دراسنا کامپکت را بیشتر بشناسید!

معرفی دراسنا کامپکت الی ماما

مقدمه

همه چیز درباره دراسنا کامپکت، این گیاه ظاهری با برگ های داز و باریک دارد. از جمله گیاهان همیشه سبز بوده که حتی در فصل زمستان هم سرسبز است. بیش از 40 نوع گونه مختلف دارد که در فروشگاه گل و گیاه الی ماما درباره این گیاه مفصل توضیح میدهم:

شرایط نگهداری

نور

دراسنا کامپکت در برابر  نور کم خورشید بسیاز مقاوم است و جزء گیاهان آمارتمانی مقاوم است. توجه داشته باشید هرگز گیاهتان را در معرض نور شدید خورشید قرار ندهید. اگر سر برگ ها دچار سوختگی و یا قهوه ای شدن شده بود باید مکان گلدان خود را تغییر داده و آن را به دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. نور فیلتر داره شده برای دراسنا کامپکت مناسب می باشد.

آبیاری

فقط در صورتی خاک گیاهتان را مرطوب کنید که خاک آن کاملا خشک شده باشد. بهتر است از آب لوله کشی برای گیاه استفاده نکنید. آب بهتر است جوشیده باشد. آبدهی با آب معدنی نیز برای خاک ریشه گیاه مفید خواهد بود.

خاک

بهتر است برای ترکیب خاک دراسنا از پیت استفاده نکنید و در صورت نیاز مقدار آن بسیار کم باشد. پیت ماس برای گیاه زیاد مناسب نیست و سوختگی برگ ها را به دنبال خواهد داشت. همچنین استفاده از خاکبرگ نیز پیشنهاد نمیشود زیرا سبب زرد شدن برگ های گیاهتان خواهد شد.

کوددهی

استفاده از کود مناسب می تواند کمک بسیاری به رشد دراسنا کامپکت کند. کود ها بهترین منابع برای رشد و تغذیه گیاه خواهند بود. کود گرین اگر بصورت رقیق استفاده شود به مقدار یک قاشق در ماه برای گیاه کافی و مناسب است.

رطوبت

رطوبت محیط حدودا بایستی بین ۴۰ الی ۵۰ درصد باشد. اگر در آب و هوای گرم و خشک زندگی میکنید یک ظرف آب در زیر‌گیاه گذاشته بطوری که با گیاه تماسی پیدا نکند. تیره شدن سطح برگ می تواند حاکی از کمبود رطوبت مورد نیاز دراسنا کامپکت باشد.

دما

اگر دمای خانه برای شما مناسب باشد برای گیاهاتان نیز مناسب خواهد بود. بیش از حد هوای داخل اتاق را گرم نگه ندارید و بهتر است محیط خانه همیشه مقداری رطوبت را به همراه داشته باشد. گرم بودن محیط برای دراسنا کامپکت مضر بوده و سبب چروکیدگی یا قهوه ای شدن برگ آن خواهد شد.

 

خرید دراسنا کامپکت بهترین کیفیت

تکثیر

در ادامه همه چیز درباره گیاه دراسنا کامپکت برای تکثیر این گیاه ابتدا ساقه اش را به قطعاتی به طول مناسب برش داده و در خاک مناسبی که گفته شد قرار دهید. توجه داشته باشید بستر در نظر گرفته شده حتما مرطوب باشد. هر دوسال یکبار گلدان گیاهاتان را تغییر داده و در گلدانی با فضای بازتر قرار دهید.

هرس

اگر برگ گیاهتان دچار تیرگی یا سیاهی شده باشد با قیچی نواحی خراب شده را حذف کرده و با آب لیمو و یا اسید هیومیک در آبیاری استفاده نمایید. آبیاری بیش از حد معمول ترین دلیل برای زرد شدن برگ‌های دراسنا می باشد.

علت زرد شدن برگ ها

برای درک همه چیز درباره گیاه دراسنا کامپکت شناخت علت زرد شدن برگ های گیاه مهم است. در این حالت که برگ‌های دراسنا رنگ سبز خود را از دست داده ورنگ پریده خواهد شد. گیاه تحمل و توانش از دست میدهد و احساس پژمردگی میکند. به جای قد کشیدن، سرافکنده و رو به پایین شده و از وسط به سمت زمین خم میشود.

لکه های قهوه ای یا زرد در مرکز و لبه های برگ ایجاد شده که در نتیجه برگهای آن مرده و خشک میشوند. برگ‌های جوانتر دراسنا کمتر از برگ‌های مسن و پایین تحت تأثیر قرار میگیرند. اگه شما گیاه رو از گلدانتان در بیاورید، ریشه متورم، پژمرده و یا نرم شده که با لمس از هم متلاشی میشود. این اولین مرحله پوسیدگی ریشه است.

اگر در این مدت کاری انجام نشود، حتی ساقه های دراسنا هم نرم و شل میشوند. معمولاً این علائم در طی دو هفته تا یک ماه ایجاد خواهند شد.

توجه داشته باشید که نشانه اولیه، برگ روشن قهوه ای است این مشکل ربطی به آبیاری بیش از حد ندارد، به علت فلوراید و نمک در آب می باشد.

در این شرایط رطوبت را با انگشت بررسی کنید، باید ببینید خاک چه وضعیتی را دارا است. خاک مرطوب که بوی کپک زده یا بد میدهد کاملاً واضح است. گاهی اوقات چند سانتیمتر سطح خاک خوب به نظر میرسد اما زیرش بسیار مرطوب خواهد بود.

وقتی انگشت تان را میزنید، خاک احساس لزجی میکند. اگر از محلول گیاهی یا مواد ارگانیک استفاده کنید، در صورت داشتن آب اضافی مایل به سیاه خواهد شد (شاخه ها و چوبی که هرگز خشک نمیشوند به رنگ تیره تبدیل میشوند). در بعضی موارد، حتی میتوانید ببینید که گیاهان در این حالت، بخش پوسیده ریشه ها را از خاک بیرون میکشد.

جمع بندی

مهم ترین نکات درباره رشد و پرورش، تکثیر و بیماری های دراسنا کامپکت در این مقاله توسط کارشناسان فروشگاه آنلاین گیاهان آپارتمانی Elimama برای شما دوستداران و علاقمندان توضیح داده شد. امیدواریم این مقاله تا حد زیادی توانسته باشد پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشد. در صورتی که نیاز به توضیحات بیشتری داشتید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

 

شرایط دریافت مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *