9 تا از انواع پتوس که شاید ندیده باشی!

انواع پتوس در فروشگاه گل و گیاه الی ماما

مقدمه

گیاه زیبای پتوس یک گل زیبا و بی ادعا و کم توقع است که در اکثر منازل ایرانی مشاهده میشود. در گلدان های آویزان رشد کنید و به سمت پایین به شکا آویزان رشد دهید.

آن را به صورت افقی روی میزها یا طاقچه ها رشد دهید.

می توانید پتوس ها را در نور کم پرورش دهید، آن ها در فضاهای داخلی روشن تر رشد می کنند. همچنین نیازی به آب زیادی ندارد – فقط باید اطمینان حاصل کنید که خاک گلدان کمی رطوبت میگیرد نه اینکه مرطوب شود.

با این حال این گل زیبا دارای انواع بسیار متنوعی است که شاید بسیاری کمتر دیده باشند. ما در این مقاله به تمامی انواع پتوس اشاره خواهیم کرد. مدل هایی که شاید یک زمان کمتر تصور میشد که از خانواده پرجمعیت پتوس باشند. با مجله گل و گیاه الی ماما همراه باشید:

پتوس طلایی (Golden Pothos)

پتوس طلایی در فرروشگاه گل و گیاه الی ماما

شما به راحتی می توانید پوتوس طلایی را در هر باغ یا اکثر گلخانه ها پیدا کنید، زیرا آنها رایج ترین انواع گیاهان پتوس هستند. آنها به راحتی قابل شناسایی هستند زیرا دارای برگ های سبز رنگی به شکل قلب هستند که با رنگ های طلایی پاشیده شده اند. پتوس قلبی طلایی نام دیگر ان هاست.

نام دیگر این گیاه پیچک شیطان است، آنها کاملا انعطاف پذیر هستند و احتمالاً راحت ترین رشد را در بین انواع پتوس دارند.

پتوس ملکه ماربل یا پتوس ملکه مرمر

ملکه مرمر یکی دیگر از انواع متداول پتوس موجود در بازار است و ظاهری شبیه به کیک پنیر دارد. سفید و سبز تیره به نوعی مانند یک پتوی ملیله یا پتوی بافتنی در هم تنیده شده است و  ظاهر رنگارنگ و زیبایی را تشکیل داده است.

ملکه مرمر یک گونه بسیار متنوع است.  رشد ملکه مرمرکندتر است زیرا کلروفیل کمتری در هر برگ وجود دارد. اگر آنها را به منبع نور یا طاقچه نزدیکتر کنید تا رشد آنها را تحریک کرده و سرعت میبخشید.

پتوس نئونی (Neon Pothos)

پتوس نئونی - فروش گل و گیاه الی ماما

پتوس نئون یک نوع پوتوس منحصر به فرد است. برگ های قلب شکل آن به رنگ سبز لیمویی روشن است! برگ‌های جوان‌تر رنگ‌های روشن‌تری دارند، در حالی که برگ‌های مسن‌تر و بالغ رنگ‌های تیره تری دارند.

اگر می‌خواهید پتوس نئونی شما دارای آن رنگ نئونی خیره‌کننده باشد، آن‌ها را زیر نور روشن پرورش دهید. در نور کم، برگها تمایل دارند کدر و تیره بمانند.

پوتوس جسنیا (Jessenia Pothos)

پتوس جسنیا در فروشگاه گل و گیاه الی ماما

جسنیا پوتوس دارای شاخ و برگ های قلبی شکل سبز با رنگ های زرد مایل به سبز است. هر برگ جسنیا پتوس متفاوت از بقیه است، درست مانند ملکه مرمر. Jessenia همچنین به دلیل کمبود کلروفیل تمایل دارد بسیار کندتر از پوتوس های غیر متنوع رشد کند.

شما می توانید به راحتی بین پوتوس ملکه ماربل و جسنیا تفاوت قائل شوید زیرا رنگ سبز مایل به آهکی Jessenia بسیار تیره تر از رنگ روشن تر و سفیدتر ملکه مرمر است.

پوتوس مانجولا (Manjula Pothos)

پتوس مانجولا - فروشگاه گل و گیاه الی ماما

مانجولا در واقع یک نوع پرورشی آزمایشگاهی از پوتوس است که در ابتدا توسط دانشگاه فلوریدا تولید شد. وجه تمایز اصلی بین مانجولا و سایر انواع پوتوس این است که برگ های قلبی شکل مانجولا دارای لبه های منحنی هستند که صاف و مسطح قرار نمیگیرند.

همچنین برگ‌ها با رنگ‌های کرم، نقره‌ای، سفید و سبز رنگارنگ هستند. مانند سایر انواع پوتوس، برگهای مانجولا شما نیز با یکدیگر متفاوت خواهند بود. برخی دارای تکه های سبز بزرگ هستند و برخی دیگر به شدت کک و مکی و رنگ آمیزی شده هستند.

به علاوه، تنوع برگ های مانجولا واضح نیست، بنابراین می توانید لکه های سبز را در نواحی سفیدتر مشاهده کنید.

پتوس جید و مروارید (Pearls and Jade Pothos)

پتوس جید و مروارید فروش گل و گیاه الی ماما

این نیز یک نوع Pothos ثبت شده است و توسط دانشگاه فلوریدا تولید شده است. مروارید و جید پوتوس از دیگر انواع پتوس دارای برگ‌های سبز رنگی با رنگ‌های خاکستری نقره‌ای و سفید است. تنوع روی برگ های آنها بیشتر در لبه ها ظاهر می شود تا در مرکز. بعلاوه، قسمت های سفیدتر شاخ و برگ معمولاً با سایه های سبز و خاکستری نقره ای تیره می شود. مرواریدها و جید پوتوس برگهای نسبتاً کوچکتری نسبت به سایر گونه ها دارند و رشد آنها نیز کمی کند است.

پتوس ساتین / نقره ای (Silver / Satin Pothos)

پتوس ساتین و سیلور - فروش گل و گساه الی ماما

این انواع پوتوس دارای شاخ و برگ های سبز تیره و قلبی شکل است. سبز تیره برگها مختلط با رنگ نقره ای خالدار است. این نوع از انواع پتوس با نام های ساتین پتوس یا پوتوس نقره ای نیز شناخته می شود. شاخ و برگ نوع سیلور کوچکتر از انواع دیگر است.

کیفیت شبیه تاک و ظاهر درخشان برگ ها آن را به یک افزودنی فوق العاده برای باغ یا خانه شما تبدیل می کند. فقط آن را در یک گلدان آویزان قرار دهید و اجازه دهید برگ ها به هر جایی که دلشان می خواهد بروند. برای روشن ترین سایه های نقره ای، مطمئن شوید که آن را در نور روشن و در عین حال غیرمستقیم نگه میدارید.

مشاوره گل و گیاه الی ماما

پوتوس ان -جوی (N-Joy Pothos)

پتوس n-joy در فروشگاه گل و گیاه الی ماما

این یکی از انواع جدیدتر پوتوس موجود در بازار است. همچنین دارای برگهای سبز رنگارنگ است که به شدت با رنگ سفید آغشته شده است و تنوع تا حد زیادی مشخص است. اگر N-Joy Pothos را در زیر نور روشن نگه دارید، می توانید واریته سفید را رشد داده و روی شاخ و برگ پخش کنید.

Pothos N-Joy به راحتی رشد می کند مانند هر نوع دیگر از پوتوس. فقط آن را نزدیک یک منبع نور در خانه خود نگه دارید و رشد آن را ببینید! با این حال، کمی صبور باشید زیرا به کندی رشد می کند.

پتوس سبو آبی (Cebu Blue Pothos)

پتوس سبو بلو فروش گل و گیاه الی ماما

این یک نوع خاص از پوتوس است و من به شخصه از طرفدارانش هستم. اگر تعجب می‌کنید که چرا، این نوع ساخ و برگ قلبی شکل ندارد. در عوض، سبو آبی پوتوس دارای برگ‌های سبز-آبی پیکانی است. همچنین معمولاً این برگها دارای درخشندگی متالیک متمایل به آبی هستند که آن را از انواع دیگر متمایز می کند.

برگ های جوان تر معمولاً به شکل مبهم مانند فلش هستند، اما اگر به سبو آبی پوتوس روشنایی کافی بدهید، آنگاه برگ ها بزرگ می شوند و شکاف های طبیعی ایجاد می کنند! با این حال، آنها به زمان نیاز دارند تا بالغ شوند، بنابراین باید صبور باشید 😊

 

خرید انواع پتوس الی ماما

فروش انواع پتوس در الی ماما صورت میگیرد؟

خرید انواع پتوس در حال حاضر از الی ماما واقع در شهرستان محلات با بهترین کیفیت و ارسال زیر 4 ساعت در اراک و حومه و ارسال به سراسر ایران انجام مییشود

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *