نکات اصلی نگهداری از زاموفیلیا بلک

زاموفیلیا بلک

مقدمه

یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی که امروز قصد داریم به آن بپردازیم زاموفیلیا بلک است. این گیاه سیاه سوخته به طرز معجزه آسایی جذاب و دلربا است!! شاخ و برگ و ساقه های مشکی و براق آن هر بیننده ای را به سمت خرید آن میکشاند. اما نگهداری از زاموفیلیا بلک رمز و رازهای خاص خود را دارد که در عین سادگی باید مورد توجه قرار گیرد. با ما همراه باشید تا به طور تخصصی آن ها را بررسی کنیم:

گیاه زاموفیلیا بلک یا RAVEN ZZ چیست؟

گیاه Raven ZZ یکی از گیاهان مورد علاقه هر فرد زیبا دوست است و رشد آن بسیار آسان است. کلمه raven به معنای کلاغ سیاه از گیاه ZZ (نام لاتین Zamioculcas zamiifolia) می آید. نام لاتین آن به قدری طولانی است که بیشتر مردم در اروپا به سادگی از این گیاه به عنوان ZZ یاد می کنند.

زاموفیلیا بلک بومی مناطق آفریقای شرقی، کنیا و آفریقای جنوبی است. این گیاهان حتی به طور طبیعی در علفزارهای خشک و در کنار سواحل رودخانه ها رشد می کنند.

گیاه ZZ تقریباً در هر محیط داخلی رشد می کند. با این حال، گیاه Raven ZZ دارای برگ های زیبای بنفش تیره و تقریبا سیاه است. شاخه ها و برگ های جدید قبل از بلوغ و تیره شدن به رنگ سبز روشن شروع می شوند.

گیاهان ZZ حداقل آبیاری، نور کم و رطوبت کم را نیز تحمل می کنند.

خرید عمده زاموفیلیا

نگهداری از زاموفیلیا بلک

به طور کلی، بهترین راه برای مراقبت از گیاهان ZZ Raven این است که فقط آنها را جایی در منزل قرار دهید!!. آنها گیاهان بسیار خوبی برای داشتن در خانه شما هستند زیرا با حداقل شرایط سازگارند.

این گیاهان آنها کاملاً در برابر سایه مقاوم هستند و یکی از 11 گیاه با دوام آپارتمانی هستند. آن ها در نور غیر مستقیم خورشید نیز به خوبی عمل می کنند. آنها شکل عمودی قابل توجهی دارند که بر خلاف اکثر گیاهان آپارتمانی است.

شاخساره ها و برگ های جدید رنگ سبز روشن دارند و با افزایش سن در نهایت به رنگ سیاه زیبایی در می آیند. کنتراست بالای برگ های بالغ تر بسیار زیبا است.

زاموفیلیا بلک علاوه بر نیاز نوری کم، به آب بسیار کمی نیز نیاز دارند. اغلب گفته می شود “زاموفیلیا را بگیرید و به دست فراموشی بسپارید!! 😊)”

نیاز آبی زاموفیلیا بلک

گیاه Raven ZZ یک گیاه بسیار کم آب است … ان ها به دلیل ریشه های ریزومی که دارند، می توانند برای مدت طولانی بدون آب بمانند.

قبل از اینکه دوباره ZZ خود را آبیاری کنید، باید مطمئن شوید که خاک کاملاً خشک شده است. حتی در زمان رشد اولیه آنها، آبیاری فقط یک بار در هر دو یا سه هفته ضروری است، اما ما پیشنهاد میکنیم آبیاری آن را هر سه تا چهار هفته یک بار انجام دهید.

و در ماه‌های سردتر و زمستانی، من فقط هر شش هفته یا بیشتر ZZ خود را آبیاری می‌کنم.

نیاز نوری گیاه زاموفیلیا بلک

گیاه زاموفیلیا بلک می تواند در شرایط نور بسیار کم زنده بماند. همین آن را به گزینه ای عالی برای دفاتر، مکان هایی با رنگ های دیوار تیره تر، نقاط سایه دار در اتاق نشیمن یا اتاق خواب تبدیل می کند.

با این حال، نکته ای که وجود دارد این است که آن ها اگرچه آنها در مناطق تاریک تر زنده می مانند، اما شرایط نور ایده آل آنها نور غیر مستقیم روشن است. آنها با نور مستقیم خورشید خوب عمل نمی کنند، بنابراین مراقب باشید که آن را خیلی نزدیک به پنجره قرار ندهید.

چرا گیاه زاموفیلیا بلک من اینقدر بلند و ساق بلند است؟

اگر متوجه شدید که گیاه شما واقعاً بلند و دراز است، بدون برگ‌های زیادی روی ساقه‌هایش، این می‌تواند نشانه‌ای باشد که به دنبال نور خورشید بیشتر است. یافتن مقدار ایده‌آل نور خورشید می‌تواند مشکل باشد. سعی کنید گیاه را در فاصله ۵ دقیقه یک بار در معرض نور پنجره قرار دهید.

چرا برگ های زاموفیلیا بلک سیاه می شوند

برگ ها و ساقه های مشکی بخشی از زیبایی Raven ZZ است. با ظهور رشد جدید، سبز روشن است. در مدت زمان کوتاهی هم شاخه جدید و هم هر برگ جدید از سبز روشن به بنفش تیره تقریبا سیاه تبدیل می شود.

اگر گیاه شما سیاه شود هیچ مشکلی ندارد، این جادوی این گونه است!

آیا ZZ RAVEN یک گیاه کمیاب است؟

بله، زاموفیلیا های بلک گیاهان غیرمعمول‌تری هستند زیرا به تازگی در سال 2019 به ایالات متحده معرفی شدند. با این حال، همچنان محبوبیت آنها در حال افزایش است.

 

خرید انواع زاموفیلیا ارسال مستقیم

برخی مشکلات رایج زاموفیلیاها

گیاهان زاموفیلیا نکات منفی زیادی ندارند. با این حال، ممکن است چند مشکل کوچک وجود داشته باشد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

برگ های زاموفیلیا بلک من در حال تبدیل شدن به زرد و لطیف هستند.

– برگ های زرد و موزی نشانه ای از پوسیدگی ریشه است. به دلیل مصرف کم آب در این گیاه، آبیاری بیش از حد ZZ یک مشکل رایج است. پس از مشاهده زرد شدن برگ ها، اجازه دهید گیاه شما به طور کامل خشک شود، حدود یک ماه یا بیشتر. سپس، ریشه ها را بررسی کنید تا ببینید که آیا باید در جایی که ممکن است لزج هستند، کوتاه شوند. برای کمک به زهکشی بهتر، می توانید شن یا پرلیت را به خاک خود اضافه کنید.

 

از اصلی ترین خصوصیات زاموفیلیا بلک چیست؟

نیاز به نور و آبیاری کم

چرا زاموفیلیا بلک از گیاهان فنگشویی است؟

چون ثابت شده که نقش زیادی در جذب انرژی های مثبت و دفع انرژی منفی دارد.

آیا گیاه زاموفیلیا تصفیه کننده هواست؟

بله این گل زاموفیلیا جذب کننده آلاینده های سنگین و مضر است.

آیا فروش زاموفیلیا بلک در الی ماما انجام میشود؟

بله در حال حاضر فروش این گل به صورت عمده و تک در این فروشگاه انجاام میشود

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *