12 گیاه بمب انرژی مثبت در فنگ شویی

12 گیاه انرژی زا

مقدمه

اصلی در مورد طبیعت و گیاهان وجود دارد آن هم این است که وجود گیاهان سبز و طبیعت به انسان انرژی میدهد. حتما برای شما هم پیش آمده زمانی که مضطرب یا آشفته اید به طبیعت پناه می برید و در مدت کوتاهی انرژی مثبت بسیار زیادی دریافت میکنید.

در چین باستان و طبق نظریه فنگ شویی در مکانی که گیاهان سبز و طبیعی قرار داشته باشند؛ از تنش های فیزیولوژیکی و روحی افراد تا حد زیادی کاسته میشود. گیاهان از دل زمین بیرون میآیند بنابراین انرژی مادر خود ( زمین) را با خود به همرراه میآورند. این انرژی باعث میشود تا اثرات و هاله های منفی انرژی تا حد زیادی خنثی سازی شود.

ما در این پست جدید به 12 نوع گیاه آپارتمانی انرژی زا اشاره میکنیم. گیاهانی که انرژی بیشتری از سایر هم جنسان خود دارند. پس با این پست جذاب از مجله سبز گل و گیاه الی ماما با دقت همراه باشید :

گیاه سانسوریا ( شمشیری)

سانسوریا

 

سانسوریا گروهی از گیاهان بسیار مقاوم هستند. این گیاه که به گیاه نامیرا نیز معروف است در بسیاری از آب و هواها و شرایط قابلیت انطباق و رشد دارد. این گیاه در فنگ شویی گیاهی است که برای پاکسازی، تصفیه و بریدن انرژی های منفی از اطراف کاربرد دارد.

سانسوریا رو از الی ماما تهیه کن!

چرا؟ چون با کیفیت ترین و پایین ترین قیمت ها رو فقط همین جا پیدا میکنی.

دراسنا

دراسنا پرچمی

 

دومین گیاه انرژی زا در فنگ شویی که انرژی شما را مانند یک جت بدون نیاز به سوخت میکند دراسنا است. نام دیگر این گیاه “خون سیاوشان” است. این گیاه به نام گیاه اژدهانیز معروف است. گیاهی است تقریبا مقاوم با برگ هایی کشیده با نوکی قرمز رنگ. گذشتگان عقیده دارند که این گیاه مظهرعشق است.  این گیاه به طرز بسیار فوق العاده ای اث تصفیه کنندگی هوا دارد. افزایش اکسیژن در افزایش روحیه و انرژی مثبت طبیعی بسیار موثر است.

گل یاس

گل یاس

سومین گیاه انرژی زا گل یاس است. گل بسیار خوشبویی که از تیره زیتونیان است. گلی خوشبو به رنگ های سفید یا زرد یا کبود که به آن یاسمین نیز گفته میشود. از گونه معطر این گل در عطر سازی استفاده میشود. بوی شیرینی که این گیاه انرژی بخش دارد بسیار آرام بخش و ضد استرس است. حتی تحقیقات بر روی موش های آزمایشگاهی نیز اثر بخشی این عطر را در کاهش فعالیت موش ها نشان داده. این گیاه مظهر عشق و لطافت نیز میباشد.

یاس رو از الی ماما تهیه کن.

زیر 4 ساعت تحویل بگیر

گیاه بامبو

بامبو

گیاهی که معمولا داخل گلدان نگهداری نمیشود. این گیاه معمولا در ظروف شیشه ای در آب نگهداری میشود.

طبیعت این گیاه مخصوص مناطق گرمسیری است. شامل گیاهان علفی و چوبی است. اندازه بامبوهای چوبی گاهی تا 40 متر هم میرسد. این گیاه با شکل و شمایل بسیار زیبا و گاهی در هم تنیده اش نماد شانس، پول و ثروت است. این گیاه را در خانه خود نگهدارید؛ انرژی های مثبت شما را فرا میگیرد.

گیاه بامبو رو بیشتر بشناس

گل چمچه ای

چمچه ای

گیاه انرژی زای بعدی چمچه ای یا (Peace lily) یا اسپاتی فیلوم است.  این گیاه نیز در مناطق گرمسیری رشد میکند. دارای گل هایی به رنگ های سفید یا زرد است. گیاهی است که بومی مناطق استوایی آمریکای مرکزی و جنوبی است. همان طور که از نام این گیاه بر می آید؛ نماد صلح و آرامش است.

گل ارکیده

ارکیده

ارکیده گلی است بسیار زیبا با نگهداری اسان. این گیاه از گل های کم نور و کم اب و تقریبا قانع است همچنین رنگ های متنوع و زیادی دارد: صورتی،سفید، ارغوانی، رگدار، قرمز، زرد و…

این گل زیبا و انرژی بخش نماد باروری، پاکی و معصومیت است.

 

خرید ارکیده همین الان تحویل روز!

گیاه کاکتوس

کاکتوس

کاکتوس ها گیاهانی از تیره کاکتوسیان هستند. در واقع از گیاهان بیابانی هستند که بسیار مقاومند و ریشه های عمیقی دارند. این گیاهان به خاطر نوع ریشه نیاز خیلی کمی به آب دارند و مصرف انرژی پایینی نیز دارند. این گیاه به دلیل تیغ و ظاهر زمخت و گاها خشن و مقاوم خود نماد استقامت و مقاومت است. حتی نگهداری آن در خانه امواج مضر وارده از وسایل الکترونیکی را جذب و محیط خانه را کاملا پاکسازی میکند.

اکالیپتوس

اکالیپتوس

از مزایای این گیاه انرژی زا به شخصه هرچه بگویم کم است! این گیاه که اکثر شما حتما به نحوی با آن آشنا هستید بومی استرالیا است. از نام های دیگر آن میتوان به کینا، درخت تب نوبه و سرویل اشاره کرد. برگ این گیاه دارای آنتی اکسیدان های فراوان، فلاوونوئید ها و تانن های بیشمار است. برای رفع بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرد. در رفع عفونت معجزه میکند. برای کاهش قند خون بسیار مفید است. دمنوش این گیاه برای آرامش شما معجزه میکند، حتما امتحان کنید!

این گیاه نیز نماد صلح، ازادی و مظهر پاکیزگی و سرشار از انرژی است.

گیاه پاچیرا

پاچیرا

اگر این گیاه را نمیشناسید باید بدانید که به درخت پول نیز معروف است! یک گیاه آپارتمانی با نگهداری آسان و نیاز بسیار کم به نور و آب. این گیاه در فرهنگ چین باستان نماد خوشبختی، موفقیت و ثروت است. حتی در این مورد نیز افسانه ای درباره مرد فقیری وجود دارد که از خدا طلب پول فراوان داشت. در حین دعا این گیاه را دید، برگ های جالب ان را فروخت و به ثروت فراوان رسید! این گیاه را نگهداری کنید با انرژی مثبت آن حال شما عالی خواهد شد!

گیاه رز ماری

رزماری

گیاه انرژی زای بعدی رز ماری است. گیاهی با گل های سفید، صورتی بنفش، آبی. این گیاه نیز بسیار مقاوم است. در آب و هوای حتی سرد و یا در کمبود شدید آب به خوبی مقاومت میکند و برای درمان بسیاری از امراض و بیماری ها مفید است. منبع غنی از بسیاری از ویتامین ها مانند A، C، B6 و سرشار از آنتی اکسیدان است. این گیاه نماد شفافیت و از بین بردن و پاکسازی انرژی های منفی است.

آلوئه ورا

آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی که در هر نوع خاکی قابلیت رشد دارد. این گیاه از خانواده سوسن (lily) است. بومی آفریقا و مناطق مدیترانه ای است. دارای خواص درمانی زیادی است که یکی از آن ها تاثیرات معجزه آسایی است که در شفاف سازی پوست دارد. مظهر محافظت و نماد پاکسازی و رفع انرژی های منفی است.

اسطوخودوس

رز ماری

 

گل لاوندر یا اسطوخودوس با عطر بی نظیرش آخرین گیاه انرژی بخش طبیعت است که در این مقاله معرفی میکنیم. این گیاه از خانواده نعنائیان است. این گیاه گل های خوشه ای کوچک و بسیار زیبا دارد. رنگ گل های لاوندر از آبی تا قرمز سیر و یا بنفش متغیر است. این گیاه در رفع مشکلات روحی و ارامش جسمی بسیار مفید است. باید بگویم یکی از بارزترین خواص لاوندر نیز همین است. البته اسطوخودوس خواص دیگری هم دارد. من جمله رفع مشکلات آسم و تنفسی، رفع مشکلات پوستی، درمان تهوع و سلامت پوست و مو. این گیاه به دلیل خواص آرام بخشی که دارد یکی از نیروهای اصلی طبیعت و دفع کننده انرژی های منفی است.

 

گیاهی که زیاد برای تصفیه هوا استفاده میشود کدام است؟

سانسوریا

گیاهی که برای فع مشکلات روحی و ترس های عصبی مورد استفاده قرار میگیرد؟

اسطوخودوس یا لاوندر

گیاهی که در فنگ شویی به درخت پول معروف است؟

پاچیرا نماد پول و ثروت است

گیاهی که در فنگ شویی و ادبیات چین نماد خوشبختی، انرژی مثبت و آرامش است؟

بامبو

4/5 - (3 امتیاز)

4 دیدگاه برای “12 گیاه بمب انرژی مثبت در فنگ شویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *