8 ترفند برای داشتن یک ساکولنت غول آسا و بزرگ سایز!

ساکولنت بزرگ و غول آسا- الی ماما

مقدمه

در پست های قبلی که مجموعه فروشگاه انلاین گل و گیاه الیماما ارائه داد ساکولنت ها و تفاوت آن ها را با کاکتوس ها معرفی کردیم. ساکولنت ها گیاهان بسیار زیبایی هستند که صدها گونه تنوع دارند و برخلاف کاکتوس ها فاقد تیغ هستند. همین امر بر محبوبیت آن در بین علاقمندن گل و گیاه افزوده است. در این پست قصد داریم 8 ترفند برای پرورش یک ساکولنت بزرگ و غول آسا به شما آموزش دهیم. پس تا آخر این مقاله با ما باشید:

انواع ساکولنت - فروش گل و گیاه الی ماما

  1. به سراغ تنوع مناسب بروید

بهترین راه برای اطمینان از اینکه ساکولنت‌های شما بزرگ می‌شوند، انتخاب گونه‌ای است که به طور طبیعی بزرگ می‌شود، زیرا، برای مثال، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که هاورتیای فسیاتا haworthia fasciata نهایت شکل بزرگی داشته باشد. برخی از بهترین‌هایی که می‌توانید به یک ساکولنت بزرگ و غول آسا تبدیل کنید عبارتند از: آدنیوم، آئونیوم، یوفوربیاس، کالانکوئز، همراه با برخی از گونه‌های اچوریا.

  1. ساکولنت هایی را انتخاب کنید که به راحتی رشد می کنند

انتخاب گونه هایی که به راحتی رشد می کنند تضمین می کند که عمر طولانی خواهند داشت و بدون هیچ مشکلی به نمونه های بزرگتر تبدیل می شوند.

برخی از انواع ساکولنت هایی که سریع و راحت رشد میکنند عبارتند از Agave، Echeveria، Aeonium، Aloe، Crassula، Faucaria، Haworthia، Kalanchoe و Sansevieria.

  1. انتخاب گلدان مناسب

کلید رشد یک ساکولنت بزرگ و غول آسا این است که آنها را در گلدانی نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک نگه دارید. این را بدانید کاشت آنها در یک گلدان بیش از حد بزرگ باعث رشد بزرگتر و سریعتر آنها نمی شود.

اگر از گلدان بزرگتر استفاده کنید، باعث آبیاری بیش از حد می شود و گلدان کوچکتر از رشد ریشه جلوگیری می کند و رشد گیاه را کاهش می دهد. همچنین ساکولنت ها را مجبور می کند که جوانه های بیشتری تولید کنند.

این یک قانون کلی است – اگر عرض گیاه شما 10 سانت است، ظرفی با قطر 12 تا 15 سانتیمتر برای آن مناسب خواهد بود. استفاده از گلدان با اندازه مناسب فضای کافی را برای رشد سالم گیاهان بدون ازدحام ریشه فراهم می کند.

انواع ساکولنت - فروش گل و گیاه الی ماما

  1. آنها را در نقطه سمت راست قرار دهید

نقطه صحیح نیز نقش مهمی در دستیابی به ساکولنت غول آسا و بزرگ دارد. بیشتر انواع ساکولنت ترکیبی از نور غیر مستقیم روشن و آفتاب مستقیم را برای چند ساعت در روز برای رشد خوب ترجیح می دهند.

لازم است در مورد نوع رشد و نیاز هر ساکولنت بدانید. به عنوان مثال، اچوریا به 4-5 ساعت آفتاب در روز نیاز دارد.

در حالی که ساکولنت ها را در گلدان پرورش می دهید، منطقه ای که آفتاب صبح و سایه بعدازظهر را دریافت می کند عالی خواهد بود.

همچنین به خاطر داشته باشید که بیشتر ساکولنت ها به سرما مقاوم نیستند، بنابراین اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، گیاهان را در زمستان به داخل خانه ببرید.

  1. تعدادی از ساکولنت ها را در زمین بکارید

در مناطق سردسیر با یخبندان های همیشگی، رشد ساکولنت ها در زمین ایده خوبی نیست زیرا اکثر آنها به سرما مقاوم نیستند و ممکن است بمیرند.

اما در آب و هوای معتدل، ساکولنت ها می توانند از فضای موجود در هنگام تکثیر روی زمین بهره ببرند – آنها کاملا بزرگ و زیبا می شوند.

  1. هوشمندانه گیاه را تغذیه کنید

ساکولنت غول آسا - فروش گل و گیاه الی ماما

بهتر است در فصل رشد، یک بار در 14 تا 20 روز، با یک کود مایع متعادل، اما در مقدار کم رقیق شده تا 1/4 قدرت توصیه شده، تغذیه شوند، درست مانند کاری که تولیدکنندگان تجاری این گیاهان انجام می دهند.

هنگامی که دمای روز بالای 60 فارنهایت (15 درجه سانتیگراد) باقی می ماند، گیاهان را کود دهید.

سایر عوامل مهم که بر تولید ساکولنت بزرگ و غول آسا تأثیر می گذارد:

به برگ‌های ساکولنت‌ها توجه کنید – اگر آنها بیش از حد نرم شده اند، نشان‌دهنده آبیاری بیش از حد است. همچنین، هر از گاهی برگ های مرده، آسیب دیده و قدیمی را جدا کنید.

اکثر ساکولنت ها در محدوده دمایی بین 50 تا 90 درجه فارنهایت (10 تا 32 درجه سانتیگراد) عملکرد خوبی دارند. برای تقویت رشد مناسب، ساکولنت ها را از تغییرات و نوسانات ناگهانی دما محافظت کنید.

بهتر است حداقل هر 2 سال یک بار محیط رشد را تغییر دهید.

جمع بندی

امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. اگر از علاقمندان ساکولنت ها هستید و دوستدارید ساکولنتی با اندازه بسیار بزرگ داشته باشید حتما از ترفندهای ارائه شده استفاده کنید. در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید از طریق پایین این پست با ما در ارتباط باشید:

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *