چگونه گل کاغذی را در خانه نگهداری کنیم؟

چطور از گل کاغذی در خانه نگهداری کنم

مقدمه

گل کاغذی گیاهی بسیار زیباست که نام علمی آن Bougainvillea است.

گل کاغذی گیاه آپارتمانی معمولی نیست – در حالت طبیعی خود، یک گیاه رونده و درختچه گسترده با خارهای مهیب است که اغلب در نمای بیرونی ساختمان ها یا در باغ هایی در آب و هوای نیمه گرمسیری تا گرمسیری یافت می شود. . کاغذی یا بوگنویل که بومی آمریکای جنوبی است، به افتخار لویی آنتوان دو بوگنویل، ملوان و کاشف در اواخر دهه 1700 نامگذاری شد. بهترین نوع گل کاغذی که در بهار کاشته می شود، رشد سریعی دارد و اغلب بیش از یک متر در سال به طول آن اضافه میشود. این گیاه به خاطر شاخ و برگ سبز و رنگ های صورتی، بنفش و نارنجی تندش که اکثر مردم تصور می کنند گل های این گیاه هستند، شناخته شده است – در حالیکه ، آنها در واقع گلبرگ مانندی هستند که شکوفه های واقعی بوگنویل را که معمولا جوانه های کوچک سفید یا زرد هستند، پنهان می کنند.

Bougainvilleaنام گیاهشناسی
بوگنویل، بوگنویل کوچکتر، گل کاغذینام های رایج
درختچه چند سالهنوع گیاه
15–40 فوت ارتفاع، 15–40 فوت عرض (در فضای باز)؛ ارتفاع ۲ تا ۶ فوت، عرض ۱ تا ۳ فوت (داخل خانه)اندازه بالغ
نیاز به نور کامل داردنیاز نوری
مرطوب و نه غرقابینوع خاک
اسیدیPH خاک
بهار، پاییز، تابستانزمان شکوفه دهی
صورتی، بنفش، زرد، قرمزرنگ گل
آمریکای جنوبیبومی
تا حدی برای حیوانات خانگی سمی استسمیت

مراقبت از گل کاغذی

علیرغم ماهیت نمایشی آن، گل کاغذی گیاهی با نگهداری طولانی مدت نیست. درختچه رونده معمولاً سه بار در سال پس از استقرار شکوفا می شود. اغلب به خواب می رود و در ماه های سردتر زمستان، برگ ها، برگ ها و گل های خود را از دست می دهد. در محیط‌های گرمسیری یا نیمه گرمسیری به بهترین وجه رشد می‌کند و بنابراین به آب و نور خورشید زیادی نیاز دارد، چه در داخل خانه یا خارج از خانه کاشته شود.

چطور از گل کاغذی در خانه نگهداری کنم

هرس گل کاغذی

گل کاغذی باید کوتاه شود تا شکل خود را حفظ کند، اما هرس بیش از حد رشد جدید باعث کاهش رنگ شکوفه می شود. بهترین روش هرس در پاییز پس از اتمام فصل رشد است تا گیاه از رشد جدید فصل بعد شکوفا شود.

نور گل کاغذی

گیاهان کاغذی عاشق نور خورشید هستند و برای رشد نیاز به قرار گرفتن در معرض نور کامل روزانه دارند. به همین دلیل، بسیاری از پرورش دهندگان کاغذی گلدان خود را در طول ماه های تابستان به خارج از منزل منتقل می کنند تا از دریافت اشعه کافی اطمینان حاصل کنند. در طول ماه های زمستان (یا اگر می خواهید گیاه خود را به طور تمام وقت در داخل خانه نگه دارید)، یک نقطه آفتابی در نزدیکی یک پنجره بزرگ انتخاب کنید و در نظر بگیرید که گیاه خود را در طول روز بچرخانید تا نور کافی به آن برسد. نکته مهم دیگر: پر رنگی یا کمرنگی بوگنویل به میزان نور خورشید بستگی دارد – نور بیشتر برابر با رنگ های روشن تر است.

خاک

گیاهان گل کاغذی در یک مخلوط گلدانی مرطوب اما با زهکشی خوب که کمی اسیدی است (pH بین سطح 5.5 تا 6.0) رشد خوبی می کنند. مخلوط خود را با کمپوست پر کنید تا از خاک غنی و مغذی اطمینان حاصل کنید و گلدانی را انتخاب کنید که حداقل یک سوراخ زهکشی در پایه داشته باشد تا خطر پوسیدگی ریشه کاهش یابد.

آب

گیاه خود را در طول ماه های بهار، تابستان و پاییز به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید و در زمستان تقریباً خشک نگه دارید (گل کاغذی در شرایط زمستانی خشک تر گل می دهد). کاغذی خود را تا حد اشباع آبیاری کنید، سپس قبل از آبیاری مجدد اجازه دهید حدود 3 سانتیمتر از خاک خشک شود. آب بیش از حد می تواند منجر به رشد بیش از حد سبز و در نهایت پوسیدگی ریشه شود و گیاه را پژمرده میکند.

دما و رطوبت

گل کاغذی گیاهی نسبتاً مقاوم است و قادر به تحمل طیف وسیعی از دماها، از اوج گرمسیری 25 درجه سانتیگرادو بالاتر، تا 405 درجه فارنهایت است. همانطور که گفته شد، برای اینکه گل کاغذی شما واقعاً در داخل خانه رشد کند، دمای آن را در حدود 15 تا 20 درجه سانتیگراد حفظ کنید. با توجه به منشأ گرمسیری آن، رطوبت نیز برای رشد گل کاغذی مفید است – پاشیدن آب به گیاه ضروری نیست، اما اگر خانه شما خشک است، یک دستگاه مرطوب‌کننده کوچک در نزدیکی کاغذی می‌تواند کمک کند.

کود مناسب برای گل کاغذی

Bougainvillea برای ایجاد شکوفه در طول فصل به تغذیه زیادی نیاز دارد، به خصوص در داخل خانه (جایی که تقریباً همه گیاهان کمتر احتمال دارد به اندازه محیط بیرون شکوفا شوند). برای داشتن بهترین شانس در شکوفه دهی، گل کاغذی خود را هر هفت تا ده روز با استفاده از کود مایع ضعیف تغذیه کنید. کودهای مختلفی در بازار وجود دارد که به طور خاص برای بوگنویل طراحی شده است، اما یکی از آنها که برای سایر گیاهان گرمسیری مانند هیبیسکوس فرموله شده است نیز می تواند برای این گیاه کارساز باشد.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

گلدان و گلدان مجدد گل کاغذی

هنگام انتخاب محیطی برای کشت کاغذی، همیشه اندازه ای بزرگتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید انتخاب کنید. گل کاغذی به سرعت گسترش می یابد و در محیط های مناسب به سرعت به درختان کوچک یا درختچه های بزرگ با ارتفاع چند متر تبدیل می شود. برای اینکه همه چیز را در گلدان ها قابل کنترل نگه دارید، رشد گیاه را با گلدان مجدد سالانه و هرس ریشه در بهار کنترل کنید. هنگامی که گیاه به اندازه کافی بزرگ شد، هر دو سال یک بار آن را مجدداً گلدان بزنید و بکارید.

چطور از گل کاغذی در خانه نگهداری کنم

آفات و بیماری های رایج گل کاغذی

بوگنویل در خارج از منزل آفات کمی دارد که مهم ترین آنها کاترپیلار بوگنویل است . این آفت از برگ های گیاه تغذیه می کند. با این حال، زمانی که در داخل خانه هستید، ممکن است بخواهید مراقب شپشک‌های آردآلود، یک آفت رایج در داخل خانه باشید. شپشک‌های آرد آلود اغلب روی ساقه‌ها و برگ‌های گیاه ظاهر می‌شوند، که با توده‌های سفید و تیره‌ای که در کنار هم ایجاد می‌کنند قابل شناسایی هستند. شپشک‌های آرد آلود از رشد جدید تغذیه می‌کنند و در نهایت به برگ‌ها آسیب می‌زنند و باعث زرد شدن و مرگ آن‌ها می‌شوند. برای خلاص شدن از شر شپش‌های آردآلود، هر هفته گیاه را با روغن چریش درمان کنید تا زمانی که از بین بروند.

جمع بندی

در این مقاله Elimama تلاش کرد افقی از نگهداری و پروش گل کاغذی، شرایط لازم برای شکوفه دهی گیاه در خانه و مبارزه با بیماری ها و آفات این گیاه را بشما ارائه دهد. امید است این مطالب برای عزیزان همراه الی ماما مفید بوده باشد. سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *