مهم ترین مشکلات آگلونما

معرفی مهم ترین مشکلات آگلونما

مقدمه

آیا تا به حال خواسته اید یک گیاه خوش شانس پرورش دهید؟  آگولنما به نام چینی همیشه سبز، یکی از رنگارنگ های مورد علاقه در چین است که به عنوان گیاه خوش شانس در نظر گرفته می شود. بومی چین و فیلیپین است، این گیاهان گرمسیری برگدار، گیاهان آپارتمانی با مراقبت آسان با شاخ و برگ ترکیبی از رنگ های سفید، سبز تیره، صورتی و رنگ های دیگر هستند.

آگولنما استوایی نه تنها هوا را تمیز می کند، بلکه در باغ یا فضای زندگی شما به طرز خیره کننده ای زیبا به نظر می رسد. در این راهنما مراقبت از مشکلات آگلونما را بیاموزید:

نور و دما

گونه‌های تیره‌تر آگلائونما که به‌عنوان گیاهی با نور کم شناخته می‌شوند، به‌عنوان گیاهان سرپوشیده در دفاتر بدون پنجره بسیار محبوب هستند. گونه های رنگارنگ روشن تر یا رنگارنگ، نور غیر مستقیم روشن خورشید را ترجیح می دهند، اما می توانند در فضاهای اداری روشن با نور فلورسنت، نه نزدیک پنجره، زنده بمانند.

نیازی به گفتن نیست که خوبی یک گیاه آپارتمانی عمل می کند. در محیط طبیعی خود، آنها در زیر سایه درختان استوایی قرار می گیرند و به ندرت در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرند، بنابراین تا زمانی که مقداری نور وجود داشته باشد، حتی در داخل خانه نیز رشد می کنند.

برای حل مشکلات آگلونما باید بدانید به شرایط سرد حساس است. آنها را هرگز نباید در مکانی قرار دهید که دما به زیر 60 درجه فارنهایت کاهش یابد، زیرا گیاه می تواند علائم آسیب سرما را در هر نقطه زیر آن محدوده نشان دهد. آنها باید در دمای 80-65 درجه فارنهایت نگهداری شوند.

گیاهان همیشه سبز رنگارنگ چینی شما تا حدودی در برابر شرایط کم آب مقاوم هستند، اما هرگز نباید برای مدت طولانی کاملاً خشک شوند. در حالت ایده آل، هرگز اجازه ندهید که خاک قبل از دادن آب عمیق، بیش از 25 تا 30 درصد از سطح پایین گلدان خشک شود.

رطوبت

در محیط طبیعی خود رطوبت به حدی است که گیاه مقداری از رطوبت خود را از هوا جذب می کند. می توانید گهگاهی گیاه خود را غبارآلود کنید تا سطح رطوبت آن بالا برود، یا آن را روی سینی سنگریزه ای قرار دهید که آب در آن وجود دارد تا رطوبت بیشتری ایجاد کند.

گیاه خود را در زیر دریچه های تهویه مطبوع یا در مناطقی که آبکشی دارند قرار ندهید. شرایط خشک را به خوبی تحمل نمی کند، به علاوه شرایط سردتر می تواند به شاخ و برگ های چرمی آسیب برساند. از قرار دادن مستقیم آن در مسیر دریچه بخاری خودداری کنید، زیرا می تواند به سرعت خشک شود.

خرید بهترین آگلونما فرانسوی

خاک

خاک آگلونما باید بتواند مقداری آب را در خود نگه دارد، به اندازه ای که کمی مرطوب بماند. با این حال، باید به راحتی بتواند آب اضافی را به سرعت تخلیه کند تا در خطر آسیب پوسیدگی ریشه نباشید.

خاک گلدانی مبتنی بر ذغال سنگ نارس با پرلیت اضافی توصیه می شود، اما می توانید مخلوط را در مخلوط ارکیده مبتنی بر پوست نیز در نظر بگیرید. خود خاک باید به طور معقولی غنی از نیتروژن باشد، اما باید سست و پر متراکم نباشد.

خاک کمی اسیدی در محدوده pH 5.6-6.5 برای پرورش دهندگان آگلائونما توصیه می شود.

مشکلات آگلونما

مشکل گیاهان همیشه سبز چینی که نگهداری از آن به طرز شگفت انگیزی آسان است، برای پرورش دهندگان داخلی محبوب است. اما در صورت بروز مشکلات چه اتفاقی می افتد؟ در اینجا نحوه برخورد با آنها در زمان وقوع آنها آمده است.

مشکلات رو به رشد

شایع ترین مشکل این گیاهان زرد شدن برگ ها است. برگ های زرد نشانه ای از بیش از حد آبیاری، است. مطمئن شوید که به طور منظم خاک مرطوب اما نه مرطوب برای اطمینان از برگ های سبز تیره دارید.

اگر با وجود حفظ شرایط آبیاری مطلوب همچنان زردی رخ می دهد، گیاه شما ممکن است از کمبود مس رنج ببرد. این به طور شگفت انگیزی در این نوع گیاه رایج است، زیرا یک تغذیه کننده سنگین روی مس در خاک است. گیاه شما ممکن است فاقد ریز مغذی باشد و باید به طور مناسب کود داده شود.

نکات قهوه ای شدن در سبز

برگ ها معمولاً به دلیل تجمع نمک، کلر، مواد معدنی یا فلوراید آب لوله کشی در خاک ایجاد می شوند. برای رفع این مشکل، می‌توانید خاک را از ذخایر معدنی آن با زهکشی کامل با آب مقطر شسته و یا به سادگی در خاک تازه گلکاری کنید.

آفات آگلونما

شایع ترین آفات شپشک آرد آلود هستندکه از مشکلات آگلونما به حساب می آیند . با چسباندن خود به برگ های چرمی، شیره گیاه را مستقیماً از آنها می مکند و باعث آسیب می شوند. حشرات دیگر نیز ظاهر شوند.

کنه‌های عنکبوتی و شته‌ها کمتر رایج می باشند. اینها نیز دوست دارند شیره گیاه را مصرف کنند و خود را به سطح زیرین برگ ها و ساقه ها می چسبانند.

معرفی مهم ترین مشکلات آگلونما

تمام موارد فوق را می توان با مه پاشی سبک صابون ایمن بر روی تمام سطوح گیاهی کنترل کرد. این صابون حشره کش ارگانیک را باید در غروب یا زمانی که گیاه پیش از خشک شدن در غبار کمتر در معرض نور قرار می گیرد استفاده شود تا از سوختن شاخ و برگ جلوگیری شود.

بیماری ها

آگلونما مستعد ابتلا به لکه های آنتراکنوز و میروتسیوم است که هر دو قارچی هستند. اینها می توانند برگ های شما را تغییر رنگ دهند و باعث ایجاد سوراخ یا لکه های قهوه ای خشک تکه ای شوند و به تدریج در طول زمان به آسیب شدیدتری تبدیل شوند.

درمان این موارد نیاز به مه پاشی سبک از قارچ کش مس مایع دارد.

همچنین ممکن است لکه های باکتریایی روی گیاهان شما ظاهر شود. معمولاً از طریق ابزارهای استریل نشده یا شته ها منتقل می

اگر گیاه شما مرتباً بیش از حد آبیاری می شود، ممکن است دچار پوسیدگی ریشه فوزاریوم شود. این به طور کلی کشنده است، بنابراین بهترین محافظت شما در برابر آن پیشگیری است. گیاه خود را بیش از حد آبیاری نکنید.

حمع بندی

اگر سوالی درباره مشکلات آگلونما دارید و یا اینکه گیاهتان دچاره بیاری شده است در بخش دیدگاه شما با کارشناسان فروشگاه گل و گیاه الی ماما در میان بگذارید، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما عزیزان را خواهند داد.

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *