بهترین زمان خرید گل ارکیده فالانوپسیس

بهترین زمان برای خرید گل ارکیده فالانوپسیس

مقدمه

گل ارکیده فالانوپسیس به طور معمول به دلیل گلبرگ های پهن و مسطح خود شناخته می شود. گل های سفید فالانوپسیس شبیه پروانه های کوچک هستند؛ از این رو نام مستعار آنها، ارکیده پروانه ای است. آنها در فضای باز خوب رشد می کنند. در آب و هوای سردتر، به عنوان گیاهان سرپوشیده رشد می کنند. شاخ و برگ های همیشه سبز آنها خرید آنها را در هر زمانی از سال آسان می کند، اما خرید آنها درست زمانی که شکوفه می دهند به شما کمک میکند رنگ و اندازه ای را انتخاب کنید که برای خانه یا باغ شما مناسب است.

بهترین زمان برای خرید ارکیده

با ما باشید تا بهترین زمان خرید گل ارکیده فالانوپسیس را به تفصیل بررسی کنیم.

برای مطالعه بیشتر:

نکات نگهداری ارکیده گلدانی

در کل رعایت موارد زیر برای خرید ارکیده فالانوپسیس توصیه میشود:

  • در زمان گلدهی خرید کنید

ارکیده را در طول دوره گلدهی آنها بخرید. معمولاً از دی ماه تا اوایل اردیبهشت بهترین زمان برای خرید آنهاست. این به شما امکان می دهد ساقه ها، برگ ها، جوانه ها و شکوفه های آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که گیاهان سالم هستند. اگر می خواهید زمان گلدهی را پس از خرید طولانی کنید، در نظر بگیرید که ارکیده فالانوپسیس خود را در اوایل فصل شکوفه دهی، در اواخر زمستان بخرید. هنگامی که گل های یک ساقه محو می شوند، آن ساقه را در نقطه یک گره سبز ببرید که ممکن است شکوفه دوم را ایجاد کند.

خرید ارکیده گلدانی ارسال روز

  • کدام نوع ارکیده فالانوپسیس مد نظر شماست؟

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید نوع شکوفه مورد نظر شما است. ارکیده فالانوپسیس معمولی دارای گلبرگ های سفید است، اما رنگ های دیگری مانند صورتی کم رنگ، زرد و بنفش نیز وجود دارد که برخی از آنها دارای لکه های یا رگه های جذاب هستند. بعد از اینکه ظاهر مورد نظر خود را انتخاب کردید، به برگ ها توجه ویژه ای داشته باشید. ارکیده های سالم فالانوپسیس دارای برگ های سبز سفت و بدون لکه یا تغییر رنگ هستند. با این حال، ارکیده‌هایی که از استرس محیطی، بیماری یا آفت‌ها رنج می‌برند، علائم آشکاری را در برگ‌های خود نشان می‌دهند. اگر برگها خالدار یا شل شده یا دارای سوراخ هستند، از خرید ارکیده پروانه خودداری کنید.

  • قبل از گلدان زنی مجدد است یا خیر

اگر قصد دارید ارکیده جدید خود را فوراً به یک گلدان تازه منتقل کنید، بهترین زمان خرید گل ارکیده فالانوپسیس زمانی است که گل ها در حال محو شدن هستند یا نزدیک محو شدن هستند. اینکار باعث می شود اواخر بهار زمان هوشمندتری نسبت به آغاز دوره شکوفه در دی ماه باشد. در این زمان می توانید اندازه و رنگ شکوفه را ارزیابی کنید. سپس می توانید زمانی که ارکیده دیگر گل نمی دهد، ( که البته ایمن ترین زمان است)، گلدهی مجدد کنید.

مراقبت پس از خرید ارکیده فالانوپسیس

خرید ارکیده پروانه در طول دوره گلدهی به این معنی است که باید مراقبت ویژه ای برای حمایت از رشد آن انجام دهید. گرچه این زمان بهترین زمان خرید گل ارکیده شما نیست اما با ترفندهایی میتوانید آن را به درستی نگهدارید. شما علاوه بر آبیاری یک یا دو بار در هفته به ارکیده، حداقل باید هر هفته آن را با کود مایع کود دهید. اگر ارکیده شما در مخلوط گلدانی با پوست رشد می کند، از کود با نیتروژن بالا مانند کود با نسبت نیتروژن، فسفر و پتاسیم 30-10-10 استفاده کنید. ارکیده ها در محیط های دیگر نیاز به کود متعادل دارند. سعی کنید برچسب روی کود مورد نظ خود را به دقت بخوانید و دستورالعمل ها را اجرا کنید. اگر کود شما مخصوص ارکیده نیست، آن را در آب رقیق کنید. در حالی که گل به رشد ادامه میدهد، یک چوب را در کنار ساقه گیر دهید تا از ارکیده شما حمایت کند.

ارسال گل آپارتمانی به سراسر ایران

خرید عمده ارکیده گلدانی

کلام آخر

در این پست کوتاه بهترین زمان خرید گل ارکیده فالانوپسیس ارزیابی شد. در کل بهترین تایم میتواند زمانی طول دوره گلدهی گیاه شما باشد چرا که امکان بررسی ساقه ها، جوانه ها و شکوفه ها وجود دارد. در مورد سایر موارد انتخاب یک ارکیده مناسب نیز در طول مقاله توضیح داده شده است. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر فکر میکنید محتوا در بخش هایی دارای کمبود است با نظرات و اطلاعات خود پست را کامل کنید.

بهترین زمان خرید گل ارکیده فالانوپسیس چه زمانی است؟

در زمان نزدیک به گلدهی

بهترین کار برای طولانی کردن دوره گلدهی ارکیده چیست؟

خرید آن در اوایل فصل شکوفه دهی و اواخر زمستان

در صورتی که قصد تعویض گلدان داشته باشید بهترین زمان خرید گل ارکیده فالانوپسیس چیست؟

زمان محو شدن گل ها

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *