15 تا از بهترین گیاهان گرمسیری قرمز بسیار سازگار!

گیاهان گرمسیری قرمز رنگ - فروش گل و گیاه الی ماما

مقدمه

کشور ایران به دلیل قرار گرفتن در اقلیم تقریبا گرم و خشک تمایل به پرورش و رشد گیاهان گرمسیری دارد. در اینجا لیستی انحصاری از بهترین گیاهان گرمسیری قرمز برای رشد در داخل و خارج از منزل آمده است! برخی از آنها به دلیل شاخ و برگ های قرمز دیدنی خود محبوب هستند، در حالی که برخی دیگر به دلیل برگ های طرح دار و رنگارنگشان بسیار ارزشمند هستند.

شماره یک

 

کروتون ( Croton)

نام گیاه شناختی: croton

کروتون یکی از بهترین گیاهان دارای برگ هایی با رنگ قرمز و البته ترکیبی از رنگ های مختلف است. مطمئن شوید که گیاه 3-4 ساعت در معرض نور خورشید قرار می گیرد. این گیاه بومی مناطق اندونزی، مالزی، استرالیا و جزایر اقیانوس آرام است.

شماره دو

گیاه آناناسی (Bromeliad)

نام گیاه شناختی: Bromeliaceae

این گیاه استوایی از دیگر گیاهان گرمسیری قرمز رنگ است و احتمالاً می تواند یکی از ساده ترین گیاهان برای رشد باشد! می تواند به راحتی با رشد در گلدان های داخل خانه سازگار شود و همچنین در فضای باز نیز به خوبی رشد می کند.

شماره سه

گیاه مس کارائیبی (Caribbean Copper)

نام گیاه شناسی: Euphorbia cotinifolia

این گیاه که با نام جرقه زن قرمز نیز محبوب است، یک گیاه خانگی عالی برای قرار دادن در کنار یک طاقچه آفتابگیر یا یک بالکن تابستانی یا پاسیو در فضای باز است.

شماره چهار

برگ مسی (Copperleaf)

نام گیاه شناسی: Acalypha wilkesiana

گیاه برگ مسی به خاطر شاخ و برگ های قرمز رنگش معروف است. این گیاه گرمسیری قرمز به طور کلی، نور کامل خورشید را دوست دارد، اما می تواند مقداری سایه را نیز تحمل کند. برگها دارای رنگهای قرمز و مسی قرمز است.

شماره پنج

هلیکونیای برگ قرمز (Red Leaf Heliconia)

نام گیاه شناسی: Heliconia indica ‘Rubra’

این گیاه گرمسیری قرمز رنگ به عنوان موز خونی راه راه نیز معروف است، یکی از بهترین گیاهان گرمسیری قرمز است که می توانید پرورش دهید! برگ های زیبای صاف و بلند با رگه های قرمز از ساقه های نئونی قرمز رنگ بیرون می آیند.

شماره شش

کوردیلین (Cordyline)

کوردیلین - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Cordyline

کوردیلین به دلیل شاخ و برگ های بلند و زیبای خود بیشتر مترادف با گل زیبای استوایی است. این گیاه در طیف گسترده ای از رنگ های برگ موجود است.

شماره هفت

برگ خونی ایریزین (Bloodleaf Iresine)

برگ خونی - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Iresine

نام  دیگر این گیاه گرمسیری بیفت استیک است که به لطف رگه های برگ آن رنگ قرمز خونی دارد. این گیاه بسیار زیبا به حداقل مراقبت نیاز دارد و در داخل و خارج از خانه به خوبی عمل می کند.

شماره هشت

حسن یوسف (Coleus)

حسن یوسف - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Coleus

حسن یوسف به خاطر شاخ و برگ های زینتی خود مشهور است. برخی از واریته‌ها دارای برگ‌های یکدست قرمز رنگ هستند، در حالی که برخی دیگر دارای لکه‌هایی از رنگ‌های روشن هستند.

شماره نه

تاج خروس سه رنگ یا قرمز رنگ (Joseph’s Coat)

تاج خروس سه رنگ - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Alternanthera

این گیاه گرمسیری قرمز با شاخ و برگ های قرمز یاقوتی و تند خود بسیار زیبا به نظر می رسد. سایه های قرمز  برای چشم ها بسیار خیره کننده است. به خصوص زمانی که برگ ها آبیاری می شوند و در زیر نور خورشید می درخشند!

شماره ده

صنوبر شرقی (Coast Cottonwood)

صنوبر شرقی - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Hibiscus tiliaceus

این درختچه بزرگ استوایی که به عنوان گل هیبیسکوس سه رنگ نیز محبوب است، دارای شاخ و برگ های قرمز مایل به قهوه ای است. برگها در جوانی به رنگ قرمز روشن هستند و با افزایش سن به رنگ قهوه ای تبدیل می شوند.

شماره یازده

بنت القنسول (Poinsettia)

بنت القنسول - فروش گل و گیاه الی ماما

 

نام گیاه شناسی: Euphorbia pulcherrima

بنت قنسول قرمز دارای گلبرگ های قرمز آتشین رنگ است. این ها در واقع برگ هایی هستند که دور شکوفه های کوچک در سایه های سبز و زرد پیچیده شده اند. شما باید حتما یک گیاه زیبا از این نوع را در خانه خود پرورش دهید!

شماره دوازده

موز تزئینی (Ethiopian Banana)

موز تزئینی-فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاهی: Ensete ventricosum

موز قرمز زینتی یک گیاه مرکزی زیبای استوایی برای قرا گیری در حیاط خانه یا باغ است. این گیاه دارای شاخ و برگ های خیره کننده ای به رنگ قرمز شرابی است.

شماره سیزده

گل سنگ (Polka Dot Plant)

گل سنگ - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Hypoestes phyllostachya

گیاه گل سنگ خال خالی یک نمونه زیبا با برگ های قرمز مارونی است. اگر آن را در داخل خانه پرورش می دهید، مطمئن شوید که نور غیر مستقیم روشن برای بهترین رنگ را دریافت می کند.

شماره چهارده

دراسنای پرچمی (Madagascar Dragon Tree)

دراسنای پرچمی - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Dracaena marginata “Tricolor”

اگرچه این گیاه گرمسیری قرمز رنگ سبز باقی میماند، اما سعی کنید به آن نور خورشید خوبی بدهید تا شاخ و برگ قرمز خیره کننده ای به شما هدیه دهد. از نگهداری طولانی مدت آن در آفتاب تند بعد از ظهر خودداری کنید.

شماره پانزده

نخل لاتانیای قرمز (Red Latan Palm)

نخل لانتانیا - فروش گل و گیاه الی ماما

نام گیاه شناسی: Latania lontaroides

این یکی از بهترین نخل هایی است که می توانید در باغ خود بکارید. برای رنگ قرمز تیره، آن را در جایی پرورش دهید که در حد 3-4 ساعت آفتاب کامل داشته باشد.

جمع بندی

در این مقاله به 15 گیاه گرمسیری قرمز رنگ اشاره کردیم که سازگاری بسیار بالایی دارند. شما هم اگر در اقلیم های گرم ایران ساکنید یا حوصله و وقت کافی برای رسیدگی به گیاهان خود ندارید؛ حتما این گیاهان بسیار زیبا را بخرید و نگهدارید. الی ماما در کنار شماست تا لذت سبزی و تازگی را با هم تجربه کنیم. در صورتی که نیاز به راهنمایی در مورد پرورش گیاهان گرمسیری و دریافت بهترین نتیجه را دارید دکمه مشاوره رایگان گل و گیاه را بفشارید و با ما در تماس باشید.

 

مشاوره رایگان گل و گیاه الی ماما
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *