نگهداری از کاکتوس آستروفیتوم یا ستاره ای

معرفی کاکتوس آستروفیتوم | الی ماما

مقدمه

شرایط نگهداری کاکتوس آستروفیتوم موضوع مقاله امروز ما است. کاکتوس ستاره ای در ارتفاعات کم به صورت پراکنده رخ می دهد، بوته های خار باز و مراتع در آب و هوای گرم معتدل و نیمه گرمسیری استپی در ایالات متحده و در درختچه خار خشک و داغ در مکزیک یافت می شود. استان زیستی تاماولیپان که شامل تگزاس جنوبی و مکزیک است. گونه آستروفیتوم توسط کهور و علف های پراکنده در خاک های شنی و گونه های خار در خاک ها آتش سوزی علفزارها را کاهش داده است. کاکتوس ستاره ای گاهی اوقات در فضای باز یافت می شوند، کاکتوس ستاره ای را می توان در حال رشد روی سنگریزه یافت. کاکتوس ستاره ای ممکن است محدوده بزرگتری داشته باشد یک گزارش از کاکتوس ستاره ای در آن وجود داشته است که در خاک های کاتارینا قرار دارد.

گونه های کاکتوس آستروفیتوم معمولاً به صورت جداگانه با شاخه های سبز کروی تا ستونی رشد می کنند و ارتفاع آنها به 1.5 متر می رسد. شاخساره ها اغلب به صورت متراکم با دسته های سفید ریز مو پوشیده می شوند.

معرفی کاکتوس آستروفیتوم | الی ماما

ظاهر کاکتوس آستروفیتوم

گلهای قیفی شکل و درشت کاکتوس آستروفیتوم زرد یا زرد یا قرمز است. آنها در بالای شاخه ها ظاهر می شوند و در طول روز باز می شوند. این کاکتوس با فلس های نوک تیز پوشیده شده است. دانه های کلاهکی شکل تا 2.5 میلی متر قطر دارند و پوشش دانه سیاه مایل به قهوه ای تقریباً صاف است.

تولید مثل از طریق تلاقی جنسی از طریق گرده افشانی متقابل انجام می شود. کاکتوس ستاره ای پس از چند سال به بلوغ جنسی می رسند، زمانی که قطر آنها به 2 تا 3 سانتی متر رسید. گلها از مارس تا ژوئن (فصل تابستان در زیستگاه بومی آن) تولید می شوند و میوه دهی از آوریل تا ژوئن اتفاق می افتد. گرده افشان اولیه زنبورهای با اندازه متوسط ​​تا بزرگ با یک گونه هستند که موثرترین آنهاست.

کاکتوس آستروفیتوم از دهه 1840 مانند سایر اعضای جنس خود و علیرغم نادر بودن آن در طبیعت، به عنوان یک گیاه آپارتمانی رشد کرده است. این گیاه به آسانی از بذر تکثیر می‌شود بنابراین بیشتر گیاهانی که در نهالستان‌ها دیده می‌شوند، بذری هستند. محبوبیت این گونه در بین کلکسیونرها و علاقه مندان باعث شده است که تعدادی از ارقام این گیاه تکثیر شود. یکی از این ارقام «سوپر کابوتو» است، واریته‌ای که به‌صورت کلونی تکثیر می‌شود که تریکوم‌های بزرگ آن به صورت لکه‌های متراکم، در یک الگوی چشمگیر چیده شده‌اند.

گیاهان کاکتوس ستاره ای همچنین به عنوان کاکتوس خارپشت دریایی، کاکتوس دلار شنی ستاره ای شناخته می شوند.

رنگ کاکتوس آستروفیتوم سبز تا قهوه ای مایل به خاکستری است و پوشیده از نقاط سفید ریز است که در روی برآمدگی ها نمایان میشوند. این گیاه در ماه مارس تا مه با گل های زرد 3 اینچی (7.6 سانتی متری) که دارای مرکز نارنجی هستند، نمودار میشود . این میوه ها در اواخر بهار ممکن است خاکستری، صورتی یا قرمز و پوشیده از موهای پشمی باشند.

کاکتوس آستروفیتوم را کنار آفتاب نگهداری کنید. اگر بذر گیاه موجود باشد، برای تکثیر کاکتوس از بذرها در خاک شنی استفاده کنید. خاک را تا زمان جوانه زدن مرطوب نگه دارید و سپس آنها را به مکانی آفتابی که در برابر آفتاب ظهر محافظت شده است منتقل کنید.

معرفی کاکتوس آستروفیتوم | الی ماما

 

خرید کاکتوس

شرایط نگهداری

هر فرد تازه کاری میتواند از کاکتوس آسترفیتوم به عنوان گیاه آپارتمانی نگهداری کند. آنها برای رشد به نگهداری خاصی نیاز ندارند، البته گیاه کاکتوس ستاره ای گاهی اوقات به آب نیاز دارد. این گیاه در صورت کم آبی و نیاز شدید به آب صاف و قهوه ای خواهد شد.

کاکتوس آستروفیتوم را بعد از خرید در مخلوط خاک گلدان و شن به طور مساوی قرار دهید. گلدان گیاه باید دارای زهکشی کامل و بدون لعاب باشد تا رطوبت اضافی به راحتی تبخیر شود. فروردین تا اردیبهشت بهترین زمان برای گلدان زنی مجدد کاکتوس آستروفیتوم است. البته گیاهان دوست دارند در یک گلدان ثابت نگهداری شوند بنابراین زیاد هم نیازی به این کار نیست!. هنگام مراقبت از کاکتوس ستاره ای از تی تا شهریور به گیاه کود دهی کنید. مقدار آبی که در ماه های خواب زمستانی می دهید را کاهش دهید. پوسیدگی ریشه، دلمه و شپشک آرد آلود شکارچی اصلی کاکتوس ستاره ای هستند. مراقب علائم آنها باشید و در صورت مشاهده فوراً گیاه را درمان کنید.

جمع بندی

شرایط نگهداری کاکتوس آستروفیتوم، برای شما همراه هان گرامی فروشگاه گل و گیاه الی ماما توضیح داده شد. سعی کردیم اطلاعات جامع و کاملی پیرامون این کاکتوس بیان کنیم. چنانچه درباره شرایط نگهداری کاکتوس آستروفیتوم سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما در بخش دیدگاه شما درمیان بگذراید.

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

 

آیا در فروشگاه آنلاین گل و گیاه الی ماما ارسال گل به ایران از سراسر دنیا امکان پذیر است؟

له Elimama بستری فراهم کرده است که تمام شهروندان مقیم خارج از کشور به آسانی بتوانند برای عزیزانشان گل آپارتمانی ارزان و با کیفیت ارسال کنند.

آیا ارسال گل آپارتمانی در الی ماما ضمانت بازگشت دارد؟

له در صورت تایید کارشناس مربوطه و وجود اشکال از سمت ما، محصول تحویل گرفته خواهد شد و وجه شما بازگشت داده میشود.

یا ارسال بین المللی گل آپارتمانی نیز در الی ماما امکان دارد؟

این مجموعه در صدد فراهم آوردن بستری برای ارسال انواع گیاه آپارتمانی به اکثر کشورهای جهان است، که اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا امکان خرید گل آپارتمانی ارزان نیز در الی ماما وجود دارد؟

بله به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی این وبسایت بخشی با نام فروش گل های آپارتمانی ارزان قیمت دارد که مجموعه ای از زیباترین و در عین حال ارزان ترین گیاهان آپارتمانی است.

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *