8 نوع کاکتوس برای پرورش در آپارتمان

کاکتوس آپارتمانی در الی ماما

مقدمه

یکی از معایب رشد گیاهان در آپارتمان می تواند حفظ رطوبت محیط سلامت گیاهان استوایی باشد. این نوع گیاهان اغلب برای رشد واقعی به شرایط جنگلی نیاز دارند. این مشکل در مورد علاقه مندان به کاکتوس صدق نمیکند، زیرا این گیاهان بیابانی از هوای خشک و دمای متوسط ​​اتاق استقبال می کنند. اگرچه مقداری نور خورشید برای سلامت کاکتوس ضروری است اما برای بعضی گونه ها حتی 3 ساعت در روز کافیست و نور تکمیلی می‌تواند به نمونه‌هایی که در پنجره‌های رو به شمال زندگی می‌کنند کمک کند.

یک کاکتوس آپارتمانی حتی ممکن است شما را با شکوفه های زیبا نیز غافلگیر کند. رشد آهسته و نیازهای مراقبت آسان این گونه های محبوب به کاشت ظروف مختلط جذابیت می بخشد و نمونه های مستقل و زیبا را نیز می سازد.

نکته

برای اکثر کاکتوس ها، خاک با زهکشی خوب یکی از کلیدهای موفقیت است.

به این هشت گیاه کاکتوس آپارتمانی که می توانید در خانه پرورش دهید نگاهی بیندازید.

شماره یک:

کاکتوس بال فرشته

کاکتوس آپارتمانی Opunta albispina، که به عنوان کاکتوس بال فرشته یا کاکتوس گوش خرگوش نیز شناخته می شود. عضوی از خانواده گلابی خاردار است که به جای خارهای تیز، خارهای مویی با فاصله یکسان دارد. نوع بومی مکزیکی آن دارای دسته‌هایی از پدها است که قد آنها بیشتر از دو فوت نیست، اما در طول زمان می‌توانند تا پنج فوت رشد کنند. به همراه شکوفه های زرد کم رنگ، میوه های قرمز رنگ و خوراکی روی گیاهانی که یک روز کامل در معرض نور خورشید قرار می گیرند، ایجاد میشود.

نور: آفتاب کامل

آب: مرطوب کردن؛ نه غرقابی

انواع رنگ: زرد کم رنگ

 

شماره دو:

کاکتوس آپارتمانی دم موش

اگر آفتابی‌ترین پنجره شما فضایی برای قرار دادن گلدان ندارد، یک سبد آویزان با آپوکاکتوس فلجلی‌فورمیس خارق‌العاده یا کاکتوس دم موش میتواند بهترین گزینه برای آن باشد. این گیاه بومی مکزیک است، جایی که از شکوفه های سرخابی آن در طب سنتی برای مشکلات قلبی استفاده می شود. یک سبد آویز با اندازه مناسب را برای این کاکتوس آپارتمانی سریع الرشد انتخاب کنید – ساقه های ضخیم می توانند تا سه فوت اضافه شوند.

نور: نور مستقیم

آب: به طور منظم آبیاری کنید

انواع رنگ: بنفش قرمز، صورتی و نارنجی

نکات نگهداری کاکتوس

شماره سه:

درخت شیر ​​آفریقایی

Euphorbia trigona یکی از نمونه های این کاکتوس است. این کاکتوس آپارتمانی که به عنوان گیاه کلیسای جامع نیز شناخته می شود، می تواند بیش از هشت فوت رشد کند، اما رشد کندی دارد و بعید است که بیش از چهار فوت در داخل خانه رشد کند. برگ‌های سبز کوچکی بین خارها روی ساقه‌های پشته‌دار رشد می‌کنند و اگر گونه Rubra ​​را پرورش دهید، برگ‌ها به رنگ بنفش مایل به قرمز است. اگر آن را در خاکی با زهکشی خوب بکارید و ماهی دو بار به آن آبیاری کنید، درخت شیر ​​آفریقایی شما ممکن است چندین دهه زنده بماند.

نور: آفتاب کامل تا نیمه سایه

آب: دو بار در ماه

انواع رنگ: برگ های قرمز مایل به بنفش

 

خرید انواع کاکتوس و ساکولنت

شماره چهار:

کاکتوس ساگوارو

هرکسی که از صحرای سونوران دیدن کرده باشد، منظره کاکتوس  های ساگوارویی 40 فوتی را که چشم اندازهای آن نشان می دهد، فراموش نخواهد کرد. این گیاهان با شکوه ممکن است تا دو قرن زندگی کنند و گلدهی آن ها تا 40 سال نیز طول بکشد. سرعت رشد آهسته این کاکتوس امکان پرورش آن را برای سالیان متمادی به عنوان یک گیاه آپارتمانی نیز فراهم می کند. تا جایی که ممکن است به ساگواروی خود نور بدهید و ماهی یک بار آن را کم آبیاری کنید.

نور: آفتاب کامل

آب: هر 10 تا 14 روز

انواع رنگ: سفید با مرکز زرد

شماره پنج:

کاکتوس پیرزن

این گونه کاکتوس آپارتمانی همانطور که از نامش پیداست شبیه پیرزن است. Mammillaria hahniana کلنی های کوچکی از کره های بلند 10 اینچی را تشکیل می دهد که دارای موهای سفید و خارهایی هستند. گونه های سالم دارای هاله ای از شکوفه های صورتی مانند تاجی در بالای سر هستند. این کاکتوس آپارتمانی را در گلدان شنی بکارید، یک هفته در میان آبیاری کنید و در زمستان هر ماه به آن آبیاری کنید.

نور: روشن

آب: دو هفته ای تا ماهانه

انواع رنگ: صورتی

 

شماره شش:

کلاه اسقف

شکل ساده و کروی Astrophytum ornatum با سنگریزه یا مالچ تزئینی و یک گلدان سرامیکی بسیار زیباتر میشود. سنبله‌های سفت، کره‌های برآمدگی عمیقی را می‌پوشانند که ارتفاع آنها به چند فوت نیز میرسد. این گیاهان اغلب یک پوشش سفید یخی رنگ ایجاد می کنند که یک مکانیسم دفاعی برای محافظت از گیاه در برابر نور خورشید است. اگر می‌خواهید شکوفه‌های گیاه را ببینید، آن را کم آبیاری کنید و شرایط آفتابی زیادی را فراهم کنید.

نور: نور کامل خورشید

آب: به ندرت

انواع رنگ: زرد

شماره هفت:

کاکتوس کریسمس

کاکتوس آپارتمانی کریسمس عضو خانواده کاکتوس‌ها با برگ‌های صاف تقسیم‌شده و خارهای نرم و گرد است. گل های آن لوله ای و به رنگ های قرمز، صورتی، نارنجی و سفید هستند. مراقبت از این گونه کاکتوس آپارتمانی با کاکتوسهای معمولی فرق دارد. این گیاه از جنگل‌های بارانی برزیل می‌آید، جایی که آنها به صورت اپی‌فیت روی شاخه‌های درختان دیگر زندگی می‌کنند. به این گیاهان نور فیلتر شده و آبیاری متوسط ​​بدهید. اگر بتوانید با نزدیک شدن به فصل زمستان آنها را در معرض دمای سردتر بین 50 تا 60 درجه فارنهایت قرار دهید، می توانید آن را دوباره شکوفا کنید.

نور: نور پراکنده

آبیاری: به طور منظم، اجازه دهید خاک بین دو آبیاری خشک شود

انواع رنگ: صورتی

شماره هشت:

کاکتوس بشکه ای

جنس Ferocactus با نام آن تطابق دارد. این نوع با خارهای بلند و سفت پوشیده شده است که از پالپ آبدار و خوراکی آن محافظت می کند. کاکتوس بشکه ای ممکن است برای چندین دهه زندگی کند و در نهایت در هنگام رشد در فضای باز به حداکثر ارتفاع 8 تا 10 فوت می رسد. به عنوان یک کاکتوس آپارتمانی، کاکتوس بشکه ای می تواند نور خورشید را دریافت کند و نیاز به آبیاری کمی همراه با مخلوط گلدانی شل و شنی دارد.

نور: جزئی تا کامل آفتاب

آبیاری: به مقدار کم، اجازه دهید خاک بین دو آبیاری خشک شود

انواع رنگ: قهوه ای مایل به زرد تا نارنجی

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *