10 گیاه آپارتمانی که نیاز به نور ندارند

معرفی گیاهانی که نیاز به نور ندارند در الی ماما

مقدمه

گیاهان آپارتمانی موهبت خداوند هستند و بخشی از فضای طبیعی خارج را به داخل خانه می آورند. در این بین همه افراد در خانه خود نور عالی ندارند، آیا این افراد نیز میتوانند از لذت یکی شدن با طبیعت بهره مند شوند ؟ خبر خوب این است که تعداد زیادی از گیاهان آپارتمانی وجود دارند که نیاز به نور ندارند. لطفا با Elimama همراه باش تا این گیاهان زیبا و کم هزینه را با هم بررسی کنیم:

درباره گیاهان آپارتمانی که نیاز به نور ندارند

 بسیاری از گیاهان آپارتمانی معمولی طبیعت گرمسیری دارند و در زیر سایه بان جنگل با نور کم آفتاب زندگی می کنند. اگر محل مورد نظر شما در کنار پنجره‌ای رو به شرق یا شمال یا در فاصله 8 فوت (2 متر) یا بیشتر از پنجره‌ای بدون نور مستقیم باشد، منطقه کم نور در نظر گرفته می‌شود.

 10 گیاه آپارتمانی که نیاز به نور ندارند و در عین حال کم هزینه هستند:

آگلونما چینی ( Agalonema spp ) همیشه سبز یک گیاه آپارتمانی با نور کم و رشد آسان است. این گیاه سایه را ترجیح می دهد، تا حدود 18 اینچ (46 سانتی متر) در ارتفاع رشد می کند و ممکن است رنگارنگ یا دارای برگ های سبز تیره باشد. این گیاه آپارتمانی کم نور در صورت مصرف سمی است.

برگ عبایی، گیاه چدنی، تا حدود 2 فوت (61 سانتی متر) ارتفاع و به همان اندازه رشد می کند. برخی از واریته ها دارای خطوط زرد و سفید هستند.

دراسنا (Dracaena fragrans “Warneckei”) از گیاهان آپارتمانی کم نور و بزرگ است که معمولاً کمتر از 4 فوت است. 1.2 متر ارتفاع دارد اما می تواند تا 8 فوت (2 متر) رشد کند. برخی از انواع، راه راه و برخی دیگر طرح دار هستند. Dracaena ترجیح می دهد در محل خشک نگهداری شود. از بهترین خصوصیات دراسناها این است که در حالی که عاشق نور روشن است، در نور کم نیز به خوبی عمل می کند.

خرید دراسنا کامپکت

نخل های سالنی نیز از گیاهان آپارتمانی بزرگ کم نور هستند. نخل شامادورا الگانس دارای برگ های متراکم و سبز رنگی است که در بهار با شکوفه های زرد مزین شده است. نخل سالن سمی است.

گیاه عنکبوتی یا گندمی که به‌عنوان «مادر میلیون‌ها» نیز شناخته می‌شود، یک گیاه آپارتمانی با نور کم و نگهداری آسان است. این گیاه یک گیاه آویزان عالی می‌سازد.

Cissus rhombifolia یا پیچک انگوری یا سیسوس انگوری نیز یک گیاه آپارتمانی با نور کم مناسب برای کسانی است که به گیاهان آویزی علاقه دارند.

پیچک انگوری گیاهان آپارتمانی که نیاز به نور ندارند اما رطوبت دوستند؛

 در حالی که پیچک انگور رطوبت را دوست دارد، شرایط خیس و غرقابی را دوست ندارد.

گیاه پپرومیا نیز از دیگر گیاهان آپارتمانی کم نور است. این گیاه روی شاخ و برگ های صاف یا چروکیده دارای نشانه های متنوع است.

خرید پپرومیا هندوانه ای از الی ماما

فیلودندرون احتمالا یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی بزرگ برای رشد کم نور است. حتی زمانی که مورد غفلت قرار گیرد، تا زمانی که خاک بین دو آبیاری خشک شود، رشد می کند. بزرگترین فیلودندرون (P. domesticum) دارای برگهایی است که به طول 2 فوت (61 سانتی متر) می رسد در حالی که فیلودندرون برگ قلب و برگ قرمز از انواع تاک هستند. این گیاه آپارتمانی کم نور سمی است و ممکن است باعث تحریک پوست شود.
گیاه سانسوریا مار یا زبان مادرشوهر یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی بزرگ کم نور است که ارتفاع آن به 2 تا 3 فوت (تا یک متر) می رسد. رقم ” Hahnii” با اندازه 6 تا 12 اینچ (15 تا 30 سانتی متر) کوتاهترین گونه آن است. این گیاه آپارتمانی در صورت بلعیدن نیز سمی است و ممکن است باعث تحریک پوست شود.

خرید انواع سانسوریا از الی ماما

گیاه زاموفیلیا ZZ، Zamioculcas zamifolia، یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی کم نور است که بی توجهی را تحمل می کند. بخش‌هایی از گیاهان ZZ که به شکل الگوی زیگزاگی هستند و رنگ سبز پررنگ دارند، در صورت بلعیدن سمی هستند.

خرید زاموفیلیا الی ماما

اگر مطلب مورد پسند شما بود با این ستاره ها به آن امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *