ایده های طراحی منزل با ارکیده ها

ایده های چیدمان با ارکیده

مقدمه

ارکیده ها با آن رنگ های زیبا و ماهیت انرژی بخظ خود بهترین موارد برای تزئین محل کار و زندگی هستند! امروز به نحوه تزئین و مراقبت از گل ارکیده میپردازیم. امیدوارم با استفاده از این پست خانه خود را با این گل زیبای خیره کننده و معمولی زیبا کنید!

 اگر بتوانید تعدادی گل ارکیده با جوانه پیدا کنید آنها 4-6 هفته ای شکوفا می شوند. اگر صبور باشید، می توانند به شما در طی یک فصل شکوفه های جدید پاداش دهند!

در این پست یاد میگیرید که چطور منزل و محل زندگی خود را با ارکیده های زمستانی زیبا تزئین کنید.

طراحی منزل با ارکیده ها

حتما بعد از خواندن پست ایده های جدید و یا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید:

برای چیدمان با ارکیده فقط به چند چیز نیاز است…

ارکیده ها

گلدان

خزه

خرید ارکیده گلدانی ارسال روز

مونتاژ یک چیدمان ارکیده

طراحی منزل با ارکیده

پیدا کردن یک ظرف مناسب

یک ظرف زیبا پیدا کنید که ارکیده های شما را در خود جای دهد. من فکر می کنم قرار دادن چندین گل ارکیده در کنار هم جلوه بسیار زیبایی دارد!

ارکیده ها را در ظرف بچینید

ایده ما چند گل ارکیده سرسبز را برای قرار دادن در یک ظرف گالوانیزه است. گلدان و ارکیده‌ها با هم ترکیبی جالب را ایجاد می‌کنند که دوستداشتنی است!

برای چیدمان با ارکیده ها آن ها را طوری بچینید که شکوفه ها رو به رو باشند تا شکوفه ها به خوبی نمایش داده شوند! همیشه ارکیده ها را طوری بچینید که شکوفه ها رو به جلو باشند.

اگر چیدمان را می توان از همه طرف مشاهده کرد، رو به روی شکوفه ها قرار بگیرید و چک کنید که برخی از شکوفه ها در هر زاویه دیده شوند.

مهم است که ارکیده ها را در ظرف فشرده نکنید یا انباشته نکنید. ارکیده را طوری بچینید که در ظرف راحت باشند!

اضافه کردن خزه

وقتی گلدان های ارکیده در ظرف چیدید، خزه را اضافه کنید تا سطح ظرف را بپوشاند.

شاید باور نکنید ولی این یک قلم گلدان شما را متحول میکند!!

برای حفظ این ترتیب و شاداب جلوه دادن ، پس از اتمام شکوفه ها، ارکیده ها را جایگزین کنید!

اکنون، در اینجا چند چیز وجود دارد که باید بدانید تا آنها را شاد و سالم نگه دارید!

نحوه انتخاب گیاه مناسب

ارکیده ها گیاهان شکوفه دهنده ای هستند که در دکوراسیون منزل استفاده می شوند و فقط با کمی دقت به شما دوره های طولانی شکوفه دادن و برگ هایی براق را پاداش می دهند! شکوفه های ارکیده می تواند تا چند ماه تازه بماند. نوع نمایش داده شده در زیر، از جنس فالانوپسیس، دارای دوره های گلدهی طولانی است.

نشانه های یک ارکیده سالم

خرید یک گیاه سالم بهترین راه برای اطمینان از اینکه ارکیده شما زندگی طولانی و شادی در خانه شما خواهد داشت. ابتدا ریشه ها را بررسی کنید. به دنبال ریشه هایی باشید که به رنگ سفید یا سبز هستند و درشت و تازه هستند. ریشه های قهوه ای، لطیف یا خشک شده نشانه یک گیاه بیمار است. گیاهی با ریشه ضعیف را به سادگی کنار بگذار!

نگاه بعدی به برگ ها. آنها باید تازه و براق و به رنگ سبز روشن باشند. برگ های زرد یا برگ های سبز تیره یا سیاه نشانه کم آبیاری یا زیاد آبیاری است.

برای چیدمان با ارکیده نوعی را انتخاب کنید که شکوفه و چند جوانه دارد. اطمینان حاصل کنید که ساقه یا “سنبله” به اندازه کافی قوی است که وزن گل های زیبا را تحمل کند. اگر در حال کمانش است، آن ارکیده را هم رد کنید!

ارکیده را بو کنید!. اگر بوی گندیدگی می دهد باید کنار گذاشته شود!

نکات نگهداری ارکیده گلدانی

گلدان مناسب

ارکیده ها شایسته این هستند که در ظرفی قرار گیرند که شایسته زیبایی آنها باشد! یک ظرف زیبای نقره ای، یک گلدان سفالی سفید رنگ بهترین روشش برای نمایش گل های ارکیده هستند. ظرف بزرگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون شما سازگار باشد.

ارکیده تقریباً با هر نوع دکوری سازگار است!

سعی کنید ارکیده ها را از گلدان هایی که در آن می خرید بیرون نیاورید زیرا ریشه های آنها معمولاً به اندازه کافی به گلدان بسته نمی شوند که نیاز به گلدان مجدد داشته باشند. اگر گلدان ارکیده در گلدان بیرونی باشد باید حتما درآورده شود. مطمئن شوید گلدانی که ارکیده را در آن میگذارید دارای سوراخ های زهکشی زیادی باشد.

آبیاری

ارکیده Phalaenopsis باید هر 7-12 روز آبیاری شود و باید بین دو آبیاری خشک شود. سعی کنید از آب ریختن روی برگ ها اجتناب کنید. به ریشه و پوست آن آب دهید. با این حال، آنها دوست دارند با آب مه پاشی شوند، زیرا آنها بومی مناطق گرمسیری هستند.

یک چهارم فنجان آب تمام نیاز هر گیاه ارکیده است.

هفته ای یک بار 3 تکه یخ در پایه ارکیده ها قرار دهید!

ارکیده ها عاشق رطوبت هستند! پس جمع کردن آنها با هم باعث افزایش رطوبت در بین آنها می شود. فقط به یاد داشته باشید که بین آنها را شلوغ نکنید زیرا آنها نیز یک اتاق تنفس کوچک را دوست دارند!

خرید عمده ارکیده گلدانی

 

مناسب ترین آبیاری برای گل ارکیده چقدر است؟

در حد مرطوب شدن آبیاری زیاد باعث قارچ و بیماری میشود.

مناسب ترین نور برای نگهداری گل ارکیده چقدر است؟

نگهداری گل ارکیده در اتاق روشن و به دور از نور مستقیم توصیه میشود.

مناسب ترین دما برای افزایش عمر گل ارکیده چقدر است؟

دمای بین 20 تا 25 درجه

آیا فروش عمده گل ارکیده نیز در فروشگاه الی ماما انجام میشود؟

بله در حال حاضر فروش عمده گل ارکیده در رنگ های مختلف در این فروشگاه انجام میپذیرد.

 

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *