ های سه لبه که در رنگ های قرمز، نارنجی، سبز و زرد موجود می باشد. این گیاه مقاومت بالایی دارد و در خاکی سبک با زهکشی بالا به خوبی رشد خواهد کرد.

کروتون پنجه مرغی - فروش گل و گیاه elimama

آفات و مشکلات

قهوه ای شدن برگ ها

کم آبی یک مساله رایج برای کروتون ها است که اکثرا با آن درگیر می باشند و اگر به اندازه کافی آب نگیرند، برگ هایش می ریزانند. برگ های ریخته با نوک قهوه ای و خشکی کلی را بررسی کرده و پس این به گیاه آب بیشتری دهید و شروع به بخار دادن به برگ ها به دفعات بیشتری برای اصلاح مشکل بکنید.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

پژمرده شدن

اگر چه کروتون عاشق خاک مرطوب می باشند. اما ممکن است بیش از حد به آن ها آب داده باشد. برگ های پلاسیده نشانه آبگرفتگی بیش از حد هستند و می توانید با قطع کردن تکه ای از این قسمت ها،  آن را اصلاح کنید. تنها به آن ها زمانی آب دهید که 1 سانت از خاک خشک شده باشد و هرگز اجازه ندهید کروتون در خاک خیس بماند.

همیشه یک گلدان را با سوراخ های زهکش خوب برای جلوگیری از پر آبی انتخاب کنید.

اگر گیاه شروع به ریزش برگ های خود کرده که به خاطر کم آبی نیست، ببینید آیا نوک برگ ها قهوه ای هستند یا خیر و نشانه این است که گیاه در معرض و یا جریان هوای سرد قرار دارد . گیاه را به مکان گرم تری منتقل کنید یا از پنکه، و دیگر منابع جریان هوا دور کنید.

جمع بندی

با شرایط نگهداری کروتون به خوبی آشنا شدید. ما سعی کردیم تمامی نکات مورد نظر برای نگهداری این گیاه را با شما در میان بگذاریم و در صورت انحام شاهد زیبایی و طراوت گیاهتان در منزل خواهید بود. چنانچه س.الی درباره شرایط نگهداری کروتون دارید می توانید با کارشناسان فروشگاه گل و گیاه الی ماما دربخش دیدگاه شما میان بگذارید.

دمای مناسب برای رشد کروتون چقدر است؟

دمای ۱۷ تا ۲۳ درجه سانتی گراد به خوبی رشد خواهد کرد

مناسب ترین کود برای گل کروتون؟

سه بیست محلول در آب

خاک مناسب برای کروتون؟

گیاه کروتون خواستار خاک مرطوب می باشد

زطوبت مناسب برای گیاه کروتون؟

رطوبت بین ۷۰ تا ۹۰ درجه

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه برای “شرایط نگهداری کروتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *