بیماری های کراسولا اواتا

بیماری های کراسولای اواتا

کراسولا اواتا یکی از انواع گیاهان آپارتمانی گلدار می باشد که در صورت مراقبت های گفته شده در محیط خانه و یا گلخانه می توان شاهد رویش گل های رنگارنگ از آن بود. نگهداری این گیاه بسیار آسان بوده و به راحتی می توان با انواع بیماری های کراسولا اواتا آشنا شد و راه های درمان آن هارا آموخت. شما در این مقاله از فروشگاه آنلاین گل و گیاه الی ماما بظور مفصل شرایط نگهداری و مبارزه با بیماری های این گیاه آشنا خواهید شد.

کراسولا یکی از انواع گیاهانی می باشد که شرایط نگهداری آسانی دارد. و نگهداری آن در مکان هایی که دارای نور کم و یا تاریک می باشند مناسب خواهد بود. شاید جالب باشد که بدانید یشم نوعی از خانواده کراسولا می باشد. این گیاه به خاکی با زهکشی نسبتا بالا نیازمند است. این گیاه در برابر آبیاری کم نیز مقاوم است و مناسب ترین دما برای آن بین ۱۸ الی ۳۰ درجه می باشد.

ظاهر گیاه

کراسولا اوتا دارای برگ های براق و ریزی می باشدک از ساقه چوبی آن بیرون می آید. در واقع این گیاه جزء گیاهان گلدار محسوب می شود‌ و در شرایط مناسب گل هایی به رنگ سفید، صورتی، و قرمز تولید میکند. احتمال گلدهی این گیاه در شرایط آپارتمانی بسیار سخت است و در فضای آزاد شانس گلدهی آن بیشتر می باشد.

شرایط نگهداری

نور

کراسولا اواتا نیاز به ۶ ساعت نور کامل دارد. البته در گرمای شدید نمی تواند طاقت بیاورد و در شرایط نیمه سایه رشد بهتری خواهد داشت. بهترین مکان برای قرار دادن گلدان آن در کنار پنجره های جنوبی می باشد. تا بتواند نور کامل و غیر مستقیم خورشید را دریافت کند. در شب دمای این گیاه نباید از ۱۰ یا ۱۳ درجه سانتی گراد کمتر باشد.

آبیاری

این گیاه نیاز به آبیاری چندان زیادی ندارد و آبیاری اندک و کم تر برای رشد آن بهتر می باشد. حتما خاک گیاه بایستی خشک شود و سپس آبیاری انجام گیرد. اگر ریشه گیاه بیش از اندازه خیس بماند سبب پوسیدگی ریشه خواهد شد.

خاک

برای نگهداری کراسولا اواتا بهتر است از مخلوط خاک کاکتوس و ساکولنت استفاده کرد. بهتر است سه قسمت ماسه، سنگ ریزه، و پیت ماس استفاده کنید. زهکشی نیز مهم ترین عامل در شادابی و سلامت گیاه محسوب می شود.

رطوبت

رطوبت مناسب برای خانه ۴۰ الی ۵۰ درصد می باشد. این مقدار رطوبت برای گیاه کافی است و بیشتر از آن آسیب زننده خواهد بود.

تکثیر کراسولا اواتا

تکثیر و پرورش این گیاه از دو طریق قلمه ساقه، برگ، و بذر صورت میگیرد.

بیماری و مشکلات کراسولا اواتا

باکتری نرمی ریشه

زمانی که گیاه به این بیماری دچار شود به سرعت تمام گیاه درگیر خواهد شد و حتی احتمال دارد که حتی از بین برود.  با استفاده از یک ابزار تیز و برنده بایستی قسمت های آلوده را جدا کرد.

کپک پودری

کپک به اشکال نقطه واری روی برگ های گیاه نمایان می شود. برای جلوگیری از این مشکل محیطی را انتخاب کنید که گردش هوای مطلوبی داشته باشد. توجه داشته باشید هرگز آب را روی گلبرگ ها نریزید و حتما درصورت رطوبت با پارچه مناسب آن را خشک کنید.

حلقه سیاه

وجود حلقه های سیاه یکی از بیماری هایی که کراسولا اوتا را درگیر میکند و راه درمانی برای آن نیست حلقه سیاه می باشد. این بیماری ناشی از وجود ویروس ها می باشد و بایستی آن قسمت را از دیگر بخش ها جدا کرد

ریزش برگ

اگر گیاه را بیش از اندازه آبیاری کنید برگ ها زرد می شوند و شروع به ریزش میکنند. و یا اگر کم آب دهید برگ ها چروکیده خواهند شد.

سیاه شدن برگ ها

اگر مشاهده کردید گیاه از قسمت پایین سیاه شده است میتواند ناشی از زیاده روی در آب دهی خواهد بود. حلقه های سیاه رنگ نیز ناشی از وجود ویروس است.

نیازی به تعویض گلدان‌های مکرر کراسولا نیست. این گیاه عاشق این است که ریشه‌هایش بتوانند گل فضای گلدان را بپوشاند. اگر می‌خواهید گیاه خود را تشویق به رشد بیشتر کنید، می‌توانید یکسال در میان به تعویض گلدان بپردازید. بهترین زمان برای تعویض گلدان کراسولا در اوایل بهار قبل از شروع فصل رشد آن است. گیاه را از گلدان خارج کنید اگر مشاهده کردید که ریشه‌های گیاه هنوز تمام فضای گلدان قبلی را نپوشانده‌اند فقط خاک گیاه را تازه کنید. اگر هم نیاز به تعویض گلدان بود، گلدانی با یک سایز بزرگ‌تر برای آن انتخاب نمایید. اگر گلدان انتخابی شما بزرگ‌تر باشد، خاک دیرتر خشک شده و به پوسیدگی گیاه می‌انجامد.

هنگام تعویض گلدان نیز باید بستر کاشت گیاه شما خشک باشد. به دقت گیاه را از گلدان خارج کرده و خاک اطراف ریشه آن را تمیز کنید. ریشه‌های نرم شده و پوسیده را جدا کنید. گیاه را در گلدان جدید قرار داده و خاک مناسب را برای آن فراهم کنید. به مدت یک هفته از آبیاری کراسولا اواتا بپرهیزید. سپس می‌توانید نگهداری کراسولا اواتا را به روال قبلی انجام دهید.

دمای مناسب برای کراسولا اواتا؟

18 الی 30 درجه

مناسب ترین خاک برای کاشت کراسولا اواتا؟

خاکی با زهکشی بالا

آیا کراسولا اواتا جزءگیاهان گلدار می باشد؟

بله

رطوبت مناسب برای کاشت کراسولا اواتا؟

رطوبت 40 تا 50 درصد

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *