مهم ترین تفاوت گل لیلیوم و اورینتال

گل لیلیوم اورینتال

نام دیگر این گل نیف می باشد‌ و در واقع جزء پرطرفدار ترین گل ها نزد مردم و گل فروشی ها می باشد. از گل اورینتال برای تزئین دسته گل ماشین عروس، و جلسه خواستگاری استفاده می کنند. رنگ های متفاوتی در طیف سفید، ارغوانی، زرد، لیمویی، کرم، ابلق دارد. و در این رنگ ها به فروش می رسد. به صراحت می توان گفت که گیاهان اورینتال انتخاب ایده آلی برای پرورش به عنوان گل مخصوص آپارتمان ها هستند. می توانید با متناوب سازی کشت بهاره پیاز هایی را که در سردخانه نگهداری شده اند و یا با انتخاب ترکیبی از گونه های آسیایی و شرقی، زمان گلدهی را دستکاری کنید. فروشگاه گل و گیاه الی ماما سعی دارد مهم ترین نکات درباره این گیاه را بیان کند باما همراه شوید:

تاریخچه

اورینتال یکی از گل های شاخص و سرشناس خانواده لیلیوم محسوب می شود. که دارای گل های درشت و معطر با ساقه های ضخیم است. در واقع این گیاه در زمره گیاهان لوکس و تشریفاتی محسوب می شود. گیاهی از خطه آسیا می باشد. در تمام نقاط مخصوصا در مناطق گرمسیری یافت می شود‌.

تفاوت میان لیلیوم و اورینتال

اولین تفاوتی که میان این دوگل بنظر می رسد تمایز در نوک برگ هایشان است. نوک برگ های اورینتال کمی تیزتر می باشد‌.

تعداد گل های اورینتال نیز در هرشاخه پرپشت تر و زیاد تر است.

عطر معطر اورینتال نسبابت به لیلیوم می باشد.

نکته جالب درباره اورینتال این است که هرچه غنچه آن باز تر باشد، قیمت هر شاخه از آن گران خواهد بود. در واقع غنچه های اورینتال دیر باز می شود اما طول عمر بیشتری دارد.

شرایط نگهداری

این گیاه نیاز به ۶ الی ۸ ساعت نور خورشید دارد. اگر نود کافی به گیاه نرسد. بوته ها بلند خواهند شد و گل دهی صورت نخواهد گرفت. آسیب دیگری که به گیاه میزند زرد شدن برگ های پایینی گیاه خواهد بود.

آب

در فصول رشد این گیاه به آب زیادی نیاز دارد و هد چقدر آب در خاک آن جریان داشته باشد برایش مفید خواهد بود. حتما از خیس کردن خود گل ها خودداری کنید. فقط به ریشه گیاه آب دهید. بعد از پایان گلدهی همچنان بایستی آبیاری را ادامه داد.

خاک

خاکی با رطوبت بالا و باتلاقی سبب پوسیده شدن پیاز گیاه خواهد شد. خاکی که زهکشی شده باشد برای آن بسیار مناسب است. حتما توجه داشته باشید گلدان شما سبب تلنبار شدن آب نشود.

اغلب گونه های این گیاه خاکی را می پسنند که کمی قلیایی باشد (مدونا لیلیز) مناسب ترین خاک و سرشار از مواد غنی و ارگانیک است و برای این گیاه مناسب می باشد.

توجه کنید خاکی که در آن اورینتال را می کارید شوری کمی داشته باشد.

نحوه نگهداری در خانه

گل های شاخه بریده این گیاه دارای ماندگاری بالایی می باشند.

شما بهتر است گل های نیمه باز و غنچه را انتخاب کنید. با استفاده از یک چاقوی تیز از انتهای ساقه تا ابتدا را ببرید

گلدان مناسبی انتخاب کرده و گل را درون آن قرار دهید‌ هرچند روز یکبار آب آن را تعویض نمایید. زمانی که گلبرگ ها شروع به افتادن کردند ساقه های آن را ازیر گل ببرید اما اگر قرار است از بذر آنها استفاده کنید این کار انجام ندهید‌ زمانی که گل تبدیل به میوه میشود مقداری از مواد قندی صرف رسیدن میوه ها و بذر میشود‌.

موارد استفاده

از عطر بی نظیر این گیاه برای تهیه عطر و تولیدات لوازم آرایشی و همچین کرم های دست و صورت استفاده می شود. در واقع این گیاهان از پیر و چروک شدن پوست خودداری کرده و در سلامت آن موثر می باشند.

نماد

این گیاه نماد پاکی، بی گناهی، و هدیه بسیار مناسبی برای شادی روح از دست رفتگان می باشد. و در واقع شایع ترین استفاده از آن هم در سبد های گل و تاج ترحیم می باشد.

جمع بندی

اورینتال از جمله گیاهان محبوبی است که به صورت دسته ای بفروش می رسد. شما می توانید گل ها را از هم دیگر جدا کرده و به صورت شاخه بریده نیز مورد استفاده قرار دهید. اگر این گل را بصورت غنچه خریداری کرده اید و تمایل دارید هرچه زودتر باز شود. بایستی ساقه های گیاه را تا حد معمول کوتاه کنید. ( حدودا ۱۰ سانتی متر). بطور کلی در این بخش از وبلاگ الی ماما سعی کردیم شما را با این گیاه محبوب و خاص آشنا کرده و شرایط کاشت و نگهداری را بیان کنیم. امیدواریم مطالب برای شما عزیزان مفید باشد و چنانچه سوالی در خصوص روند رشد و شرایط نگهداری گیاه داشتید با ما در میان بگذارید.

اورینتال به چندساعت نور خورشید نیاز دارد؟

۶ تا ۸ ساعت

گل اورینتال نماد چه می باشد؟

پاکی و شادی روح از دست رفتگان

مناسب ترین خاک برای رشد اورینتال؟

خاکی با میزان کمی قلیایی

رطوبت بیش از حد ریشه گیاه اورینتال چه آسیبی به آن خواهد رساند؟

سبب پوسیدگی ریشه خواهد شد

خرید انواع لیلیوم عمده و تک

 

جهت خرید عمده با ما در تماس باشید:

08643256072

09917656978

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *